Zaprojektowanie i wybudowanie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Krakowie
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej –Curie –Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00395458
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00395458/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 10:08
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6896c7e3-6ed6-41fe-b6cf-63c982c8a8ee
- Identyfikator
- 5250008057
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395458 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wybudowanie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej –Curie –Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Krakowie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288366
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Garncarska 11
1.4.2.) Miejscowość: Kraków
1.4.3.) Kod pocztowy: 31-115
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@krakow.nio.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://krakow.nio.gov.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6896c7e3-6ed6-41fe-b6cf-63c982c8a8ee
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395458
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 308885-2025
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt objęty wsparciem nr KPOD.07.07-IW.07-0245/24 pn.: „Utworzenie innowacyjnego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w NIO-PIB Kraków (inno-CWBK NIO-PIB KRK)” w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zaprojektowanie i wybudowanie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie - Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Krakowie
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie Centrum Wsparcia
Badań Klinicznych dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie -
Państwowego Instytutu Badawczego Oddziału w Krakowie - szczegółowo opisane w
załączniku nr 1 (Formularz oferty) oraz nr 9 (Program funkcjonlano -użytkowy wraz z
załącznikami; dalej PFU) do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45215100-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy placówek zdrowotnych
45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45215143-1 - Roboty budowlane w zakresie sal diagnostycznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu
33192000-2 - Meble medyczne
39100000-3 - Meble
33191000-5 - Urządzenia sterylizujące, dezynfekcyjne i higieniczne
33158300-5 - Urządzenia medyczne emitujące promieniowanie ultrafioletowe
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
39156000-0 - Meble recepcyjne
44411000-4 - Wyroby sanitarne
38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-02-284.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): JAWOR Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8691998955
4.3.3.) Ulica: Ludwika Solskiego 9
4.3.4.) Miejscowość: Brzesko
4.3.5.) Kod pocztowy: 32-800
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 13563789,99 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 486498-2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-26
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 4
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Termin uległ przedłużeniu ze względu na zmianę przez Instytucję Pośredniczącą/Instytucję Zarządzającą terminem realizacji całego projektu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Par. 8 ust. 1 Umowy otrzymał brzmienie: Wykonawca zobowiązany jest do wykonania Przedmiotu Umowy w terminie do dnia 31 .05.2026 r., z tym zastrzeżeniem, że po tym terminie Wykonawca nadal zobowiązany jest do realizacji wszystkich określonych Umową obowiązków, w tym wynikających z udzielonej rękojmi i gwarancji przez cały określony w Umowie okres.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Na etapie realizacji umowy pojawiły się problemy ze względu na sformułowanie "jednak nie wcześniej niż po zakończeniu miesiąca kalendarzowego, w którym dokonano odbioru."
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 14 ust. 4 Umowy otrzymuje brzmienie: Zamawiający dopuszcza dokonywanie płatności częściowych na poczet II raty, uzależnione od postępu Prac Budowlanych za faktycznie wykonaną przez Wykonawcę i odebraną przez Zamawiającego bez zastrzeżeń część Przedmiotu Umowy, na podstawie Protokołów Odbiorów Częściowych, zgodnie z uzgodnionym wcześniej między Stronami Harmonogramem Rzeczowo– Finansowym oraz Harmonogramem Realizacji. Zapłata w ramach II raty wynagrodzenia, o której mowa w ust. 3 pkt 2) powyżej, na zasadach określonych w niniejszym ustępie może rozpocząć się przed dokonaniem Odbioru I Etapu. Zamawiający zastrzega, że w przypadku uzgodnienia przez Strony dokonywania płatności częściowych na podstawie Harmonogramu Rzeczowo-Finansowego, wysokość ostatniej części wynagrodzenia wypłacanego Wykonawcy za realizację Etapu II po odbiorze Etapu II nie może być niższa niż 50% wynagrodzenia ustalonego w umowie za realizację Etapu II.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Termin uległ przedłużeniu ze względu na zmianę przez Instytucję Pośredniczącą/Instytucję Zarządzającą terminem realizacji całego projektu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
§ 8 ust. 1 Umowy otrzymał brzmienie: Wykonawca zobowiązany jest do wykonania Przedmiotu Umowy w terminie do dnia 26 .06.2026 r., z tym zastrzeżeniem, że po tym terminie Wykonawca nadal zobowiązany jest do realizacji wszystkich określonych Umową obowiązków, w tym wynikających z udzielonej rękojmi i gwarancji przez cały określony w Umowie okres.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Podstawę zawarcia stanowi art. 455 ust. 2 ustawy Pzp. W toku realizacji umowy ujawniono okoliczności techniczne, funkcjonalne oraz eksploatacyjne uzasadniające wykonanie dodatkowego zakresu robót. Zakres zmian został określony w Protokole wykonania robót dodatkowych z dnia 22 maja 2026 r. oraz obejmuje wykonanie robót nieobjętych pierwotnym zakresem rzeczowym, lecz pozostających bezpośrednio związanych z realizowaną inwestycją. Potrzeba wykonania wskazanych robót została stwierdzona w toku realizacji inwestycji po przeprowadzeniu inwentaryzacji stanu istniejącego, analizie warunków technicznych oraz doprecyzowaniu wymagań użytkowych i eksploatacyjnych Zamawiającego. Wykonanie wskazanych robót pozostaje niezbędne dla osiągnięcia celu umowy oraz zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i użytkowania obiektu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
trony zgodnie postanawiając rozszerzyć zakres rzeczowy umowy o wykonanie robót wskazanych w Protokole wykonania robót dodatkowych z dnia 22 maja 2026 r. oraz dokumentacji kosztorysowej. Strony zgodnie postanawiają zmienić zwiększyć wynagrodzenie Wykonawcy o kwotę 175 832,72 zł netto, powiększoną o podatek VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj/ do kwoty: 216 274,25 zł brutto. § 14 ust umowy otrzymuje brzmienie Wykonawcy przysługuje od Zamawiającego wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie Przedmiotu Umowy w wysokości: 13 780 064,25 zł brutto (słownie: trzynaście milionów siedemset osiemdziesiąt tysięcy sześćdziesiąt cztery złote, 25/100), 11 203 304,26 zł netto (słownie: jedenaście milionów dwieście trzy tysiące trzysta cztery złote, 26/100), w tym VAT co wynosi 2 576 759,99 zł.
5.4.6.) Wartość zmiany: 216274,25
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 13780064,25 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane |