Modernizacja pokrycia dachowego z blachy trapezowej budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu przy ul. Droniowickiej.
Gmina Lubliniec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00395422
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00395422/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 10:00
- Lokalizacja
- Lubliniec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-37f6c816-12cd-4824-8fbd-60c4fd3a5f67
- Identyfikator
- 5751878473
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395422 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja pokrycia dachowego z blachy trapezowej budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu przy ul. Droniowickiej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubliniec
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398391
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Paderewskiego 5
1.4.2.) Miejscowość: Lubliniec
1.4.3.) Kod pocztowy: 42-700
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: um@lubliniec.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lubliniec.eu/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37f6c816-12cd-4824-8fbd-60c4fd3a5f67
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395422
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00104450
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu dofinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027, Priorytet FESL.10. „Fundusze Europejskie na transformację”, Działanie FESL.10.06 „Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii”.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja pokrycia dachowego z blachy trapezowej budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu przy ul. Droniowickiej.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją pokrycia dachowego z blachy trapezowej budynku Przedszkola Miejskiego nr 6 w Lublińcu przy ul. Droniowickiej obejmujące:
- rozebranie istniejącego pokrycia z blachy trapezowej – około 965 m2,
- wykonanie nowego pokrycia z blachy trapezowej powlekanej gr. 0,6 mm, wraz z obróbkami – około 965 m2.
Przedmiar robót stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-24
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo-Budowlany "BUD-MAX" Wojciech Cież
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 121500329
4.3.4.) Miejscowość: Pcim
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 242811,48 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00170699/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-24
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Powodem zmiany wynagrodzenia (przewidzianej w dokumentach zamówienia - wynagrodzenie kosztorysowe) było zwiększenie zakresu prac określonych w dokumentach przetargowych. Głównym czynnikiem wzrostu wynagrodzenia była wymiana łacenia i montaż kontrłat. W przedmiarze robót założono wymianę łat na poziomie 30%, jednakże po zdemontowaniu pokrycia dachowego okazało się, że wymiany należy dokonać w 100%. Zakładane 70% ilości łat nie można było wykorzystać w dalszych pracach modernizacyjnych. Do zwiększenia wynagrodzenia przyczyniły się również różnice w obmiarach zamontowanych obróbek blacharskich.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększono wynagrodzenie wykonawcy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 47293,26
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 290104,74 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |