Przebudowa części parteru budynku SP w Radostowie Pierwszym w celu utworzenia 20 nowych miejsc opieki w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 w Klubie Dziecięcym Bajkolandia w Czastarach
Gmina Czastary
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00393393
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00393393/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-15 17:23
- Lokalizacja
- Czastary, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-10cd362d-71f7-44f3-b5d9-3c8272adc086
- Identyfikator
- 9970133634
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393393 z dnia 2026-08-15 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Przebudowa części parteru budynku SP w Radostowie Pierwszym w celu utworzenia 20 nowych miejsc opieki w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 w Klubie Dziecięcym Bajkolandia w Czastarach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czastary
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 25685485000000
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Wolności 29
1.4.2.) Miejscowość: Czastary
1.4.3.) Kod pocztowy: 98-410
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@czastary.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czastary.biuletyn.net
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10cd362d-71f7-44f3-b5d9-3c8272adc086
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393393
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-15
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00052906
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Aktywny Maluch” 2022–2029 (poprzednia nazwa: MALUCH+ 2022-2029, o którym mowa w programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, jak i w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Przebudowa części parteru budynku SP w Radostowie Pierwszym w celu utworzenia 20 nowych miejsc opieki w ramach programu Aktywny Maluch 2022-2029 w Klubie Dziecięcym Bajkolandia w Czastarach
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe wykonanie robót budowlanych, montażowych oraz dostaw związanych z budową i wyposażeniem klubu malucha w ramach zadania pn.: „PRZEBUDOWA CZĘŚCI PARTERU BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W RADOSTOWIE PIERWSZYM W CELU UTWORZENIA 20 NOWYCH MIEJSC OPIEKI W RAMACH PROGRAMU AKTYWNY MALUCH 2022-2029 w KLUBIE DZIECIĘCYM BAJKOLANDIA W CZASTARCH, Radostów Pierwszy 53” polegać będzie na kompleksowym przeprowadzeniu przebudowy części pomieszczeń parteru budynku szkoły podstawowej w Radostowie Pierwszym zlokalizowanej na działce nr 229/7 w obrębie Radostów, na podstawie dokumentacji projektowej wraz z dostawą niezbędnego wyposażenia, sprzętu i urządzeń kuchennych. Przebudowywane pomieszczenia zostaną dostosowane do obowiązujących przepisów, oraz stworzą warunki do sprawowania opieki nad dziećmi w wieku 1-3.
2. W wyniku przebudowy planowane jest powstanie Klubu Malucha składającego się , miedzy innymi:
1) 2 sal pobytu z węzłem higieniczno-sanitarnym przy każdej sali;
2) pomieszczenia socjalno-biurowego;
3) szatni zlokalizowanej w ciągu komunikacyjnym;
4) pomieszczenie do dystrybucji posiłków wraz z wyposażeniem;
5) pomieszczeń pomocniczych (myjki nocników z pom. porządkowym).
7. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
a) Dokumentacja projektowa - Załącznik nr 7 do SWZ,
b) Specyfikacja Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – Załącznik nr 8 do SWZ,
c) Przedmiar robót – Załącznik nr 9 do SWZ (przedmiar robót ma charakter wyłącznie poglądowy).
d) Zestawienie sprzętu stanowiącego wyposażenie pomieszczenia dystrybucji posiłków oraz zestawienie mebli stałych i ruchomych - Załącznik nr 10 do SWZ,
e) Uzyskane decyzje i pozwolenia – Załącznik nr 11 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
45262210-6 - Fundamentowanie
45262520-2 - Roboty murowe
45262700-8 - Przebudowa budynków
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45321000-3 - Izolacja cieplna
39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni
39221000-7 - Sprzęt kuchenny
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Budowlana „Kow-Bud” Marcin Kowalik
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 100813591
4.3.3.) Ulica: Zagórze 8a
4.3.4.) Miejscowość: Sokolniki
4.3.5.) Kod pocztowy: 98-420
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 974835,46 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00132002/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-09
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana sposobu wykonania przedmiotu umowy, wynikającą ze stwierdzonej w trakcie realizacji robót rozbieżności pomiędzy rzeczywistymi wymiarami pomieszczeń a założeniami przyjętymi w dokumentacji projektowej, co uniemożliwiło zastosowanie pierwotnie przewidzianych elementów wyposażenia stałego - mebli o standardowych wymiarach. Konieczne było wykonanie mebli na indywidualne zamówienie, co wpłynęło na czas realizacji zamówienia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dokonano zmiany zapisów § 2 ust. 1 umowy, który otrzymał brzmienie: Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot Umowy w terminie do 19 czerwca 2026 r. z zastrzeżeniem §4 ust. 3 Umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność dokonania zmiany umowy wynikała z potrzeby zastosowania odmiennych rozwiązań technicznych i materiałowych w zakresie wykonania przedmiotu zamówienia, korzystniejszych dla Zamawiającego, oraz z konieczności dostosowania sposobu wykonania umowy do warunków bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa epidemiologicznego użytkowników obiektu. W związku z powyższym wprowadzono roboty zamienne polegające na zmianie sposobu wykończenia części ścian poprzez zastąpienie powłok malarskich tapetą drukowaną oraz roboty dodatkowe obejmujące wykonanie instalacji klimatyzacji w salach zabaw i na korytarzu głównym Klubu Malucha.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dokonano zmiany zapisów § 3 ust. 1 umowy, który otrzymał brzmienie:
„1. Z tytułu należytego wykonania przedmiotu umowy, określonego w § 1 niniejszej umowy, strony ustalają wynagrodzenie ryczałtowe, którego definicję określa art. 632 Kodeksu Cywilnego, uwzględniające wszystkie składniki określone w niniejszej umowie w łącznej kwocie:
a) kwota netto – 834 146,83 zł,
b) podatek VAT – 191 853,77 zł,
c) kwota brutto – 1 026 000,60 zł (słownie złotych: jeden milion dwadzieścia sześć tysięcy 60/100 złotych)”.
5.4.6.) Wartość zmiany: 51165,14
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1026000,60 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |