REMONT DP 1172Z BIAŁOGARD – ZASPY MAŁE NA ODCINKU BIAŁOGARD - DW 167
Powiat Białogardzki - Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00393481
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00393481/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 08:02
- Lokalizacja
- Białogard, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e7491234-5375-4755-8a06-5d2ad78624ae
- Identyfikator
- 6721720236
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393481 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
REMONT DP 1172Z BIAŁOGARD – ZASPY MAŁE NA ODCINKU BIAŁOGARD - DW 167
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Białogardzki - Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie
1.2.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Białogardzie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330960380
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Szosa Połczyńska 57
1.4.2.) Miejscowość: Białogard
1.4.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.4.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdp.powiat-bialogard.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiat-bialogard.pl/bip
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e7491234-5375-4755-8a06-5d2ad78624ae
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393481
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00270711
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
REMONT DP 1172Z BIAŁOGARD – ZASPY MAŁE NA ODCINKU BIAŁOGARD - DW 167
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie drogi powiatowej 1172Z.
2. Ogólnie zakres rzeczowy inwestycji obejmuje:
a) kompleksowy remont nawierzchni jezdni polegający na jej sfrezowaniu a następnie ułożeniu dwóch warstw asfaltowych na całej jej szerokości i długości odcinka: 12342,00 mb,
b) lokalne płytkie remonty nawierzchni jezdni polegające na jej dodatkowym sfrezowaniu i ułożeniu dodatkowej warstwy asfaltowej wzmocnionej siatką przeciwspękaniową o łącznej powierzchni: 3000,00 m2,
c) lokalne głębokie remonty nawierzchni jezdni polegające na jej całkowitej rozbiórce a następnie ułożeniu kolejnych warstw konstrukcyjnych wzmocnionych siatką przeciwspękaniową o łącznej powierzchni: 2400,00 m2,
d) remont nawierzchni zjazdów polegający na ułożeniu dwóch warstw asfaltowych o łącznej powierzchni: 2700,0 m2 ,
e) remont nawierzchni zjazdów z kostki betonowej polegający na korekcie wysokościowej nawierzchni: 200,0 m2 ,
f) regulacji włazów studni kanalizacji sanitarnej w ilości: 4 szt.
g) regulacji i wymianie wpustu ulicznego w ilości: 1 szt.
h) wykonaniu poboczy z frezu asfaltowego szer. 1,0 m na całej długości odcinka.
3. Projektowane konstrukcje nawierzchni:
a) Konstrukcja nawierzchni jezdni:
3 cm – warstwa ścieralna z SMA 8 S śr.
5 cm – warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC 16 W
istniejąca nawierzchnia asfaltowa po frezowaniu istniejąca
b) Konstrukcja nawierzchni zjazdów z MMA:
3 cm – warstwa ścieralna z SMA 8 S
śr. 5 cm – warstwa wyrównawcza z AC 16 W
istniejąca nawierzchnia
istniejąca podbudowa
c) Konstrukcja nawierzchni w miejscu remontu płytkiego:
3 cm – warstwa ścieralna z SMA 8 S
śr. 5 cm – warstwa wyrównawcza z AC 16 W
siatka przeciwspękaniowa z włókien szklanych i węglowych
śr. 5 cm – warstwa wiążąca z AC 16 W
istniejąca nawierzchnia asfaltowa po frezowaniu
istniejąca podbudowa
d) Konstrukcja nawierzchni w miejscu remontu głębokiego:
3 cm – warstwa ścieralna z SMA 8 S
śr. 5 cm – warstwa ścieralna z AC 16 W
siatka przeciwspękaniowa z włókien szklanych i węglowych
7 cm – podbudowa z betonu asfaltowego z AC 22 P
20 cm – podbudowa z kruszywa niezwiązanego stab. mech. C90/3
15 cm – warstwa z kruszywa stabilizowanego cementem Rm=5,0 MPa
istniejące warstwy podłoża gruntowego zagęszczone do Is>0.99
(w przypadku niekorzystnego podłoża gruntowego należy doprowadzić podłoże gruntowe do G1) koryto wraz z profilowaniem (po rozbiórce istniejących warstw konstrukcji nawierzchni)
4. Malowanie i wymiana barier na obiekcie mostowym.
Malowanie obiektu mostowego polegać będzie na oczyszczeniu obiektu, uzupełnieniu ubytków w betonowych elementach mostu, gruntowaniu oraz pokryciu dwukrotnie powłoką malarską do powierzchni betonowych koloru szarego.
Wymiana barier będzie polegała na rozbiórce istniejących poręczy betonowych oraz demontażu barier mostowych stalowych (wraz z wywiezieniem elementów stalowych na bazę ZDP w Białogardzie). Następnie należy wykonać żelbetowe belki podporęczowe (o wymiarach 0,15 x 0,50 x 16,0 m) zbrojone monolitycznymi prętami gładkimi 14 zakotwionymi w konstrukcji mostu.
Belki podporęczowe oraz elementy konstrukcyjne mostu należy zabezpieczyć nakładaną dwukrotnie powłoką malarską do powierzchni betonowych koloru czerwonego. Na tak wykonane belki podporęczowe należy zamontować bariery stalowe - ocynkowane odpowiadające normie EN 1317 i posiadające oznaczenie „CE” o długości 16,0 m wraz z pasem bariery sprężystej o tej samej długości, lecz z obydwu stron wysuniętej 8,0 m poza belkę podporęczową, końcem zakotwionej w gruncie.
5. Szczegółowy zakres prac do wykonania został opisany w dokumentacji projektowej, która stanowi Załącznik Nr 2 do niniejszej specyfikacji. Załącznik nr 2 zawiera pełną dokumentację projektową na którą Zamawiający uzyskał zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zamiaru wykonywania robót budowlanych.
3.9.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
71355000-1 - Usługi pomiarowe
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-18
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
12 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DOMAR KAZIMIERZ DOMARACKI
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6691400419
4.3.3.) Ulica: Tatów 3
4.3.4.) Miejscowość: Biesiekierz
4.3.5.) Kod pocztowy: 76-039
4.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 8462400,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00333427/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-17
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana została dokonana na podstawie dokumentów przewidzianych w ogłoszeniu o zamówieniu. Polegała na odstąpieniu od części robót określonych w harmonogramie rzeczowo-finansowym. Wartość niewykonanego zakresu robót została obliczona na podstawie obmiaru powykonawczego i odliczona od ogólnej wartości przedmiotu umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Po dokonaniu zmiany zakresu rzeczowego zamówienia, polegającej na odstąpieniu od części robót, wynagrodzenie
Wykonawcy zostało ustalone na kwotę: 8143739,28
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8143739,28 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |