„Remont zabytkowych kapliczek z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”
Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00394355
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00394355/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 13:05
- Lokalizacja
- Muszyna, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0dbe8b9a-1f1b-409f-9217-824165e5485e
- Identyfikator
- 7343472601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394355 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Remont zabytkowych kapliczek z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893061
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Rynek 31
1.4.2.) Miejscowość: Muszyna
1.4.3.) Kod pocztowy: 33-370
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.4.7.) Numer telefonu: 184714009
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@muszyna.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muszyna.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0dbe8b9a-1f1b-409f-9217-824165e5485e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394355
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00541277
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
„Zabytkowe pogranicze pięknieje - odnawiamy i udostępniamy historyczne atrakcje na transgranicznym szlaku z Muszyny do Sabinowa (części EuroVelo11)” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Remont zabytkowych kapliczek z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna”
Umowa dla części nr 7
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zadanie nr 7 Remont Kapliczki w Andrzejówce, nr dz. 215/2, datowana na XIX/XX wiek, z fundacji Daniela Tyrpaka i wpisana do gminnej ewidencji zabytków.
Zakres prac dotyczy między innymi:
a) Wykonania hydroizolacji poziomej murów kapliczki:
- Wykonania nawiertu co 15 cm wzdłuż ścian kapliczki na grubość ściany (bez przewiercania na wylot – zatrzymanie nawiertu około 5 cm przed końcem ściany),
- Wprowadzenia do nawiertów środka odcinającego możliwość podciągania kapilarnego ścian.
b) Wykonania hydroizolacji pionowej zewnętrznych fundamentów.
- Odkopania i odczyszczenia fundamentów wokół kapliczki.
- Zagruntowania ścian.
- Nałożenia szlamu mineralnego.
- Uzupełnienienia ewentualnych ubytków w murze.
- Po wyschnięciu podłoża wykonanie hydroizolacji właściwej przy użyciu środka hydroizolującego nakładanego w 2 warstwach o łącznej grubości 2-3 mm poprzedzonych warstwą kontaktową.
- Zabezpieczenia tak wykonanej hydroizolacji warstwą folii kubełkowej.
- Wykonania drenażu wzdłuż ścian kapliczki z odprowadzeniem wody poza kapliczkę.
c) Wykonania hydroizolacji podposadzkowej:
- Usunięcia obecnej posadzki betonowej.
- Wykonania wstępnej warstwy nowej wylewki z betonu B-15.
- Nałożenia środka gruntującego.
- Nałożenia warstwy szlamu mineralnego.
- Po wyschnięciu podłoża nałożenie hydroizolacji właściwej przy użyciu środka hydroizolującego nakładanego w 2 warstwach o łącznej grubości 2-3 mm poprzedzonych warstwą kontaktową.
- Nałożenia taśmy na styku ściany z posadzką.
- Po wyschnięciu zabezpieczenie posadzki folią budowlaną i wykonanie wylewki właściwej oraz posadzki.
d) Wykonania nowej posadzki z płaskich kamieni z lokalnego piaskowca wewnątrz kapliczki.
e) Wymiany blachy na dachu kapliczki z zastosowaniem historycznej techniki kładzenia blachy na „tzw. felc”. Jeżeli jednak po usunięciu warstw farb z obecnej blachy jej stan okaże się dobry, zakłada się jej pozostawienie i wykonanie jedynie jej konserwacji i zabezpieczenia.
f) Wymiany blachy (w całości lub części) na cebulastej sterczynie z zastosowaniem tej samej techniki krycia blachą na felc”.
g) Konserwacji krzyża na sterczynie kapliczki:
- Oczyszczenie krzyża metodą strumieniowo-ścierną.
- Zabezpieczenie stali warstwą farby podkładowej a następnie 2 warstwami antykorozyjnej farby właściwej.
h) Usunięcia ostatniej warstwy współczesnego tynku i zastąpienie go warstwą tynku konserwatorskiego na zewnątrz i wewnątrz kapliczki:
- Zagruntowanie ścian.
- Wykonanie wstępnej obrzutki wyrównującej.
- Wykonanie tynku podkładowego.
- Wykonanie warstwy wykończeniowej.
i) Hydrofobizacja warstwy tynku konserwatorskiego oraz pozostawienie kapliczki w kolorze tynku.
j) Konserwacja zabytkowych kotw w ścianie budynku:
- Oczyszczenie kotw metodą strumieniowo-ścierną.
- Zabezpieczenie stali warstwą farby podkładowej a następnie 2 warstwami farby właściwej.
k) Usunięcie obecnych drzwi i zastąpienie ich nowymi wykonanymi na podstawie wyglądu historycznych drzwi drewnianych zrekonstruowanych na podstawie zachowanych materiałów archiwalnych.
l) Uporządkowanie terenu wokół kapliczki:
- Usunięcie obecnych betonowych płyt chodnikowych z otoczenia kapliczki oraz schodów i zastąpienie ich płaskimi kamieniami z lokalnego piaskowca.
- Usunięcie obu żywotników sprzed fasady kapliczki oraz świerka przesłaniających widok na kapliczkę.
- Wykonanie nowych schodów do kapliczki z płaskich kamieni z lokalnego piaskowca.
- Ogólne uporządkowanie terenu po przeprowadzonych pracach.
3.9.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45212360-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów sakralnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
7 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): KAM-BUD Tomasz Kościółek, Paszyn 436, 33-326 Mogilno
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7352599873
4.3.4.) Miejscowość: Paszyn 436
4.3.5.) Kod pocztowy: 33-326
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 99638,08 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00120786/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-22
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 99638,08 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |