Remont drogi powiatowej nr 2166P Smolary - Niewolno
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00393796
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00393796/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 10:33
- Lokalizacja
- Gniezno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4980b540-8397-4d86-8245-bcdf33474d86
- Identyfikator
- 7842000530
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00393796 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej nr 2166P Smolary - Niewolno
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276972
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Aleje Władysława Stanisława Reymonta 32
1.4.2.) Miejscowość: Gniezno
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-200
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiat-gniezno.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-gniezno.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4980b540-8397-4d86-8245-bcdf33474d86
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00393796
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00358522
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont drogi powiatowej nr 2166P Smolary - Niewolno
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Droga powiatowa nr 2166P zlokalizowana jest w gminie Trzemeszno. Droga ta zaczyna się na granicy z województwem Kujawsko-Pomorskim gdzie łączy się z drogą powiatową powiatu Żnińskiego nr 2352P następnie przebieg drogi prowadzi przez miejscowości: Smolary, Jastrzębowo, Kruchowo i Niewolno. Wspomniana droga posiada mocno zdegradowaną nawierzchnię jezdni, która wymaga pilnego remontu. Remont drogi powiatowej realizowany jest w jednym etapie robót tj. od km 0+000,00 do km 8+795,00. Remont drogi polegać będzie na wykonaniu nakładki bitumicznej po uprzednim wykonaniu warstwy wiążąco-wyrównawczej, dodatkowo zostaną wyremontowany pobocza. Planowane prac związane z wykonaniem remontu nawierzchni drogowej, spowodują usprawnienie w dojeździe mieszkańców wsi Smolary, Jastrzębowo, Kruchowo i Niewolno do centrum gminy Trzemeszno. W ramach prac zaplanowano wykonanie przejścia dla pieszych z oświetleniem solarnym i znakami aktywnymi, oraz budowę peronu autobusowego. Podstawowe parametry techniczne drogi powiatowej • klasa drogi – 2166P – Zbiorcza • długość drogi 8795,00 m • szerokość jezdni 5,40 – 5,00m • spadek poprzeczny jezdni zmienny • skrajnia pionowa 4,50m • nawierzchnia jezdni drogi powiatowej – nawierzchnia bitumiczna • teren zabudowany i niezabudowany – droga bitumiczna • szerokość pasa drogowego w liniach rozgraniczenia 7-34 m Szczegółowy zakres zaplanowanych prac obejmuje wykonanie: - roboty pomiarowe, - roboty zabezpieczające, - roboty ziemne, - frezowanie nawierzchni bitumicznej wraz z odwozem pofrezu na plac OD nr 1 w Gnieźnie, - ścinanie i plantowanie pobocza z wywozem gruntu,
- ułożenie krawężnika i obrzeża przy chodniku i peronach, - ułożenie nawierzchni peronu autobusowego z kostki betonowej, - skropienie nawierzchni emulsją asfaltową, - ułożenie warstwy wiążącej/wyrównawczej AC11W 50/70 100 kg/m² KR3 (w miejscach dużych nierówności i ugięć nawierzchni przyjęto do wykonania zwielokrotnione wyrównanie zgodnie z przedmiarem robót), - skropienie warstwy wiążącej emulsją asfaltową, - ułożenie warstwy ścieralnej AC 11S 50/70 gr. 4 cm. KR3, - wykonanie obustronnego pobocza z tłucznia KŁSM 0/31,5 mm na szer. 0,75 m, - wykonanie oczyszczenia i konserwacji przepustów drogowych zlokalizowanych pod nawierzchnią jezdni, - montaż aktywnych znaków drogowych i oznakowania poziomego, - montaż korytek betonowych odpływowych na skarpach rowów, - montaż elementów BRD, - oznakowanie poziome drogi, - wymiana barier ochronnych stalowych, - wymianę oznakowania pionowego, - dostawę i montaż radarowych wyświetlaczy prędkości w ilości 7 kpl. - montaż oświetlenia typu LED zasilanego solarnie – 2 kpl. Inwestycję należy wykonać w oparciu o dokumentacje techniczną autorstwa Biura Inżynieryjnego KIER z Gniezna, oraz zgodnie ze zgłoszeniami wykonania robót budowlanych dokonanymi w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.
Wykonawca zadania zobowiązany będzie do dokonania oznakowania inwestycji drogowej tablicą pamiątkową o wymiarach 180x120 cm o realizacji przedsięwzięcia przy współudziale środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tablica winna zostać zamontowana w terminie 14 dni od dnia podpisania umowy z Zamawiającym, w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
3.9.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-09
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-05-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Budowlano Usługowa EKO-BUD s.c. Elżbieta, Jacek Majdeccy
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7891523802
4.3.4.) Miejscowość: Lisewo
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 4377811,47 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00415217/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-07
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W związku ze zwiększeniem zakresu zamówienia na roboty budowlane dla zadania: Remont drogi powiatowej nr 2166P Smolary - Niewolno o roboty dodatkowe na podstawie art. 455 ust. 1 pkt. 4 ustawy oraz art.455 ust.2 Ustawy Pzp Zamawiający przewiduje zmianę wartości całkowitej umowy oraz wydłużenie terminu wykonania umowy na podstawie sporządzonego protokołu konieczności
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Roboty dodatkowe:
Rozebranie krawężników betonowych - 20m2; Rozebranie ław pod krawężniki z betonu -1,2 m3; Rozebranie chodników, wysepek przystankowych i przejść dla pieszych z płyt betonowych 14m2; Załadowanie gruzu koparko-ładowarką przy obsłudze na zmianę roboczą przez 3 samochody samowyładowcze - 3,82 m3; Wywiezienie gruzu z terenu rozbiórki przy mechanicznym załadowaniu; Roboty remontowe - frezowanie nawierzchni bitumicznej o gr. 4 cm z wywozem materiału z rozbiórki na odl. do 1 km - 2 136m2; Oczyszczenie mechaniczne nawierzchni drogowych bitumicznych - 3 243 m2; Skropienie asfaltem nawierzchni drogowych - 3 243 m2; Czyszczenie studzienek ściekowych ulicznych betonowych – 1 kpl. ; Rowki pod krawężniki i ławy krawężnikowe
Krawężniki betonowe wystające o wymiarach 15x30 cm z wykonaniem ław betonowych na podsypce cementowo-piaskowej - 70 m
Ława pod krawężniki betonowa z oporem - 4,2m3; Mechaniczne ścinanie poboczy o grubości 10 cm - 13 286,00 m2
5.4.6.) Wartość zmiany: 107912,53
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 4485724,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |