Remont dachu budynku sali gimnastycznej przy LO w Gilowicach

GMINA MIEDŹNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00395379
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00395379/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 09:50
Lokalizacja
Miedźna, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4523b640-aac3-4b67-ab94-1b8c3b9060c1
Identyfikator
6381642424
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Naprawa dachówWykonywanie pokryć dachowychRoboty elewacyjne

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395379 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont dachu budynku sali gimnastycznej przy LO w Gilowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEDŹNA

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258291

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Wiejska 131

1.4.2.) Miejscowość: Miedźna

1.4.3.) Kod pocztowy: 43-227

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@miedzna.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miedzna.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4523b640-aac3-4b67-ab94-1b8c3b9060c1

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395379

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00148332

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Remont dachu budynku sali gimnastycznej przy LO w Gilowicach

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest:
Remont dachu budynku sali gimnastycznej przy LO w Gilowicach, w tym:
1) niezbędne pomosty i barierki zabezpieczające wejścia do budynku i pracowników wykonawcy,
2) rozebranie obróbek blacharskich z murów ogniowych, okapów, kołnierzy, gzymsów,
3) rozebranie pokryć dachowych z blachy oraz papy,
4) rozebranie rynien i rur spustowych,
5) wymiana elementów drewnianych dachu: ołacenia, części deskowania,
6) wymiana desek czołowych i okapowych,
7) wymiana podsufitek z ich lakierowaniem,
8) impregnacja drewna preparatami solnymi,
9) wykonanie nowych obróbek blacharskich,
10) wykonanie nowego pokrycia z blachodachówki powlekanej,
11) wykonanie nowego pokrycia z papy termozgrzewalnej dwuwarstwowej – dach skośny i płaski,
12) wymiana wyłazu dachowego wraz z jego obróbką,
13) wymiana rur wentylacyjnych wraz z ich obróbką,
14) wymiana obróbek kominów,
15) montaż nowych rynien i rur spustowych z blachy ocynkowanej,
16) wykonanie nowej instalacji odgromowej wraz z niezbędnymi pomiarami,
17) montaż akcesoriów dachowych: płotków przeciwśniegowych, ław kominiarskich,
18) wymiana części okien,
19) naprawa gzymsu nad bocznym wejściem do hali,
20) naprawa (ponowne wykonanie) tynku cienkowarstwowego na części elewacji,
21) niezbędne roboty towarzyszące,
22) wywóz i utylizacja wszystkich materiałów pochodzących z demontażu, śmieci oraz opakowań,
23) przygotowanie i skompletowanie dokumentacji powykonawczej:
- certyfikaty i atesty lub krajowa ocena techniczna dla zastosowanych materiałów i urządzeń,
- wymagane obowiązującym prawem protokoły z badań i pomiarów,

Wykonawca wszelkie surowce wtórne będzie usuwać na bieżąco. Ewentualne środki pozyskane z ich sprzedaży uwzględni na etapie składania oferty.

3.9.) Główny kod CPV: 45261910-6 - Naprawa dachów

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-08

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

4 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MANOLETE Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6090074895

4.3.3.) Ulica: 1 Maja 92H

4.3.4.) Miejscowość: Kluczewsko

4.3.5.) Kod pocztowy: 29-120

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 996800,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00236455/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Działając na podstawie § 17 ust. 1 pkt 1) lit. f), ust. 1 pkt 2) lit. a), ust. 1 pkt 3) lit. a), ust. 2 pkt 6) oraz ust. 9 umowy nr IR.272.24.2026 z dnia 08.05.2026 r., wskutek czynników niezależnych od Wykonawcy, mających bezpośredni wpływ na rzeczowe wykonanie obowiązków przez Wykonawcę, mając na uwadze konieczność wykonania prac dodatkowych, zatwierdzonych do wykonania, ujętych i opisanych w protokole konieczności nr 1/2026 z dnia 06 sierpnia 2026 r., na podstawie zweryfikowanych i zaakceptowanych kosztorysów Wykonawcy z dnia 20.07.2026 r oraz 14.06.2026 r. oraz dokumentacji fotograficznej, związanych z koniecznością wykonania robót dodatkowych

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Rozszerza się zakres rzeczowy umowy nr IR.272.24.2026 z dnia 08.05.2026 r., poprzez dodanie w § 2 ust. 1, po lit. w) w/w. umowy punktów o następującej treści:
„x) wymiana 12 szt okien dachowych,
y) malowanie z zewnątrz okien na elewacji wschodniej: hali sportowej i pomieszczeń zaplecza,

5.4.6.) Wartość zmiany: 49896,64

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1046696,64 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane