Remont drogi powiatowej DP nr 1023 S w m. Rudnik Wielki ul. Słoneczna, gm. Kamienica Polska.
Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00395101
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00395101/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 08:24
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-55c67e10-ad8c-4c67-8f0b-98f715c7337b
- Identyfikator
- 5732308295
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395101 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej DP nr 1023 S w m. Rudnik Wielki ul. Słoneczna, gm. Kamienica Polska.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151406009
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 9
1.4.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.4.3.) Kod pocztowy: 42-217
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.4.7.) Numer telefonu: 34/3229221
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd.przetargi@czestochowa.powiat.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzdczestochowa.4bip.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55c67e10-ad8c-4c67-8f0b-98f715c7337b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395101
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00073894
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont drogi powiatowej DP nr 1023 S w m. Rudnik Wielki ul. Słoneczna, gm. Kamienica Polska.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Remont drogi powiatowej DP nr 1023 S w m. Rudnik Wielki ul. Słoneczna, gm. Kamienica Polska.
Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej DP nr 1023 S w m. Rudnik Wielki ul. Słoneczna, gm. Kamienica Polska polegająca na odbudowie stanu pierwotnego jezdni i pobocza. Przeznaczeniem obiektu jest prowadzenie ruchu kołowego poruszającego się lokalnie. Przedmiotowa droga jest obiektem liniowym o nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej. Droga jest obiektem ogólnodostępnym pełniącym funkcje komunikacyjne.
ZAKRES PRAC DO WYKONANIA:
- Rozebranie nawierzchni bitumicznej frezarką - średnia grubość 12 cm z odwozem na plac składowy na odległość do 6 km i przekruszeniem i spryzmowaniem. Destrukt własność PZD (50 % pozyskanego destruktu przeznaczone do utwardzenia poboczy) – 6100,00m2;
- Rozebranie nawierzchni z kostki kamiennej i kostki betonowej ( materiał inwestora ) odwóz na odległość do 6 km na teren ODM -3 Poczesna – 160,00m2;
- Rozebranie obrzeży betonowych o wymiarach 8 x 30 x 100 na ławie betonowej z utylizacją – 90,00m;
- Rozebranie krawężników betonowych o wymiarach 15 x 30 x 100 na ławie betonowej z utylizacją – 90,00m;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 25 cm z odwozem urobku na odległość do 5 km (wraz z utylizacją) 1000 x 6,3+ 240 x 1,0 – 6540,00m2;
- Stabilizacja istniejącego podłoża spoiwem hydraulicznym przy użyciu zespołu do stabilizacji Rm=2,5 Mpa grubość warstwy 20 cm po zagęszczeniu ( możliwe doziarnienie pospółka średnia gr. warstwy 10 cm ) celem doprowadzenia do nośności E2 ≥ 120 Mpa – 6540,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 31,5/63 - warstwa dolna gr. 15 cm po zagęszczeniu – 6540,00m2;
- Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej ulepszonej – 19100,00m2;
- Skropienie nawierzchni drogowej ulepszonej emulsją asfaltową – 19100,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 - warstwa górna gr. 5 cm po zagęszczeniu – 6540,00m2;
- Regulacja pionowa krat ściekowych na istniejących studzienkach ściekowych wraz z montażem płyty pośredniej i pierścienia odciążającego ( 50 % wpusty uliczne nowe ) – 8,00szt.;
- Podbudowa z mieszanki mineralno - bitumicznej grysowej AC 16 P 35/50 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 7 cm – 6440,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa wiążąca / AC 16 W 50/70 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 5 cm – 6340,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa ścieralna/ SMA 11 S PMB 45/80-55 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 4 cm 1000 x 6,0 + poszerzenia na łukach +rozjazd – 6320,00m2;
POBOCZA + REGULACJE
- Mechaniczne ścięcie zawyżonego pobocza grubości 10 cm z odwozem urobku na odległość do 2 km (wraz z utylizacją) - jednostronnie 1 m – 900,00m2;
- Rozebranie i ponowne chodnika z kostki brukowej betonowej z uzupełnieniem podbudowy z kruszywa łamanego – 16,00m2;
- Rozebranie i ponowne ułożenie istniejących zjazdów z kostki brukowej betonowej z uzupełnieniem podbudowy z kruszywa łamanego obramowanych od jezdni krawężnikiem – 58,00m2;
- Rozebranie i ponowne ułożenie krawężników betonowych o wymiarach 15 x 30 na ławie betonowej z oporem ( 20 % krawężnik nowy ) – 24,00m;
- Regulacja pionowa skrzynek zasuw wodociągowych na pierścieniach betonowych – 6,00szt.;
- Regulacja pionowa włazów kanalizacji sanitarnej na pierścieniach dystansowych ( 3 szt. włazy nowe typ ciężki ) – 13,00szt.;
- Renowacja rowu z wyprofilowaniem dna i skarp ( 30% zamulenia ) z odwozem urobku na odległość do 2 km – 600,00m;
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym - warstwa dolna; grubość 6 cm po zagęszczeniu (jednostronnie 1,0 m ) – 900,00m2;
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym po przekruszeniu - warstwa górna; grubość 4 cm po zagęszczeniu (jednostronnie 1,0 m ) – 1000,00m2;
Skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem podziemnym
W miejscach skrzyżowań i zbliżeń z istniejącym uzbrojeniem roboty ziemne i montażowe muszą być prowadzone ręcznie, zgodnie z wymaganiami i pod ścisłym nadzorem użytkownika danego uzbrojenia. Istniejące uzbrojenie powinno być dokładnie zlokalizowane i odsłonięte przed wykonaniem wykopu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. rodzaj robót do wykonania w ramach zamówienia określa Przedmiar robót oraz STWiOR stanowiące załącznik zał. Nr 1 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
5 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5751839378
4.3.3.) Ulica: Klonowa 11
4.3.4.) Miejscowość: Lubliniec
4.3.5.) Kod pocztowy: 42-700
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1335516,78 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00152228/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-11
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1335516,78 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |