Modernizacja gospodarki odpadami ZKG-rozbudowa systemu energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa zaplecza techniczno-administracyjnego w ZUOK "Orli Staw"
ZWIĄZEK KOMUNALNY GMIN "CZYSTE MIASTO, CZYSTA GMINA"
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00394100
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00394100/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 12:00
- Lokalizacja
- Kalisz, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-00793a03-c181-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
- Identyfikator
- 6181844896
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394100 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja gospodarki odpadami ZKG-rozbudowa systemu
energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa
zaplecza techniczno-administracyjnego w ZUOK "Orli Staw"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: ZWIĄZEK KOMUNALNY GMIN "CZYSTE MIASTO, CZYSTA GMINA"
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250810478
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Plac Świętego Józefa 5
1.4.2.) Miejscowość: Kalisz
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-800
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@czystemiasto.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czystemiasto.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - związki podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt 1 lub 2 ustawy lub podmiotów, o których mowa w art. 4 pkt. 3 ustawy
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00793a03-c181-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394100
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00133296
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja gospodarki odpadami ZKG-rozbudowa systemu
energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa
zaplecza techniczno-administracyjnego w ZUOK "Orli Staw"
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia stanowią roboty budowlane polegające na realizacji inwestycji (zamówienia) pod nazwą: „Modernizacja gospodarki odpadami ZKG – rozbudowa systemu energetycznego w celu wykorzystania zielonej energii oraz rozbudowa zaplecza techniczno-administracyjnego Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych (ZUOK) Orli Staw”.
2. W ramach przedmiotu zamówienia wykonawca będzie zobowiązany do wykonania
w szczególności:
1) rozbudowy budynku administracyjnego – etap I,
2) rozbudowy budynku portierni/wagi – etap I,
3) budowy garaży i warsztatu – etap I,
4) budowy zbiornika biogazu – etap II,
5) budowy placu magazynowo – parkingowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (tj. szczelnym zbiornikiem na wody opadowe i roztopowe, szczelnym zbiornikiem na odcieki oraz drogą p.poż.) – etap II,
wraz z infrastrukturą towarzyszącą (w tym sieciami i instalacjami) zarówno dla etapu I, jak i etapu II, określoną w dokumentacji projektowej,
6) sporządzenia kompletnej dokumentacji powykonawczej i uzyskania dokumentów niezbędnych do użytkowania przedmiotu Umowy przez Zamawiającego.
Całość prac prowadzona będzie na czynnym obiekcie. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób umożliwiający eksploatację ZUOK oraz zachowanie bezpieczeństwa pracowników ZUOK i osób przebywających na jego terenie w związku z jego działalnością.”.
3.9.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45262800-9 - Rozbudowa budynków
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
43124100-9 - Drenaże
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45262370-5 - Roboty w zakresie pokrywania betonem
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
44112100-9 - Wiaty
45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45000000-7 - Roboty budowlane
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45231222-7 - Roboty w zakresie zbiorników gazu
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45251140-4 - Roboty budowlane w zakresie elektrowni cieplnych
45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-06-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
18 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DROMEX Firma Handlowo-Usługowa Roboty Drogowo-Budowlane Robert Pleśnierowicz
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9680952370
4.3.3.) Ulica: Pośrednik 1a
4.3.4.) Miejscowość: Koźminek
4.3.5.) Kod pocztowy: 62-840
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 22721430,09 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00398136/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-09
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność zlecenia wykonania robót nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Aneks nr 3 do umowy. Zakres zamówienia bez zmian, wprowadzono jedynie niezbędne zmiany i uzupełnienia do dokumentacji projektowej, tak aby całość zamówienia była zdatna do wykonania i użytkowania.
5.4.6.) Wartość zmiany: 1095535,17
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 24348545,04 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |