Wykonanie powierzchniowego utrwalenia drogi gminnej w kierunku ul. Kombatantów w m. Łapy-Łynki
Gmina Łapy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00392680
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00392680/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-14 10:31
- Lokalizacja
- Łapy, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9bdacb5e-51ae-44b3-9633-4528a54bed6a
- Identyfikator
- 9662106860
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392680 z dnia 2026-08-14 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie powierzchniowego utrwalenia drogi gminnej w kierunku ul. Kombatantów w m. Łapy-Łynki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łapy
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659094
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Gen. Władysława Sikorskiego 24
1.4.2.) Miejscowość: Łapy
1.4.3.) Kod pocztowy: 18-100
1.4.4.) Województwo: podlaskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um.lapy.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lapy.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9bdacb5e-51ae-44b3-9633-4528a54bed6a
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392680
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-14
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00320373
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie powierzchniowego utrwalenia drogi gminnej w kierunku ul. Kombatantów w m. Łapy-Łynki
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia są roboty polegające na wykonaniu trzykrotnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni emulsją asfaltową i kruszywem wraz z wykonaniem podbudowy i ścinką poboczy drogi gminnej w kierunku ul. Kombatantów w miejscowości Łapy-Łynki w ilości 126,00 m2 – etap finansowany ze środków Funduszu Sołeckiego oraz na wykonaniu trzykrotnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni emulsją asfaltową i kruszywem wraz z wykonaniem podbudowy i ścinką poboczy drogi gminnej w kierunku ul. Kombatantów w miejscowości Łapy-Łynki w ilości 1 056,00 m2 – etap finansowany ze środków budżetu Gminy Łapy.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Dokumentacja stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca jest zobowiązany wykonać pełny zakres robót,
który jest konieczny z punktu widzenia Dokumentacji stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ, przepisów prawa, wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, dla uzyskania finalnego efektu określonego przedmiotem zamówienia, a więc wykonać zadanie bez względu na ewentualnie występujące trudności, jakie mogą wystąpić w trakcie realizacji. Zamawiający przekazuje również przedmiar robót (stanowiący załącznik nr 1 do SWZ) jako materiał informacyjny (pomocniczy). Korzystanie z przedmiarów przygotowanych przez Zamawiającego odbywa się na wyłączne ryzyko Wykonawcy. Załączone do SWZ przedmiary, stanowią jedynie przykładowe wyliczenie zakresu i nie mogą być jedyną podstawą wyliczenia ceny wykonania całego przedmiotu zamówienia. Wykonawca powinien pamiętać, bez względu na jakiekolwiek ograniczenia zasugerowane przez opis każdej pozycji i/lub wyjaśnienie, że cena przedstawiona w ofercie stanowi zapłatę za prace wykonane i zakończone pod każdym względem. Uważa się, że Wykonawca wziął pod uwagę wszystkie wymagania i zobowiązania bez względu na to czy zostały określone czy zasugerowane w przedmiarze.
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
3 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BUDOMOST Sp. z o.o
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9661882065
4.3.3.) Ulica: Zaścianki, ul. Szosa Baranowicka 37
4.3.4.) Miejscowość: Białystok
4.3.5.) Kod pocztowy: 15-521
4.3.6.) Województwo: podlaskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 189215,18 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00392670/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 189215,18 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |