„Remont zabytkowych kapliczek z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”
Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00394309
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00394309/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 12:54
- Lokalizacja
- Muszyna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0dbe8b9a-1f1b-409f-9217-824165e5485e
- Identyfikator
- 7343472601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394309 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Remont zabytkowych kapliczek z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893061
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 31
1.4.2.) Miejscowość: Muszyna
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-370
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.4.7.) Numer telefonu: 184714009
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@muszyna.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muszyna.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0dbe8b9a-1f1b-409f-9217-824165e5485e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394309
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00541277
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
„Zabytkowe pogranicze pięknieje - odnawiamy i udostępniamy historyczne atrakcje na transgranicznym szlaku z Muszyny do Sabinowa (części EuroVelo11)” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Remont zabytkowych kapliczek z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zadanie nr 1 Remont Kapliczki św. Jana Nepomucena na Rynku w Muszynie, nr dz.865, datowana na: XVIII w./XIX wiek, wpisana do rejestru zabytków: Ks.A.620 decyzja z dnia 06.04.1991 r.
Zakres prac dotyczy między innymi:
a) Wymiany posadzki cokołu (podstawy pod rzeźbę św. Nepomucena) - obłożenie jego poziomej płaszczyzny kamiennymi płytami z piaskowca karpackiego o odpowiednio zaoblonych krawędziach.
b) Wymiany posadzki przed cokołem (z kostki brukowej na kamienne płyty).
c) Wymiany przeszklenia krat w oknach kapliczki i uszczelnienie okien.
d) Prace związane z konserwacją obiektu:
- Oczyszczenie blachy dachu metodą strumieniową oraz sprawdzenie i udokumentowanie stanu jej zachowania.
- Usunięcie obecnej warstwy farby na ścianach kapliczki metodą strumieniowo-ścierną w celu odkrycia wszelkich spękań i osłabień tynku.
- Usunięcie wszelkich odspajających się fragmentów niehistorycznego tynku cementowego.
- W przypadku odspojeń tynków wapiennych- historycznych z pierwszego okresu chronologicznego przewiduje się ich konserwację- podklejenie i zabezpieczenie.
- Naprawa dostrzeżonych pozostałych spękań tynku poprzez ich poszerzenie a następnie wypełnienie zaprawą naprawczą.
- Uzupełnienie wszelkich ubytków.
- Uzupełnienie wszelkich ubytków i odspojeń tynku zaprawą naprawczą.
- Pokrycie całości tynku cienką warstwą zaprawy wyrównawczej, która ujednolici powierzchnię całości oraz przesłoni wszelkie naprawy i uzupełnienia tynku.
- W przypadku ustalenia pierwotnej kolorystyki obiektu- przewiduje się jego odtworzenie przy użyciu technik i farb konserwatorskich.
- Przeprowadzenie badań struktury obecnego cokołu-mensy wewnątrz kapliczki.
- Wykonanie fug między płytami z porowatej zaprawy chłonnej zbierającej topniejący w okresie wiosennym śnieg nawiewany do wnętrza kapliczki.
- W przypadku odkrycia pierwotnych warstw barwnych różnych od białej na całości lub w części elementów ścian kapliczki zakłada odtworzenie pierwotnej kolorystyki na danym elemencie wyprawy lub na całości kapliczki
- Oczyszczenie ozdobnych krat oraz bramki wejściowej.
- Prewencyjne zabezpieczenie elementów metaloplastyki poprzez nałożenie warstwy farby ochronnej.
- Skorygowanie obecnego ustawienia krat w oknach kapliczki do lica ścian zewnętrznych.
- Oczyszczenie kostki wokół kapliczki metodą strumieniowo-ścierną z zachlapań farby.
- Korekta ułożenia kostki na zewnątrz kapliczki w miejscach tworzących wklęśnięcia i gromadzących wodę.
- Wykonanie nowej tabliczki informacyjnej z logo obiektu wpisanego do rejestru zabytków oraz krótką historią obiektu na lepszej jakości materiale.
3.9.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45212360-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów sakralnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
7 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KAM-BUD Tomasz Kościółek, Paszyn 436, 33-326 Mogilno
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7342431356
4.3.4.) Miejscowość: Paszyn 436
4.3.5.) Kod pocztowy: 33-326
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 60001,48 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00120786/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-22
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 60001,48 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |