Termomodernizacja budynku edukacyjnego na terenie gminy Oleśnica.
Gmina Oleśnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00392721
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00392721/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-14 10:50
- Lokalizacja
- Oleśnica, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aeac70fb-cf59-46f4-95d5-f9e522142ae8
- Identyfikator
- 8661581989
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00392721 z dnia 2026-08-14 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku edukacyjnego na terenie gminy Oleśnica.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Oleśnica
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010458
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Nadstawie 1
1.4.2.) Miejscowość: Oleśnica
1.4.3.) Kod pocztowy: 28-220
1.4.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.4.7.) Numer telefonu: 413774036
1.4.8.) Numer faksu: 413774036
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminaolesnica.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gminaolesnica.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aeac70fb-cf59-46f4-95d5-f9e522142ae8
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392721
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-14
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00048392
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Przedsięwzięcie pn. „Termomodernizacja budynku edukacyjnego na terenie gminy Oleśnica” w ramach Inwestycji: B1.1.3.2 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Termomodernizacja budynku edukacyjnego na terenie gminy Oleśnica.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zakres przedmiotowego zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z poprawą efektywności energetycznej budynku edukacyjnego, w szczególności ocieplenie ścian zewnętrznych budynku styropianem o grubości 15 cm i współczynniku przewodności cieplnej λ ≤ 0,031 W/m*K wraz z wykonaniem wyprawy elewacyjnej (zgodnie z wizualizacją zawartą w projekcie) oraz wymianą stolarki drzwiowej zewnętrznej.
Zakres zamówienia obejmuje również:
- demontaż i ponowny montaż wszystkich elementów znajdujących się na elewacji, m.in. osprzętu technicznego, skrzynek gazowych i elektrycznych, oświetlenia,
- ocieplenie ościeży styropianem gr. 3 cm oraz powierzchni pod daszkiem między kondygnacyjnym styropianem gr. 5 cm,
- wymiana rynien i rur spustowych,
- wymiana parapetów w związku z dociepleniem budynku,
- wymiana istniejących obróbek blacharskich związanych z ww. pracami,
- wymiana zwodów instalacji odgromowej na elewacji,
- montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 15,4 kW wraz z magazynem energii o pojemności 10 kWh, oraz wykonanie wszystkich prac gwarantujących prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik Nr 12 do SWZ, wraz z załącznikami, tj.:
1) Dokumentacja projektowa.
2) Przedmiar robót.
3) Szczegółowe specyfikacje techniczne.
3.9.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45000000-7 - Roboty budowlane
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Usługi Remontowo – Budowlane Paweł Kmiecik
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6551430768
4.3.3.) Ulica: Falki 9
4.3.4.) Miejscowość: Gnojno
4.3.5.) Kod pocztowy: 28-114
4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 423839,65 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00178232/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-09
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych zawartych w protokole konieczności, które nie są objęte zamówieniem podstawowym i ich wartość nie przekracza łącznie 15% wartości realizowanego zamówienia podstawowego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zamawiający zlecił wykonanie robót dodatkowych i zamiennych objętych protokołem konieczności zwiększając tym samym wynagrodzenie
przysługujące wykonawcy o wartość brutto 21 435,80 zł. W związku z powyższym zwiększono wartość umowy do kwoty 445 275,45 zł.
5.4.6.) Wartość zmiany: 21435,80
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 445275,45 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |