Modernizacja Szkoły Filialnej przy ul. Arkuszowej 202, Szkoły Podstawowej Nr 273 przy ul. J. Balcerzaka 1 w Warszawie – Etap II modernizacja budynku szkoły
Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00394745
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00394745/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-17 14:54
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-88a5d6ac-67d4-11ec-ae77-fe331fedffdc
- Identyfikator
- 01525964000041
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394745 z dnia 2026-08-17 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja Szkoły Filialnej przy ul. Arkuszowej 202, Szkoły Podstawowej Nr 273 przy ul. J. Balcerzaka 1 w Warszawie – Etap II modernizacja budynku szkoły
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa - Dzielnica Bielany
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000041
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: S. Żeromskiego 29
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 01-882
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bielany.zamowienia@um.warszawa.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88a5d6ac-67d4-11ec-ae77-fe331fedffdc
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394745
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/BZP 00334188/01
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja Szkoły Filialnej przy ul. Arkuszowej 202, Szkoły Podstawowej Nr 273 przy ul. J. Balcerzaka 1 w Warszawie – Etap II modernizacja budynku szkoły
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem inwestycji jest modernizacja budynku szkoły podstawowej przy ul. Arkuszowej 202 w Warszawie będącej filią Szkoły Podstawowej nr 273 przy ul. Balcerzaka w Warszawie (Budynek szkoły – 2 kondygnacje naziemne i 1 podziemna; kubatura 10 100 m3).
Celem inwestycji jest poprawa stanu technicznego budynku oraz dostosowanie budynku do aktualnych wymagań ochrony pożarowej, dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz do aktualnych potrzeb funkcjonalnych.
Zakres inwestycji obejmuje lokalne przebudowy wnętrza budynku, w szczególności pomieszczeń sanitarnych, bloku żywienia itp., budowę windy, przebudowy wejść, wymianę instalacji technicznych w budynku, oraz remont ogólnobudowlany.
Lokalizacja, funkcja (budynek szkolny), gabaryty i charakterystyczne parametry obiektu pozostają bez zmian.
Zakres prac wykonanych w I etapie - izolacja i docieplenie ścian fundamentowych zewnętrznych, instalację kanalizacyjną zewnętrzną i drenażową, ciągi piesze oraz parkingi, oświetlenie chodników.
6.3. Lokalizacja (adres inwestycji):
Warszawa, ul. Arkuszowa 202, działka nr ewid. 34/4 w obrębie 7-12-06; powierzchnia działki: 0,67 ha.
6.4. Zakres prac, w szczególności obejmuje:
1. Budynek szkoły – roboty budowlane:
a) Prace rozbiórkowe wewnątrz budynku.
b) Prace rozbiórkowe na zewnątrz budynku.
c) Prace wykończeniowe wewnątrz budynku:
- izolacje poziome ścian
- wykonanie posadzek na poszczególnych kondygnacjach
- wykonanie tynków, okładzin ścian i sufitów.
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.
d) Prace wykończeniowe zewnętrzne - docieplenie elewacji.
2. Budynek szkoły – roboty instalacyjne:
a) Technologia kuchni.
b) Instalacje sanitarne wewnętrzne: instalacja wod-kan, instalacje centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, kotłownia w zakresie rozdzielni ciepła, instalacja gazu – poza kotłownią, instalacje wentylacji mechanicznej. Prace rozbiórkowe instalacji sanitarnych.
c) Instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne, instalacje systemów alarmowych i anten. Prace rozbiórkowe instalacji elektrycznych.
3. Instalacje elektryczne, instalacje teletechniczne, instalacje systemów alarmowych i anten.
Ponadto:
4. Opracowanie dokumentacji powykonawczej po zakończeniu realizacji przedmiotu zamówienia –
2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w formie cyfrowej.
6.5. Dostępność dla osób niepełnosprawnych
Przedmiot zamówienia ma być dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników obiektu. Wymagane jest zapewnienie dostępu wraz z możliwością użytkowania przez osoby o ograniczonej mobilności i percepcji, zgodnie z Zarządzeniem nr 1682/2017 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 23 października 2017r. w sprawie tworzenia na terenie Miasta Stołecznego Warszawy dostępnej przestrzeni, tym infrastruktury dla pieszych ze szczególnym uwzględnieniem osób o ograniczonej mobilności i percepcji.
6.6. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia (klauzule społeczne):
Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający wymaga zatrudnienia (pod pojęciem „zatrudnionych” należy rozumieć nowo zatrudnionych jak również już zatrudnionych pracowników) przez WYKONAWCĘ lub PODWYKONAWCĘ do realizacji niniejszego zamówienia osób na podstawie stosunku pracy, w sposób określony w art. 22 par. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeksu Pracy (Dz. U. 2019 poz. 1040 z późn. zm.) do wykonywania n/w czynności:
1) roboty rozbiórkowe;
2) roboty remontowe i renowacyjne;
3) roboty w zakresie pokrywania podłóg i ścian;
4) roboty w zakresie stolarki budowlanej;
5) roboty instalacyjne elektryczne i teletechniczne;
6) roboty instalacyjne kanalizacyjne i hydrauliczne;
7) roboty instalacyjne w budynkach;
8) roboty wodno-kanalizacyjne i sanitarne;
9) roboty w zakresie instalowania urządzeń wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i chłodzących;
10) roboty w zakresie instalowania wentylacji;
11) roboty malarskie i tynkarskie;
12) ocieplenie ścian;
13) roboty wykończeniowe;
Sposób weryfikacji zatrudnienia osób do ww. czynności oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy – stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
6.7. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA określa:
1) Projektowane postanowienia umowy – stanowiące załącznik nr 4 do SWZ
oraz dokumentacją projektową, składającą się z:
2) Projekt budowlany (do wykorzystania w zakresie robót wewnętrznych) składający się z:
- Projektu Architektoniczno-Budowlany (zał. nr 9 do SWZ),
- Projektu Budowlanego – Uzgodnienia i Załączniki (zał. nr 10 do SWZ)
3) Projekt techniczny składający się z TOMU IV, V, VII, VIII oraz instalacji sanitarnych wewnętrznych:
- TOM IV – Architektura i Konstrukcja (zał. nr 11 do SWZ)
- TOM V – Instalacje Wentylacji Mechanicznej (zał. nr 12 do SWZ)
- TOM VII – Instalacje Elektryczne i Teletechniczne (zał. nr 13 do SWZ)
- TOM VIII – Technologia Kuchni (zał. nr 14 do SWZ)
- TOM - Instalacje Sanitarne Wewnętrzne (zał. nr 15 do SWZ)
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót składająca się z:
- ST-1 – robót budowlanych (zał. nr 16 do SWZ)
- ST-4 – roboty sanitarne - instalacja wentylacji (zał. nr 17 do SWZ)
- ST-5 – instalacja kanalizacyjna (zał. nr 18 do SWZ)
- ST-6 – instalacja wodociągowa (zał. nr 19 do SWZ)
-ST-7 – instalacja grzewcza (zał. nr 20 do SWZ)
- ST-8 – instalacja gazowa (zał. nr 21 do SWZ)
- ST-10 – instalacje elektryczne i teletechniczne (zał. nr 22 do SWZ)
5) Przedmiar robót (jest dokumentem pomocniczym przy wycenie oferty) zał. nr 23 do SWZ.
W przypadku ewentualnych niezgodności pomiędzy ww. dokumentami, wiodącym jest Projekt budowlany.
UWAGA: Powyższa dokumentacja może być wykorzystana tylko do celów udzielenia zamówienia publicznego.
Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia odniósł się do norm. W przypadku gdy Wykonawca zaoferuje wykonanie roboty budowlanej nie zgodnej ze wskazanymi normami wówczas na Wykonawcy spoczywa obowiązek udowodnienia, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
3.9.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45443000-4 - Roboty elewacyjne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-27
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
606 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): A&M DEVELOPMENT Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1251713399
4.3.3.) Ulica: Malczewskiego 16
4.3.4.) Miejscowość: Ząbki
4.3.5.) Kod pocztowy: 05-091
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 5907936,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/BZP 00142139/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2023-12-22
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Potrzeba zwiększenia zakresu robót okazała się konieczna dla uzyskania efektu kompletności prowadzonej modernizacji. Ponadto zostały spełnione przesłanki art. 455 ust. 2 ustawy Pzp, a mianowicie łączna wartość zmian jest mniejsza niż progi unijne oraz jednocześnie jest mniejsza od 15% wartości pierwotnej umowy, tj. wartość zmian w kwocie 221 036,77 zł brutto stanowi 3,74 % wartości umowy pierwotnej, której wartość wynosi 5 907 936,00 zł brutto. Równocześnie zakres robót będących przedmiotem aneksu nie prowadzi do zmiany świadczenia na inne oraz nie zmienia jego rodzaju.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zakres zamówienia opisany w dokumentach zamówienia został rozszerzony o roboty budowlane polegające na wykonaniu:
- podłogi z parkietu w wybranych salach;
- zabudów kanałów wentylacyjnych w salach;
- lakierowania ścian w salach lekcyjnych;
- wymiany pomp w kotłowni;
- odbojnic PCV w salach i dodatkowych drzwi dwuskrzydłowych
5.4.6.) Wartość zmiany: 221036,77
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 6128972,77 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Cd. pkt. 5.7.) niniejszego Ogłoszenia - Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania (pełny zakres):- w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
- w zakresie zatrudnienia przy realizacji zamówienia, w okolicznościach, o których mowa, w art. 96 ustawy, odnoszącym się do aspektów społecznych.
| 2026-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |