Modernizacja Kliniki Onkologii Klinicznej oraz klatek schodowych stanowiących części wspólne

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej –Curie –Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00394765
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00394765/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-17 14:57
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-89731d5d-3c92-482c-9a1e-b496a3a8eb10
Identyfikator
5250008057
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnychRoboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie sal diagnostycznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne przeciwpożaroweInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowaniePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeWyroby sanitarne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00394765 z dnia 2026-08-17

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja Kliniki Onkologii Klinicznej oraz klatek schodowych stanowiących części wspólne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej –Curie –Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288366

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Garncarska 11

1.4.2.) Miejscowość: Kraków

1.4.3.) Kod pocztowy: 31-115

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@krakow.nio.gov.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://krakow.nio.gov.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-89731d5d-3c92-482c-9a1e-b496a3a8eb10

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00394765

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-17

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 462389-2025

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu nr KPOD.07.02-IP.10-0046/24 pn. „Modernizacja i doposażenie Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie - PIB Oddziału w Krakowie dla poprawy jakości i rozszerzenia zakresu świadczeń oferowanych pacjentom w ramach Krajowej Sieci Onkologicznej”

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Modernizacja Kliniki Onkologii Klinicznej oraz klatek schodowych stanowiących części wspólne

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie modernizacji Kliniki
Onkologii Klinicznej oraz klatek schodowych stanowiących części wspólne - szczegółowo opisane w załączniku nr 1 (Formularz oferty) oraz nr 9 (Program funkcjonalno - użytkowy wraz z załącznikami; dalej PFU) do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45215143-1 - Roboty budowlane w zakresie sal diagnostycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

44411000-4 - Wyroby sanitarne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-29

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-04-30

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BRAM-BUD H. Szostek, R. Calik, K. Kulig Sp. j.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9441664656

4.3.3.) Ulica: Jagielnia 8

4.3.4.) Miejscowość: Skawina

4.3.5.) Kod pocztowy: 32-050

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 8150000,01 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 650877-2025

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-29

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wydłużenie terminu wraz z aktualizacją Harmonogramu Realizacji oraz Harmonogramu Rzeczowo-Finansowego na podstawie przyczyny niezależnej od Wykonawcy jaką jest kolizja kilku frontów robót. Wskazane przez Wykonawcę opóźnienia firm trzecich są przyczyną braku możliwości dotrzymania terminu umowy.. Jest to bezwzględnie obiektywna, niezależna od Wykonawcy niedostępność frontu robót, wynikająca z prowadzonych przez Zamawiającego równoległych inwestycji, których opóźnienia blokują możliwość realizacji umowy Wykonawcy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 8 utrzymuje brzmienie: 1. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania Przedmiotu Umowy w terminie do dnia 30 kwietnia 2026 r., z tym zastrzeżeniem, że po tym terminie Wykonawca nadal zobowiązany jest do realizacji wszystkich określonych Umową obowiązków, w tym wynikających z udzielonej rękojmi i gwarancji przez cały określony w Umowie okres.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 9441664656 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane