Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Strumień – etap I w podziale na dwa zadania

Gmina Strumień

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00393072
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00393072/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-14 13:08
Lokalizacja
Strumień, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-307b8ffa-6505-4e8e-b151-d8bfaa31b395
Identyfikator
5482405010
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniamiSpecjalne roboty budowlane inne niż dachowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393072 z dnia 2026-08-14

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Strumień – etap I w podziale na dwa zadania

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Strumień

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182516

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Rynek

1.4.2.) Miejscowość: Strumień

1.4.3.) Kod pocztowy: 43-246

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.4.7.) Numer telefonu: 338570142

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.strumien.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://strumien.biuletyn.net

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-307b8ffa-6505-4e8e-b151-d8bfaa31b395

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393072

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-14

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00575563

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie dofinansowane jest w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Działania FESL.02.02 Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT południowy

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Strumień – etap I w podziale na dwa zadania

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Poprawa efektywności energetycznej budynku przedszkola przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drogomyślu:
1. Zakres robót obejmuje m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian, docieplenie dachu wraz z wymianą pokrycia i instalacją odgromową, remont pomieszczenia kotłowni, wymianę wewnętrznej instalacji c.o., budowę źródła ciepła opartego na odnawialnych źródłach energii, budowę instalacji fotowoltaicznej (z magazynem energii), wymiana części instalacji elektrycznej, budowę ogrodzenia źródeł ciepła wraz z robotami towarzyszącymi.
2. Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa, stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-23

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

od 2026-03-01 do 2026-07-31

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MALBUDMAR Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5482770413

4.3.3.) Ulica: Istebna 50

4.3.4.) Miejscowość: Istebna

4.3.5.) Kod pocztowy: 43-470

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1558474,21 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00125315/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Udzielenie robót dodatkowych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wykonanie opaski wyrównującej powierzchnię ścian w celu prawidłowego wykonania izolacji termicznej oraz
przeciwwilgociowej ścian fundamentowych oraz wymiana betonowej kostki brukowej stanowiącej nawierzchnie terenu wokół
przedszkola na kostkę o większej grubości od dotychczas zastosowanej.
Wartość brutto umowy wzrosła z 1.558.474,21 zł do 1.613.409,44 zł.

5.4.6.) Wartość zmiany: 54935,23

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1613409,44 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane