Remont drogi powiatowej DP nr 1039 S Zalesice – dł. 540m, gmina Janów
Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00395120
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00395120/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 08:29
- Lokalizacja
- Częstochowa, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3fc91f38-3f5e-4d26-99ae-34fee44ece28
- Identyfikator
- 5732308295
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395120 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej DP nr 1039 S Zalesice – dł. 540m, gmina Janów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151406009
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 9
1.4.2.) Miejscowość: Częstochowa
1.4.3.) Kod pocztowy: 42-217
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.4.7.) Numer telefonu: 34/3229221
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd.przetargi@czestochowa.powiat.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzdczestochowa.4bip.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3fc91f38-3f5e-4d26-99ae-34fee44ece28
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395120
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00136044
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont drogi powiatowej DP nr 1039 S Zalesice – dł. 540m, gmina Janów
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Remont drogi powiatowej DP nr 1039 S Zalesice – dł. 540m, gmina Janów
Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej DP nr 1039 S Zalesice – dł. 540m, gmina Janów polegający na odbudowie stanu pierwotnego jezdni.
Przeznaczeniem obiektu jest prowadzenie ruchu kołowego poruszającego się lokalnie. Przedmiotowa droga jest obiektem liniowym o nawierzchni z mieszanki mineralno - bitumicznej. Droga jest obiektem ogólnodostępnym pełniącym funkcje komunikacyjne.
Podstawowe parametry techniczne inwestycji:
DP1039S szerokość jezdni: 5,80 m (2 x 2,90m):
Klasa drogi: Z1/2,
Kategoria obciążenia ruchem KR 3
przekrój: jedno-jezdniowa dwukierunkowa
Szerokość jezdni na prostej: 5,80m
Pochylenie poprzeczne jednostronne 2% do 4%
Pochylenie poprzeczne daszkowe 2%
Nawierzchnia: AC
ZAKRES PRAC DO WYKONANIA:
- Frezowanie korekcyjne nawierzchni bitumicznej średnia grubość 6 cm - 290 T. Destrukt własność PZD odwóz na plac składowy na odległość 22 km ( ODM - 2 Koniecpol ) – 2700,00m2;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 25 cm obustronnie po 0,60 ( poszerzenie jezdni + wzmocnienie krawędzi ) z odwozem urobku na odległość do 2 km – 648,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 grubość po zagęszczeniu 20 cm – 648,00m2;
- Mechaniczne oczyszczenie i skropienie nawierzchni drogowej ulepszonej emulsją asfaltową – 7266,00m2;
- Podbudowa z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych AC 16 P 50/70 KR 3/4 grubość po zagęszczeniu 6 cm – 648,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa wiążąca / AC 16 W 50/70 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 7 cm – 3348,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa ścieralna/ AC 11 S 50/70 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 4 cm – 3270,00m2;
Skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem podziemnym
W miejscach skrzyżowań i zbliżeń z istniejącym uzbrojeniem roboty ziemne i montażowe muszą być prowadzone ręcznie, zgodnie z wymaganiami i pod ścisłym nadzorem użytkownika danego uzbrojenia. Istniejące uzbrojenie powinno być dokładnie zlokalizowane i odsłonięte przed wykonaniem wykopu.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. rodzaj robót do wykonania w ramach zamówienia określa Przedmiar robót oraz STWiOR stanowiące załącznik zał. Nr 1 do SWZ.
2. W przypadku zmiany obowiązujących norm jakościowych w trakcie trwania umowy, Wykonawca będzie zobowiązany dostosować jakość wykonywanych robót dotyczących przedmiotu zamówienia do nowych norm.
3. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia:
3.1. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia Zamawiającemu gwarancji jakości wykonania min. 60 miesięcy.
3.2. Zamówienie należy realizować w oparciu o obowiązujące w budownictwie drogowym normy, instrukcje, szczegółowe specyfikacje techniczne na roboty utrzymaniowe.
3.3. Zaleca się, aby Wykonawca zdobył wszystkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy.
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
3 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PRDM Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5771858172
4.3.3.) Ulica: Rynek 19
4.3.4.) Miejscowość: Myszków
4.3.5.) Kod pocztowy: 42-300
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 423495,99 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00216205/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-24
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 486028,40 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |