Budowa drogi gminnej w miejscowości Ciemień oraz przebudowa drogi w miejscowości Kawęczyn
GMINA KAWĘCZYN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00395708
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00395708/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 11:20
- Lokalizacja
- Kawęczyn, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3646cc53-5c8e-4083-a18e-46c979e44920
- Identyfikator
- 6681875486
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395708 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej w miejscowości Ciemień oraz przebudowa drogi w miejscowości Kawęczyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA KAWĘCZYN
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019480
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Kawęczyn 48
1.4.2.) Miejscowość: Kawęczyn
1.4.3.) Kod pocztowy: 62-704
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.4.7.) Numer telefonu: 632885934
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ugkaweczyn@kaweczyn.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://kaweczyn.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3646cc53-5c8e-4083-a18e-46c979e44920
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395708
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00121146
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa drogi gminnej w miejscowości Ciemień oraz przebudowa drogi w miejscowości Kawęczyn
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
• Część I: Budowa drogi gminnej w miejscowości Ciemień numer działki 53
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony
w załączniku nr 8 do SWZ, na który składają się dokumentacje projektowe odpowiednio dla każdej z części, przedmiary robót, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowalnych stanowiące integralną część SWZ oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Zamawiający informuje, że załączone przedmiary robót mają charakter poglądowy/informacyjny. Wartości przedstawione w przedmiarze robót służą celom pomocniczym przy wyliczeniu ceny oferty, przy czym oferowana przez wykonawcę cena stanowi ceną ryczałtową, w związku z czym winna uwzględniać wszystkie nakłady, które są konieczne do wykonania przedmiotu zamówienia opisanego w SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-14
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-07-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 310180924
4.3.3.) Ulica: Toruńska 200
4.3.4.) Miejscowość: Koło
4.3.5.) Kod pocztowy: 62-600
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 971784,27 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00199613/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-29
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
7. Zmiana Umowy jest dopuszczalna na podstawie § 22 ust. 3 lit. b i lit. i Umowy oraz na podstawie art. 455 ust. 2 ustawy pzp
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
5. Strony postanowiły dokonać zmiany wysokości wynagrodzenia ryczałtowego Wykonawcy w związku z koniecznością zaniechania robót poprzez jego zmniejszenie o kwotę wskazaną w pkt. 3 Preambuły powyżej tj. o kwotę 51.837,12 złotych.
5.4.6.) Wartość zmiany: 51837,12
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 919947,15 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |