Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie w podziale na 5 części
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00393462
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00393462/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-08-17 07:47
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-061fa024-51bc-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 6751272475
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393462 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie w podziale na 5 części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500075
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Mogilska 25
1.4.2.) Miejscowość: Kraków
1.4.3.) Kod pocztowy: 31-542
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat_krakow@gddkia.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-061fa024-51bc-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393462
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/S 188-489406
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Całoroczne utrzymanie dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie w podziale na 5 części
Umowa dla części nr 4
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część 4 – całoroczne (bieżące i zimowe) utrzymanie dróg krajowych administrowanych przez Rejon Tarnów, nazywana również Zadaniem nr 4.
Drogi administrowane przez Rejon Tarnów to: A4, DK73, DK73d, DK73e, DK75, DK75a, DK79, DK94g, DK94i.
Zamówienie obejmuje wykonywanie usług i robót budowlanych z zakresu:
- bieżącego utrzymania dróg (BUD),
- zimowego utrzymania dróg (ZUD),
- bieżącego utrzymania czystości na obiektach inżynierskich (BUM).
3.9.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych
50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego
63712710-3 - Usługi monitorowania ruchu
65320000-2 - Eksploatacja instalacji elektrycznych
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
90470000-2 - Usługi czyszczenia kanałów ściekowych
90910000-9 - Usługi sprzątania
45442121-1 - Malowanie budowli
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-15
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2022-05-01 do 2026-04-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Wojciech Krzyżak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą ZPUH Wojciech Krzyżak oraz ReDrog S.C. Bożena Krzyżak & Wojciech Krzyżak
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Bożena Krzyżak prowadząca działalność gospodarczą pod firmą ReDrog S.C. Bożena Krzyżak & Wojciech Krzyżak
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8691860470
4.3.3.) Ulica: Porąbka Iwkowska 32
4.3.4.) Miejscowość: Porąbka Iwkowska
4.3.5.) Kod pocztowy: 38-862
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 179715088,51 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/S 058-152761
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 9
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na brak zawarcia umowy w wymaganym terminie niezbędne było zapewnienie usługi bieżącego utrzymania dla dróg administrowanych przez Rejon Kraków przez Wykonawcę realizującego usługę na sąsiednim Rejonie. W związku z powyższym, dokonano zmiany zakresu umowy poprzez dodanie prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg krajowych administrowanych przez Rejon Kraków.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie. Wykonawca zapewnił wymagany personel oraz wymagana ilość brygad patrolowych, patrolowo-interwencyjnych.
5.4.6.) Wartość zmiany: 7242196,96
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na brak zawarcia umowy w wymaganym terminie, niezbędne było zapewnienie usługi bieżącego utrzymania dla dróg administrowanych przez Rejon Kraków przez Wykonawcę realizującego usługę na sąsiednim Rejonie. W związku z powyższym, dokonano zmiany zakresu umowy poprzez dodanie prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg krajowych administrowanych przez Rejon Kraków.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie. Wykonawca zapewnił wymagany personel oraz wymagana ilość brygad patrolowych, patrolowo-interwencyjnych.
5.4.6.) Wartość zmiany: 7656309,74
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na brak zawarcia umowy w wymaganym terminie, niezbędne było zapewnienie usługi bieżącego utrzymania dla dróg administrowanych przez Rejon Kraków przez Wykonawcę realizującego usługę na sąsiednim Rejonie. W związku z powyższym, dokonano zmiany zakresu umowy poprzez dodanie prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg krajowych administrowanych przez Rejon Kraków.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie. Wykonawca zapewnił wymagany personel oraz wymagana ilość brygad patrolowych, patrolowo-interwencyjnych.
5.4.6.) Wartość zmiany: 6768667,94
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z zawarciem porozumienia pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie a Gminą Miasta Tarnów w sprawie przejęcia przez GDDKiA zarządzania odcinkiem drogi krajowej nr 94 w ciągu obwodnicy Tarnowa oraz części węzła Lwowska wraz z łącznicami w granicach miasta Tarnowa, dostosowano podział odcinków Obwodnicy m. Tarnowa w ciągu drogi krajowej nr 94g oraz drogi krajowej nr 73.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, w Tabeli Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 10b wprowadzono korektę długości odcinków i cen jednostkowych za poszczególne czynności zud.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana została wprowadzona w celu ograniczenia nadmiernych trudności w spełnieniu świadczenia oraz ograniczenia groźby wystąpienia rażącej straty, w związku z trwającą od dnia 24 lutego 2022 r. zbrojną inwazję Rosji na Ukrainę, oraz sankcjami gospodarczymi nałożonymi na Rosję i Białoruś.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, w umowie podniesiony został limit waloryzacyjny z +/- 5 % wynagrodzenia netto do +/- 10 % wynagrodzenia netto.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Dostostosowane wartości wag [CPI] oraz [R] określonych w § 7 ust. 3 umowy w celu wyliczenia mnożnika korygującego w sposób zautomatyzowany w dowolnym czasie oraz miejscu poprzez dostęp do dedykowanego narzędzia GUS.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, zmieniono wartość wag [CPI] oraz [R] w Tabeli – Koszyk waloryzacyjny.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na brak w Tabelach Elementów Rozliczeniowych cen jednostkowych dotyczących naprawy niektórych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (barier drogowych) zlokalizowanych w ciągu autostrady A4 odc. węzeł Brzesko – węzeł Tarnów Mościce i drogi krajowej nr 73e (obwodnica Dąbrowy Tarnowskiej) oraz narastającą liczbę zdarzeń drogowych skutkujących trwałym ich uszkodzeniem, rozszerzono zakres umowy o nowe pozycje cenowe w Tabelach Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 7.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, dokonano zmiany zakresu umowy poprzez wprowadzenie nowych pozycji w Tabeli Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 7.
5.4.6.) Wartość zmiany: 766316,06
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z przekazaniem oświetlenia ronda w ciągu drogi krajowej nr 75 w km 34+000 w m. Jurków Gminie Czchów, z zakresu umowy została wyłączona usługa bieżącego utrzymania i konserwacji urządzeń oświetlenia i zasilania zlokalizowanych na rondzie w m. Jurków DK75 km 33+953 z dniem 01.10.2023 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, dokonano zmiany zakresu umowy poprzez wykreślenie pozycji w Tabelach Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 9.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 9
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku z oddaniem do ruchu nowo wybudowanego odcinka drogi krajowej nr 75a od km 2+808 do km 5+244 oraz odcinka drogi krajowej 75c od km 0+000 do km 0+278, dokonano zmiany zakresu Umowy poprzez wyłączenie odcinka drogi krajowej nr 75 od km 15+241 do km 17+195, a także dodanie odcinka drogi krajowej 75a od km 2+808 do km 5+244 oraz odcinka drogi krajowej 75c od km 0+000 do km 0+278 do zakresu bieżącego i zimowego utrzymania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Sposób realizacji zamówienia nie uległ zmianie, dokonano zmiany zakresu umowy poprzez dodanie nowych pozycji w Tabelach Elementów Rozliczeniowych w Grupie Prac nr 10a i 10b.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 174559121,20 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Zgodnie z umową termin zakończenia świadczenia usługi to 30.04.2026 r. Protokół odbioru końcowego został spisany w dniu 29.05.2026 r.| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Usługi |