Budowa windy osobowej z szybem zewnętrznym samonośnym przy budynku dydaktycznym w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Rudniku nad Sanem
Powiat Niżański
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00393786
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00393786/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 10:30
- Lokalizacja
- Nisko, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f15a37e7-d397-4b39-9849-d393302202db
- Identyfikator
- 6020121164
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393786 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa windy osobowej z szybem zewnętrznym samonośnym przy budynku dydaktycznym w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Rudniku nad Sanem
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Niżański
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409198
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Pl. Wolności 2
1.4.2.) Miejscowość: Nisko
1.4.3.) Kod pocztowy: 37-400
1.4.4.) Województwo: podkarpackie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.4.7.) Numer telefonu: 158412700
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: gm@powiatnizanski.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnizanski.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f15a37e7-d397-4b39-9849-d393302202db
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393786
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00579371
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa windy osobowej z szybem zewnętrznym samonośnym przy budynku dydaktycznym w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Rudniku nad Sanem
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
2. Przedmiotem zamówienia jest Budowa windy osobowej z szybem zewnętrznym samo-nośnym przy budynku dydaktycznym w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Rudniku nad Sanem”
Opis przedmiotu zamówienia: Winda osobowa zewnętrzna z szybem samonośnym przy budynku dydaktycznym Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji technicznej.
W przypadku rozbieżności w ustaleniach poszczególnych dokumentów obowiązuje kolejność: dokumentacja techniczna, przedmiary robót, umowa oraz SWZ. W razie wątpliwości poczytuje się, iż Wykonawca podjął się wszystkich robót objętych projektem (art. 649 Kodeksu cywilnego). Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności z wymogami ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.). 2. W przypadku, wystąpienia w materiałach opisujących przedmiot zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczegółowego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza materiały i/lub rozwiązania równoważne opisanym pod warunkiem zachowania parametrów technicznych, jakościowych i użytkowych nie gorszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzących do zmiany technologii. Wskazane w dokumentacji nazwy należy traktować jako przykładowe. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w ofercie, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia roboty budowlane oraz użyte/dostarczone materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użyte materiały muszą mieć aktualne dokumenty, dopuszczające do stosowania w budownictwie, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Wykonawca robót ponosi odpowiedzialność za jakość wykonywanych robót oraz zastosowanych materiałów.
1) Wykonawca/podwykonawca zobowiązany jest do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę we własnym przedsiębiorstwie osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465): roboty budowlane, rozbiórka elementów konstrukcji, wykucie muru
2) Zatrudnienie, o którym mowa w pkt 4 powinno trwać przez okres niezbędny do wykonania wskazanych czynności. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu Wykonawca/podwykonawca niezwłocznie zatrudni na to miejsce inną osobę z zastrzeżeniem pkt 4 ppkt 7).
3) Dla udokumentowania faktu zatrudnienia pracowników stosownie do pkt 4, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu:
a) oświadczenia zatrudnionego pracownika, lub
b) oświadczenia Wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, lub
c) poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika,
zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika.
3) Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli zatrudnienia pracowników, o których mowa w pkt 4 przez cały okres realizacji wykonywanych przez nich czynności. W tym celu Wykonawca/podwykonawca na każde pisemne wezwanie Zamawiającego, w terminie 5 dni roboczych od otrzymania wezwania zobowiązuje się:
a) przedłożyć aktualne oświadczenia i dokumenty, o których mowa w pkt 4 ppkt 2),
b) udzielić wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełnienia wymogu, o którym mowa w pkt 4.
4) Zamawiający może żądać od Wykonawcy/podwykonawcy pisemnych wyjaśnień co do sposobu i stanu zatrudnienia osób, o których mowa w pkt 4.
5) Nieprzedłożenie przez Wykonawcę/podwykonawcę dokumentów, o których mowa w pkt 4 ppkt 2) lub 3) w terminie tam wskazanym będzie traktowane jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia pracowników na podstawie umowy o pracę oraz będzie skutkować naliczeniem kary umownej w wysokości określonej w umowie.
6) W przypadku niewywiązania się Wykonawcy z obowiązku wskazanego w pkt 4 ppkt 2) lub 3) pomimo dodatkowego wezwania przez Zamawiającego, Zamawiający może odstąpić od umowy z powodu okoliczności, za które odpowiada Wykonawca – w terminie 30 dni od upływu dodatkowego terminu wyznaczonego przez Zamawiającego do wykonania obowiązku określonego w pkt 4 ppkt 2) lub 3).
7) W przypadku konieczności zmiany pracowników zatrudnionych na podstawie umowę o pracę, wykonujących czynności, o których mowa w pkt 4, Wykonawca każdorazowo przekaże Zamawiającemu stosowne dokumenty o których mowa w ppkt 2) dotyczące nowego pracownika w terminie 5 dni roboczych od dnia rozpoczęcia wykonywania przez tę osobę czynności o których mowa w pkt 4.
3.9.) Główny kod CPV: 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45262210-6 - Fundamentowanie
45313100-5 - Instalowanie wind
45320000-6 - Roboty izolacyjne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-21
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ARTMED Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 590555301
4.3.3.) Ulica: Św. Antoniego 18/3
4.3.4.) Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
4.3.5.) Kod pocztowy: 97-200
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 376767,92 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00058760/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-24
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
paragraf 14 ust. 2 pkt 4) lit.h
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu realizacji zamówienia na 5 miesięcy od dnia podpisania umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
paragraf 14 ust. 2 pkt 4) lit.h
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu realizacji zamówienia na 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 376767,92 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |