Budowa budynku żłobka w Mławie
MIASTO MŁAWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00393339
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00393339/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-14 16:51
- Lokalizacja
- Mława, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e4ae7741-f321-40c1-917f-ecca4284d8bc
- Identyfikator
- 5691760034
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393339 z dnia 2026-08-14 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa budynku żłobka w Mławie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: MIASTO MŁAWA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377830
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Stary Rynek 19
1.4.2.) Miejscowość: Mława
1.4.3.) Kod pocztowy: 06-500
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: info@mlawa.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mlawa.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4ae7741-f321-40c1-917f-ecca4284d8bc
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393339
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-14
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00300061
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Inwestycja A4.2.1. pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0–3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach MALUCH+, dofinansowana ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz budżetu państwa.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa budynku żłobka w Mławie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
W ramach zakresu planowana jest budowa nowego budynku żłobka z rozbiórką istniejącego budynku B Miejskiego Przedszkola Samorządowego Nr 4 zlokalizowanego przy ul. Krasińskiego 7 w Mławie na potrzeby utworzenia nowych miejsc opieki w Miejskim Żłobku w Mławie w ramach Programu Aktywny Maluch 2022-2029. W budynku przewidziano 5 oddziałów (sal) z częścią sypialnianą dla potrzeb żłobka z utworzeniem 120 miejsc, cześć administracyjną, gospodarczą oraz wydawalnię posiłków. Przedmiot zamówienia obejmuje również budowę placu zabaw, zagospodarowanie terenu oraz dostawę wyposażenia i pomocy dydaktycznych na potrzeby żłobka zgodnie z załączoną dokumentacją techniczną, przedmiarami i specyfikacjami.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-30
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
10 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BIOŚ Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7743247227
4.3.4.) Miejscowość: Płock
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 11809264,80 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00394446/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wprowadzono zapis w umowie, iż w uzasadnionych przypadkach, w uzgodnieniu z Zamawiającym, Wykonawca może zafakturować przerób mniejszy od wskazanego 600 000,00 zł netto.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zakres umowy i wartość pozostały niezmienione.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu wykonania zadania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Strony zgodnie ustalają zmianę treści §2 ust. 1, który otrzymuje nowe następujące brzmienie:
„1. Termin wykonania i odbioru robót ustala się następująco:
1) rozpoczęcie robót - po podpisaniu umowy oraz przekazaniu placu budowy,
2) zakończenie robót w terminie 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
2. W terminie wskazanym w ust. 1 pkt 2 należy złożyć zawiadomienie o zakończeniu robót i gotowości do odbioru końcowego potwierdzone wpisem w dzienniku budowy przez inspektora nadzoru inwestorskiego”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wystąpienie robót dodatkowych, koniecznych do wykonania zadania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zakres rzeczowy robót zamiennych/zaniechanych/dodatkowych:
a) Roboty dodatkowe
• wykonanie ogrodzenia frontowego i ogrodzenia pomiędzy obiektami ,
• wykonanie instalacji elektroenergetycznej w zakresie rozszerzonym względem projektu pierwotnego,
• wydzielenie pomieszczenia serwerowni,
• wykonanie zewnętrznej kanalizacji sanitarnej,
• podłączenie monitorów interaktywnych
b) Roboty zamienne:
• zmiana rozwiązań w zakresie instalacji sygnalizacji pożaru (SSP),
• zmiana rozwiązań w zakresie instalacji centralnego ogrzewania,
• Zmiana technologii pokrycia dachu
c) Roboty zaniechane:
• rezygnacja z wykonania instalacji radiowęzła,
• rezygnacja z części robót w zakresie instalacji SSP.
5.4.6.) Wartość zmiany: 208393,51
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 12017658,31 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |