Remont drogi gminnej 250697K w km od 0+265,00 do l+589,00 w miejscowościach Mokrzyska i Szczepanów, Gmina Brzesko.
GMINA BRZESKO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00395466
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00395466/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 10:10
- Lokalizacja
- Brzesko, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bb99e3cd-9f01-408a-964a-1279d53fb319
- Identyfikator
- 8691002648
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395466 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej 250697K w km od 0+265,00 do l+589,00 w miejscowościach Mokrzyska i Szczepanów, Gmina Brzesko.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZESKO
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661139
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Bartosza Głowackiego 51
1.4.2.) Miejscowość: Brzesko
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-800
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.4.7.) Numer telefonu: +48 14 68 63 100
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: umbrzesko@brzesko.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzesko.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb99e3cd-9f01-408a-964a-1279d53fb319
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395466
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00190623
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Remont drogi gminnej 250697K w km od 0+265,00 do l+589,00 w miejscowościach Mokrzyska i Szczepanów, Gmina Brzesko.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na remoncie drogi gminnej 250697K w km od 0+265,00 do 1+589,00 w miejscowościach Mokrzyska i Szczepanów, Gmina Brzesko.
2. Zadanie będzie prowadzone na działkach gminnych o nr ewidencyjnym 3291 w miejscowości Mokrzyska oraz nr ewidencyjnym 922 w miejscowości Szczepanów, stanowiących drogę gminną nr 250697K Gibałówka. Do dokumentacji projektowej została załączona mapa zasadnicza z zaznaczonym obszarem zadania.
Charakterystyczne parametry drogi:
- długość 1324 m;
- szerokość zmienna od 3-4,5 m;
- szerokość poboczy 0,3 m obustronnie.
Uwzględnienie wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych: Zadanie obejmuje wyłącznie remont. Obiekty nie posiadają barier w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej, czy informacyjno-komunikacyjnej.
3. Zakres prac obejmuje w szczególności:
1) Roboty przygotowawcze: wykonanie robót pomiarowych działek drogowych w ilości 1,324 km;
2) Roboty ziemne: wykonanie mechanicznie koryta na szerokości jezdni z transportem urobku na odległość do 5 km – 2431,7 m3;
3) Roboty rozbiórkowe: rozbiórka istniejącej nawierzchni asfaltowej w ilości 606,5m2;
4) Profilowanie istniejącej nawierzchni: mechaniczne profilowanie istniejącej nawierzchni w ilości 4863,4m2;
5) Wykonanie podbudowy: ułożenie geowłókniny separacyjno-filtracyjnej o gramaturze 200g/m2 – 4863,4m2. Wykonanie dolnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego 0/63mm grubość warstwy po zagęszczeniu 30 cm, E2=80MPa – 4863,4m2, następnie górna warstwę podbudowy z kruszywa łamanego 0/31,5 mm grubość warstwy po zagęszczeniu 20 cm, E2=130MPA – 4863,4m2;
6) Wykonanie nawierzchni bitumicznej: oczyszczenie i skropienie emulsją asfaltową pod warstwę ścieralna w ilości 4069m2, wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W 50/70 gr 4 cm mechanicznie w ilości 4069m2. Następnie wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC 11S 50/70 grysowej o grubości 4 cm – 4069m2;
7) Utwardzenie istniejących poboczy. Na powierzchni 1059,2m2 wykonanie pobocza z kruszywa łamanego 0/31,5 lub destruktu grubości 8 cm, utrwalenie powierzchniowo emulsją asfaltową modyfikowaną polimerami oraz grysami bazaltowymi w dwóch frakcjach 5-8 oraz 2-5 mm w ilości 1059,2m2, po wykonaniu poboczy wykonanie humusowania i obsianie trawą 794,4m2;
8) Regulacja pionowa studzienek i zasuw wodociągowych. Wykonanie regulacji wysokościowej zasuw wodnych i gazowych przez pod betonowanie (beton C15/20);
9) Montaż tablicy informacyjnej o realizacji zadania z udziałem środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
4. Ponadto opis przedmiotu zamówienia określają:
1) Dokumentacja techniczna – załącznik nr 10 do SWZ,
2) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót - załącznik do nr 10 SWZ,
3) Przedmiary robót z zastrzeżeniem, że mają one jedynie charakter poglądowy i informacyjny oraz należy go traktować w sposób pomocniczy do Dokumentacji projektowej i Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia – załącznik nr 10 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-14
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
5 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe "LIMDROG" SP. Z O.O.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 492003684
4.3.3.) Ulica: Matki Boskiej Bolesnej 87
4.3.4.) Miejscowość: Limanowa
4.3.5.) Kod pocztowy: 34-600
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 964964,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00252417/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-28
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Po przeprowadzeniu robót przygotowawczych robót ziemnych stwierdzono dużą wilgotność podłoża gruntów pod drogą. W takim przypadku bez wykonania stabilizacji gruntu można nie uzyskać wymaganej nośności remontowanej drogi co w konsekwencji może spowodować deformacje drogi w krótkim czasie od jej wybudowania.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dokonano zmian technologicznych wykonania robót - wykonano stabilizację gruntu.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 964964,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |