Remont drogi powiatowej DP nr 1031 S w m. Zawada, gm. Kłomnice, dł. 1000m

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00395191
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00395191/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 08:55
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a6a5a97-bbfd-4d59-b72a-5e5ec345c807
Identyfikator
5732308295
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie naprawy dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395191 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej DP nr 1031 S w m. Zawada, gm. Kłomnice, dł. 1000m

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151406009

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 9

1.4.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.4.3.) Kod pocztowy: 42-217

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.4.7.) Numer telefonu: 34/3229221

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd.przetargi@czestochowa.powiat.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzdczestochowa.4bip.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a6a5a97-bbfd-4d59-b72a-5e5ec345c807

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395191

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00232301

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Remont drogi powiatowej DP nr 1031 S w m. Zawada, gm. Kłomnice, dł. 1000m

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Remont drogi powiatowej DP nr 1031 S w m. Zawada, gm. Kłomnice, dł. 1000m
Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej DP 1031 S w m. Zawada, gm. Kłomnice, dł. 1000m polegający na odbudowie stanu pierwotnego jezdni.
Przeznaczeniem obiektu jest prowadzenie ruchu kołowego poruszającego się lokalnie. Przedmiotowa droga jest obiektem liniowym o nawierzchni z mieszanki mineralno - bitumicznej. Droga jest obiektem ogólnodostępnym pełniącym funkcje komunikacyjne.
Podstawowe parametry techniczne inwestycji:
DP1031S szerokość jezdni: 6,00 m (2 x 3,00m):
Klasa drogi: Z1/2,
Kategoria obciążenia ruchem KR 3
przekrój: jedno-jezdniowa dwukierunkowa
Szerokość jezdni na prostej: 6,00m
Pochylenie poprzeczne jednostronne 2% do 4%
Pochylenie poprzeczne daszkowe 2%
Nawierzchnia: AC
ZAKRES PRAC DO WYKONANIA:
NAWIERZCHNIA:
- Rozebranie nawierzchni bitumicznej frezarką - średnia grubość 10 cm wraz z przekruszeniem (900 T). Odwóz na plac składowy na odległość do 2km - 250 T. Odwóz na plac składowy ODM - 1 Rudniki na odległość do 16 km - 650 T – 6000,00m2;
- Mechaniczne ścięcie zawyżonego pobocza gr 10 cm z odwozem uroku na odległość do 2 km – 1000,00m2;
- Likwidacja przełomów w technologii: wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne 30 cm, podbudowa z kruszywa łamanego 31,5/63 grubość po zagęszczeniu 22 cm, podbudowa z mieszanki mineralno-asfaltowej grysowej AC 16 P 35/50 KR 3/4 grubość po zagęszczeniu 8 cm – 45,00m2;
- Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej ulepszonej – 12150,00m2;
- Skropienie nawierzchni drogowej ulepszonej emulsją asfaltową – 12150,00m2;
- Regulacja pionowa włazów kanalizacji sanitarnej na pierścieniach dystansowych – 19,00szt.;
- Regulacja pionowa wpustów ściekowych ulicznych – 22,00szt.;
- Zabezpieczenie geosiatką nawierzchni asfaltowej przed spękaniami – 300,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych /warstwa wiążąca/ AC 16 W KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 6 cm – 6100,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych grysowych /warstwa ścieralna/ AC 11 S KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 4 cm – 6050,00m2;
ROBOTY DROGOWE:
- Rozebranie i ponowne ułożenie chodnika z betonowej kostki brukowej gr. 8 cm z uzupełnieniem podbudowy - 10 % kostka nowa – 40,00m2;
- Rozebranie i ponowne ułożenie krawężników betonowych o wymiarach 100 x 30 x 15 na ławie betonowej - 10 % krawężnik nowy – 30,00m;
- Odtworzenie oznakowania poziomego w technologii grubowarstwowej – 1,00kpl.;
- Utwardzenie poboczy destruktem asfaltowym warstwa dolna grubość po zagęszczeniu 6 cm – 1000,00m2;
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym warstwa górna grubość po zagęszczeniu 4 cm – 1150,00m2;
Skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem podziemnym
W miejscach skrzyżowań i zbliżeń z istniejącym uzbrojeniem roboty ziemne i montażowe muszą być prowadzone ręcznie, zgodnie z wymaganiami i pod ścisłym nadzorem użytkownika danego uzbrojenia. Istniejące uzbrojenie powinno być dokładnie zlokalizowane i odsłonięte przed wykonaniem wykopu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. rodzaj robót do wykonania w ramach zamówienia określa Przedmiar robót oraz STWiOR stanowiące załącznik zał. Nr 1 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

4 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Budowlano-Drogowy „DUKT” Sp. z o.o. Spółka Komandytowa

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9591952026

4.3.3.) Ulica: Przedborska 84

4.3.4.) Miejscowość: Włoszczowa

4.3.5.) Kod pocztowy: 29-100

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 688923,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00280568/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-22

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 707517,65 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane