„Remont zabytkowych kapliczek z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”
Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00394328
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00394328/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 13:00
- Lokalizacja
- Muszyna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0dbe8b9a-1f1b-409f-9217-824165e5485e
- Identyfikator
- 7343472601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394328 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Remont zabytkowych kapliczek z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893061
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 31
1.4.2.) Miejscowość: Muszyna
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-370
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.4.7.) Numer telefonu: 184714009
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@muszyna.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muszyna.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0dbe8b9a-1f1b-409f-9217-824165e5485e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394328
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00541277
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
„Zabytkowe pogranicze pięknieje - odnawiamy i udostępniamy historyczne atrakcje na transgranicznym szlaku z Muszyny do Sabinowa (części EuroVelo11)” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Remont zabytkowych kapliczek z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”
Umowa dla części nr 3
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zadanie nr 3 Remont Kapliczki św. Rodziny na ul. Piłsudskiego w Muszynie, nr dz.628/14, datowana na XVIII w./XIX wiek. wpisana do rejestru zabytków: Ks.A.623 decyzja nr 423/91 z dnia 05.04.1991 r.
Zakres prac dotyczy między innymi:
a) Wymiany uszkodzonych gontów na nowe.
b) Wymiany tynku na kamiennym cokole wokół kapliczki.
c) Wymiany tynku na obecnie odsłoniętym pasie wątku kamiennego przy posadzce wewnątrz kapliczki.
d) Prace związane z konserwacją obiektu oraz uporządkowanie terenu wokół kapliczki:
- Oczyszczenie gontu metodą strumieniową w celu usunięcia porostów itp.
- Ocena kolorystyki gontu po oczyszczeniu i wyschnięciu - w celu podjęcia decyzji czy gont zaimpregnować preparatem bezbarwnym czy w przypadku nieestetycznego wyglądu gontu po czyszczeniu preparatem z odpowiednim barwnikiem.
- Impregnacja gontu.
- Usunięcie obecnej farby na ścianach kapliczki metodą strumieniowo-ścierną w celu określenia skali spękań tynku na obiekcie.
- Sprawdzenie stanu zachowania tynku- wytypowanie wszystkich pustych przestrzeni odspajającego się tynku i ocena ich charakteru- w przypadku odspojeń późniejszych tynków cementowych zaleca się ich usunięcie i uzupełnienie warstwą zaprawy naprawczej. W przypadku odspojeń oryginalnego tynku wapienno-piaskowego- zaleca się jego podklejenie by zachować jak największą ilość substancji zabytkowej.
- Uzupełnienie wszelkich odkrytych spękań zaprawą naprawczą.
- Przy niewielkiej ilości spękań nie przewiduje się ich przykrywania po naprawie warstwą zaprawy wyrównawczej aby nie zatrzeć i zbyt mocno nie wyrobić gzymsów i występujących na obiekcie podziałów architektonicznych.
- Oczyszczenie kraty i jej zabezpieczenie warstwą farby.
- Oczyszczenie i zabezpieczenie krzyża wieńczącego kapliczkę.
- Wykonanie nowego mocowania tabliczki informacyjnej aby zamaskować użycie dotychczasowych zwykłych wkrętów budowlanych umieszczonych na obiekcie zabytkowym.
- Docięcie obecnych płyt kamiennych na murku wokół kapliczki do lica wątku kamiennego murku oraz z drugiej strony równo z linią muru.
- Oczyszczenie murku metodą strumieniowo-ścierną i wykonanie podwójnego zabiegu zabezpieczającego murek przed rozwojem nawarstwień mikrobiologicznych.
- Reperacje uszkodzonych płyt kamiennych oraz uzupełnienie ubytków fug na murku.
- Oczyszczenie drewnianych siedzisk na murku przed kapliczką i zabezpieczenie je bezbarwnym olejem w celu eksponowania naturalnego koloru drewna.
- Wypełnienie ziemią powierzchni wokół murku i obsadzenie jej roślinnością płożącą- np. barwinkiem w celu uzyskania jednolitej powierzchni uspokajającej otoczenie wokół kapliczki.
3.9.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45212360-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów sakralnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
7 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KAM-BUD Tomasz Kościółek, Paszyn 436, 33-326 Mogilno
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7342431356
4.3.4.) Miejscowość: Paszyn 436
4.3.5.) Kod pocztowy: 33-326
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 79170,62 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00120786/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-22
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 79170,62 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |