Dostawa mieszanki granitowej na drogi gminne na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn
MIASTO I GMINA KROTOSZYN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00395879
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00395879/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-08-18 12:00
- Lokalizacja
- Krotoszyn, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1c38eb6a-8594-4563-b1e7-5c9b8bd8caf1
- Identyfikator
- 6211693428
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00395879 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa mieszanki granitowej na drogi gminne na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: MIASTO I GMINA KROTOSZYN
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854872
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Kołłątaja 7
1.4.2.) Miejscowość: Krotoszyn
1.4.3.) Kod pocztowy: 63-700
1.4.4.) Województwo: wielkopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.4.7.) Numer telefonu: (62) 7227411
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.krotoszyn.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.krotoszyn.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c38eb6a-8594-4563-b1e7-5c9b8bd8caf1
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00395879
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00172933
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dostawa mieszanki granitowej na drogi gminne na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia stanowi dostawa 5 300 ton mieszanki granitowej o granulacie od 0 do 31,5 mm (czystej, bez domieszek gliny, ziemi i odpadów budowlanych) wraz z rozgarnięciem na drogach gminnych na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn.
2. Warunki realizacji zamówienia:
1) Przedmiotowa mieszanka granitowa musi być zgodna z polskimi normami. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży aktualne orzeczenie o jakości kruszywa (deklarację właściwości użytkowych) wydane przez producenta.
2) Każda dostawa mieszanki granitowej (rodzaj, ilość kamienia oraz miejsce dostawy) będzie uzgadniana szczegółowo pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą.
3) Zamawiający przekaże Wykonawcy w formie pisemnej zakres prac do wykonania.
Po otrzymaniu pisemnego wykazu Wykonawca w terminie 7 dni musi przystąpić do prac chyba, że warunki pogodowe uniemożliwią podjęcie prac.
4) Wykonawca nie może przerwać wykonywanych prac bez zgody Zamawiającego.
5) Prace będą realizowane w godzinach od 7:00 do 18:00 w dni robocze, ewentualnie
w sobotę po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym.
6) Wykonawca musi rozgarnąć mieszankę na całej szerokości drogi. Grubość warstwy tłucznia będzie uzależniona od stanu drogi.
7) Wykonawca niezwłocznie po dostarczeniu mieszanki granitowej na wyznaczoną drogę powinien przystąpić do jej rozgarniania, tak aby droga była przejezdna. Droga nie może być nieprzejezdna dłużej niż 12 godzin.
8) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wagowej kontroli dostarczonej mieszanki granitowej w okresie realizacji umowy. Ważenie odbywać się będzie na terenie Krotoszyna, koszty kontroli wagowej pokrywa Zamawiający.
9) Zamawiający zastrzega sobie prawo do pobrania próbek materiału z transportu w celu weryfikacji jego parametrów w niezależnym laboratorium na koszt Wykonawcy, jeżeli badania potwierdzą niezgodność z umową.
10) Faktury muszą być dostarczone do Zamawiającego w terminie 7 dni od otrzymania dokumentów potwierdzających wykonanie części przedmiotu umowy. Dopuszcza się wystawianie faktur częściowych.
11) Odpowiedzialność za organizację ruchu i wszelkie szkody w czasie prowadzenia prac związanych z realizacją zadania ponosi Wykonawca.
12) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo ruchu drogowego w miejscu prowadzenia prac oraz za właściwe oznakowanie prowadzonych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami.
13) Wykonawca jest zobowiązany do utrzymania porządku na drogach dojazdowych – wszelkie zanieczyszczenia (np. błoto z kół) naniesione na drogi asfaltowe muszą być usuwane na bieżąco.
14) Wykonawca odpowiada za ewentualne uszkodzenia infrastruktury podziemnej lub naziemnej (np. studzienki, krawężniki, zjazdy do posesji) powstałe w trakcie realizacji zamówienia i zobowiązuje się do ich naprawy na własny koszt.
15) Wykonawca każdorazowo przekaże Zamawiającemu dokumenty wagowe potwierdzające ilość dostarczonej mieszanki, podpisane przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy i pracownika Zamawiającego/sołtysa.
3. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia tj. dostawy (transportu) mieszanki granitowej.
4. Zorganizowanie wizji lokalnej z udziałem Zamawiającego – nie dotyczy.
5. Miejsce realizacji: teren Miasta i Gminy Krotoszyn, Wielkopolska.
3.9.) Główny kod CPV: 14212320-9 - Granit kruszony
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-20
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
90 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Handel i Transport Ciężarowy Grzegorz Grześkowiak
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6991086039
4.3.3.) Ulica: ul. Brzozowa 11
4.3.4.) Miejscowość: Jutrosin
4.3.5.) Kod pocztowy: 63-930
4.3.6.) Województwo: wielkopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 484883,22 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00225986/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 484883,22 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy |