MODERNIZACJA KOMPLEKSU SPORTOWEGO "MOJE BOISKO - ORLIK 2012" WRAZ Z BUDOWĄ KONSTRUKCJI DO KOMPLEKSOWEGO TRENINGU BIEGÓW Z PRZESZKODAMI ORAZ REMONT SZATNI I SANITARIATÓW W ZSO W BYTOWIE
Powiat Bytowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396084
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396084/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 12:48
- Lokalizacja
- Bytów, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-acd196a5-714b-412f-b0ac-754d08deb2c7
- Identyfikator
- 8421643030
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396084 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
MODERNIZACJA KOMPLEKSU SPORTOWEGO "MOJE BOISKO - ORLIK 2012" WRAZ Z BUDOWĄ KONSTRUKCJI DO KOMPLEKSOWEGO TRENINGU BIEGÓW Z PRZESZKODAMI ORAZ REMONT SZATNI I SANITARIATÓW W ZSO W BYTOWIE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Bytowski
1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Organizacyjno - Prawny
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979708
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Ks.dr. Bolesława Domańskiego 2
1.4.2.) Miejscowość: Bytów
1.4.3.) Kod pocztowy: 77-100
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.4.7.) Numer telefonu: 59 822 80 00
1.4.8.) Numer faksu: 59 822 80 01
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatbytowski.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatbytowski.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-acd196a5-714b-412f-b0ac-754d08deb2c7
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396084
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00158743
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
MODERNIZACJA KOMPLEKSU SPORTOWEGO "MOJE BOISKO - ORLIK 2012" WRAZ Z BUDOWĄ KONSTRUKCJI DO KOMPLEKSOWEGO TRENINGU BIEGÓW Z PRZESZKODAMI ORAZ REMONT SZATNI I SANITARIATÓW W ZSO W BYTOWIE
Umowa dla części nr 1
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Część I zamówienia - Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko – Orlik 2012” wraz z budową konstrukcji do kompleksowego treningu biegów z przeszkodami w ZSO w Bytowie
Zakres prac obejmuje między innymi:
1. roboty/prace rozbiórkowe;
2. zerwanie istniejącej nawierzchni z boisk wraz z utylizacją;
3. modernizację boiska wielofunkcyjnego - nawierzchnia syntetyczna (19,10 x 32,10 m – 613 m2):
- wykonanie nowej nawierzchni,
- malowanie linii rozgraniczających poszczególne gry sportowe, boisko wielofunkcyjne,
- wymianę koszy do koszykówki (2 szt.);
4. modernizację boiska do piłki nożnej (30,1 x 61,9 m – 1863 m2):
- wymianę nawierzchni syntetycznej na nową, w tym malowanie linii rozgraniczających poszczególne gry sportowe,
- wymianę bramek (2 szt.);
5. modernizację istniejącego ogrodzenia boisk:
- malowanie istniejących słupów istniejącego ogrodzenia orlika (61 szt. - 4,08 m, 42 szt. – 6 m, 22 szt. poprzeczki),
- wymianę siatki piłkochwytów (dł. 30,10 m, wys. 6m),
- wymianę istniejącej bramy, dwuskrzydłowa (szer. 2,5 m x wys. 2 m),
- wymianę istniejących furtek (3 szt., szer. 1,23 x 2 m);
6. modernizację oświetlenia:
- wymianę opraw oświetleniowych na nowe LED (18 szt.);
7. budowę konstrukcji do kompleksowego treningu biegów:
- wykonanie fundamentów zbrojonych wylewanych lub prefabrykowanych,
- wykonanie nawierzchni bezpiecznej – piasek gr. 40 cm (30 cm +10 cm na przemieszczanie),
- krawężniki betonowe,
- zakup i montaż zestawu sprawnościowego,
- zakup i montaż totemu przycisku pomiaru czasu;
8. zabezpieczenie nadziemne i podziemne istniejących drzew;
9. wykonanie i ustawienie tablicy promującej zadanie wg wzoru, który stanowi załącznik nr 13 do SWZ;
10. wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.
Prace należy wykonać w oparciu o dokumentację projektową opracowaną przez Studio Projektowe TO GREEN Paulina Mendela, ul. Naruszewicza 24/4, 77-100 Bytów pn. „Modernizacja zespołu boisk sportowych „Orlik 2012” wraz z budową konstrukcji do kompleksowego treningu biegów przeszkodowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bytowie”.
Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na terenie Gminy Bytów, w miejscowości Bytów na dz. nr 19/6, obręb 99 Bytów – Miasto. Działka jest terenem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bytowie.
Zadanie objęte jest dofinansowaniem ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, w ramach Programu Modernizacji Kompleksów Sportowych „Moje Boisko-Orlik 2012” – Edycja 2025.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w następujących załącznikach:
- Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia do części I oraz II
- Załącznik nr 1A do SWZ – Dokumentacja projektowa
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
37530000-2 - Artykuły do zabaw na wolnym powietrzu, gier salonowych lub towarzyskich
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-08-204.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Gardenia Sport Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5252280125
4.3.3.) Ulica: Kłobucka 13
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 02-699
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1403493,76 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00229093/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-11
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wykonanie dodatkowych robót budowlanych, nie przewidzianych w dokumentacji projektowej, a niezbędnych do należytej realizacji Przedmiotu umowy. W trakcie prac demontażowych na boisku poliuretanowym stwierdzono zły stan techniczny tulei do montażu słupków do gry w piłkę siatkową (tuleje okazały się skorodowane i zabetonowane). W trakcie opracowania projektu technicznego nie było możliwości oceny tulei ze względu na fakt ich lokalizacji, poniżej poziomu niniejszego boiska.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Za wykonanie robót dodatkowych, których zakres określa oferta z dnia 25.06.2026 r., Strony ustalają dodatkowe wynagrodzenie w kwocie 8 110,00 zł netto, słownie złotych: osiem tysięcy sto dziesięć złotych i 00/100, powiększonej o obowiązujący podatek od towarów i usług, kwota wynagrodzenia 9 975,30 zł brutto, słownie złotych: dziewięć tysięcy dziewięćset siedemdziesiąt pięć złotych i 30/100.
2. W związku z powyższym Strony zmieniają treść §5 ust. 1 umowy nr 107/E/2026 z dnia 05.05.2026 r., który otrzymał brzmienie: „Za wykonanie Przedmiotu umowy Strony ustalają wynagrodzenie w kwocie 1 149 161,84 zł netto, słownie złotych: jeden milion sto czterdzieści dziewięć tysięcy sto sześćdziesiąt jeden złotych i 84/100, powiększonej o obowiązujący podatek od towarów i usług, kwota wynagrodzenia 1 413 469,06 zł brutto, słownie złotych: jeden milion czterysta trzynaście tysięcy czterysta sześćdziesiąt dziewięć złotych i 06/100 (dalej jako „Wynagrodzenie ryczałtowe brutto”).
5.4.6.) Wartość zmiany: 9975,30
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1413469,06 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |