Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie w podziale na 5 części
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00393461
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00393461/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-17 07:47
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-061fa024-51bc-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 6751272475
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393461 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie w podziale na 5 części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500075
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Mogilska 25
1.4.2.) Miejscowość: Kraków
1.4.3.) Kod pocztowy: 31-542
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat_krakow@gddkia.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-061fa024-51bc-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393461
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/S 188-489406
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie w podziale na 5 części
Umowa dla części nr 5
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część 5 – Całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych
administrowanych przez Rejon Wadowice, nazywana również Zadaniem nr 5.
Drogi administrowane przez Rejon Wadowice to: DK28, DK28d, DK44, DK44b, DK52, DK52a.
Zamówienie obejmuje wykonywanie usług i robót budowlanych z zakresu:
- bieżącego utrzymania dróg (BUD),
- zimowego utrzymania dróg (ZUD),
- bieżącego utrzymania czystości na obiektach inżynierskich (BUM).
3.9.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych
50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
63712710-3 - Usługi monitorowania ruchu
65320000-2 - Eksploatacja instalacji elektrycznych
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych
90910000-9 - Usługi sprzątania
45442121-1 - Malowanie budowli
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-15
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2022-05-01 do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG-BUD Franciszek Fryc
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 551 000 12 48
4.3.3.) Ulica: ul. Zamkkowa 3
4.3.4.) Miejscowość: Spytkowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 34-116
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 127890028,89 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/S 058-152761
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 8
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana została wprowadzona w celu ograniczenia nadmiernych trudności w spełnieniu świadczenia oraz ograniczenia groźby wystąpienia rażącej straty, w związku z trwającą od dnia 24 lutego 2022 r. zbrojną inwazję Rosji na Ukrainę, oraz sankcjami gospodarczymi nałożonymi na Rosję i Białoruś.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, w umowie podniesiony został limit waloryzacyjny z +/- 5 % wynagrodzenia netto do +/- 10 % wynagrodzenia netto.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Dostostosowane wartości wag [CPI] oraz [R] określonych w § 7 ust. 3 umowy w celu wyliczenia mnożnika korygującego w sposób zautomatyzowany w dowolnym czasie oraz miejscu poprzez dostęp do dedykowanego narzędzia GUS.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, zmieniono wartość wag [CPI] oraz [R] w Tabeli – Koszyk waloryzacyjny.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na oddanie do ruchu odcinka drogi krajowej nr 44c od km 9+237 do km 9+666 oraz odcinka drogi krajowej nr 44d od km 0+000 do km 0+455, dokonano zmiany zakresu umowy poprzez wyłączenie odcinka drogi krajowej nr 44 od km 55+874 do km 56+671, a także dodanie odcinka drogi krajowej nr 44c od km 9+237 do km 9+666 oraz odcinka drogi krajowej nr 44d od km 0+000 do km 0+455 do zakresu bieżącego i zimowego utrzymania,.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, z zakresu zamówienia został wyłączony odcinek drogi krajowej nr 44 od km 55+874 do km 56+671, natomiast do zakresu zamówienia dodano odcinek drogi krajowej nr 44c od km 9+237 do km 9+666 oraz odcinka drogi krajowej nr 44d od km 0+000 do km 0+455.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zwiększenie wysokości cen jednostkowych za prowadzenie czynności zimowego utrzymania dróg (zapobieganie śliskości, usuwanie śliskości, odśnieżanie wraz z usuwaniem śliskości) z uwzględnieniem dwujezdniowego przekroju drogi krajowej nr 44c od km 7+512 do km 9+237.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W Tabeli Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 10b wprowadzono nowe pozycje z dostosowanymi wysokościami cen jednostkowych za czynności zud.
5.4.6.) Wartość zmiany: 316850,19
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na oddanie do ruchu drogi odcinka drogi krajowej nr 44c od km 1+478 do km 4+155, dokonano zmiany zakresu umowy poprzez dodanie odcinka drogi krajowej nr 44c od km 1+478 do km 4+155 do zakresu bieżącego i zimowego utrzymania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, do Tabeli Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 10b wprowadzono dodatkową pozycję cenową.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zwiększenie wysokości cen jednostkowych za prowadzenie czynności zimowego utrzymania dróg (zapobieganie śliskości, usuwanie śliskości, odśnieżanie wraz z usuwaniem śliskości) z uwzględnieniem dwujezdniowego przekroju drogi krajowej nr 44c od km 1+478 do km 4+155.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
w Tabeli Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 10b wprowadzono nowe pozycje z dostosowanymi wysokościami cen jednostkowych za czynności zud.
5.4.6.) Wartość zmiany: 204609,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na oddanie do ruchu drogi odcinka drogi krajowej nr 44c od km 5+900 do km 7+512, dokonano zmiany zakresu umowy nr I/108/ZZ/Z-1/2022 z dnia 15.03.2022 r. poprzez dodanie odcinka drogi krajowej nr 44c od km 5+900 do km 7+512 do zakresu bieżącego i zimowego utrzymania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, do Tabeli Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 10b wprowadzono dodatkową pozycję cenową.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zwiększenie wysokości cen jednostkowych za prowadzenie czynności zimowego utrzymania dróg (zapobieganie śliskości, usuwanie śliskości, odśnieżanie wraz z usuwaniem śliskości) z uwzględnieniem dwujezdniowego przekroju drogi krajowej nr 44c od km 5+900 do km 7+512.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W Tabeli Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 10b wprowadzono nowe pozycje z dostosowanymi wysokościami cen jednostkowych za czynności zud.
5.4.6.) Wartość zmiany: 123208,71
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 109396412,96 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Zgodnie z umową termin zakończenia świadczenia usługi to 30.04.2026 r. Protokół odbioru końcowego został spisany w dniu 29.05.2026 r.| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Usługi |