Budowa drogi publicznej nr 010832C stanowiącej ul. Wojska Polskiego w Tucholi
Gmina Tuchola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396104
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396104/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 12:53
- Lokalizacja
- Tuchola, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3b78b63d-0308-45f4-b5f0-feb1ae52d004
- Identyfikator
- 5611487583
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396104 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa drogi publicznej nr 010832C stanowiącej ul. Wojska Polskiego w Tucholi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tuchola
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351156
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: plac Zamkowy 1
1.4.2.) Miejscowość: Tuchola
1.4.3.) Kod pocztowy: 89-500
1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg212@tuchola.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.miasto.tuchola.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b78b63d-0308-45f4-b5f0-feb1ae52d004
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396104
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00100969
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa drogi publicznej nr 010832C stanowiącej ul. Wojska Polskiego w Tucholi
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
3.2. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa ul. Wojska Polskiego (droga gminna nr 010832C) od km 0+014,63 do km 0+251,81. Łączna długość projektowanej drogi wynosi 237,18 m. W ramach inwestycji planowana jest również rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej i przebudowa sieci wodociągowej.
Przedsięwzięcie swoim zakresem robót obejmuje:
– wycinkę drzew i krzewów,
– wykonanie robót ziemnych,
– osłonięcie kabli energetycznych i telekomunikacyjnych rurami dwudzielnymi,
– rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej,
– przebudowę sieci wodociągowej,
– wykonanie regulacji wysokościowej armatury sieci wodociągowej, gazowej oraz kanalizacji sanitarnej,
– ustawienie krawężników betonowych, oporników betonowych i obrzeży betonowych na ławie betonowej z oporem,
– budowę jezdni o nawierzchni z kostki betonowej szarej,
– budowę stanowisk postojowych o nawierzchni z betonowych płyt ażurowych wypełnionych białym kruszywem,
– budowę zjazdów zwykłych o nawierzchni z kostki betonowej grafitowej,
– budowę dojść do posesji o nawierzchni z kostki betonowej żółtej,
– wykonanie pobocza o nawierzchni gruntowej,
– wykonanie zieleni niskiej.
– Inwestycja zlokalizowana jest na działkach o nr ewid. 3263, 3265 położonych w obrębie ewid. [0001] Miasto Tuchola, jednostka ewid. [041606_4] Tuchola – Miasto.
– Planowana inwestycja zgodnie z art. 39 ust. 6ba pkt. 4 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r. poz. 320, ze zm.) nie wymaga budowy kanału technologicznego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają niżej wymienione dokumenty:
– DECYZJA nr 6.81.20224 Starosty Tucholskiego, z dnia 10 grudnia, znak BD.6740.6.81.2024.AG, w sprawie zatwierdzenia projektu zagospodarowania terenu i projektu architektoniczno-budowlanego oraz udzielenia pozwolenia na budowę drogi gminnej nr 010832C ulica Wojska Polskiego, na terenie działek nr ewid. 3263 oraz 3265 położonych w miejscowości Tuchola, gmina Tuchola wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej, przebudową sieci wodociągowej oraz budową zjazdów do działek nr ewid. 3123/2, 3140, 3141, 3142, 3143, 4144, 3145, 3146, 3147, 3148, 3817/13, 3817/15, 3817/17, 3817/19, 3817/21, 3817/23, 3817/25, 3817/27, 3817/29;
– PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU – Budowa drogi gminnej nr 010832C – ul. Wojska Polskiego w Tucholi wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
– PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANY – Budowa drogi gminnej nr 010832C – ul. Wojska Polskiego w Tucholi wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
– PROJEKT BUDOWLANY – ZAŁACZNIKI PROJEKTU BUDOWLANEGO – Budowa drogi gminnej nr 010832C – ul. Wojska Polskiego w Tucholi wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
– PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT WYKONAWCZY TOM I/II – Projekt branży drogowej – Budowa drogi gminnej nr 010832C – ul. Wojska Polskiego w Tucholi wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
– PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT WYKONAWCZY TOM II/II – Projekt branży sanitarnej – Budowa drogi gminnej nr 010832C – ul. Wojska Polskiego w Tucholi wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
– PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT TECHNICZNY TOM I/II – Projekt branży drogowej – Budowa drogi gminnej nr 010832C – ul. Wojska Polskiego w Tucholi wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
– PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT TECHNICZNY TOM II/II – Projekt branży sanitarnej – Budowa drogi gminnej nr 010832C – ul. Wojska Polskiego w Tucholi wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
– SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH – Tom I/II Branża drogowa – Budowa drogi gminnej nr 010832C – ul. Wojska Polskiego w Tucholi wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
– SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH – Tom II/II Branża sanitarna – Budowa drogi gminnej nr 010832C – ul. Wojska Polskiego w Tucholi wraz z rozbudową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
– DECYZJA Starosty Tucholskiego z dnia 7 marca 2025 r., znak NIŚ.613.7.2025, w sprawie zezwolenia Gminie Tuchola na usunięcie 3 szt. drzew z gatunku sosna zwyczajna, 2 szt. drzew z gatunku świerk pospolity, 2 szt. drzew z gatunku świerk srebrny,
– ZAŚWIADCZENIE STAROSTY TUCHOLSKIEGO z dnia 4 kwietnia 2025 r., znak NIŚ.613.7.2025 o uzyskaniu z dniem 24 marca 2025 r. ostateczności decyzji Starosty Tucholskiego z dnia 7 marca 2025 r., znak NIŚ.613.7.2025,
– DECYZJA Starosty Tucholskiego z dnia 22 grudnia 2025 r., znak NIŚ.613.73.2025, w sprawie zmiany decyzji z dnia 7 marca 2025 r. znak: NIŚ.613.7.2025, w sprawie udzielenia Gminie Tuchola zezwolenia na usunięcie (…) drzew,
– ZAŚWIADCZENIE STAROSTY TUCHOLSKIEGO z dnia 19 stycznia 2026 r., znak NIŚ.613.73.2025 o uzyskaniu z dniem 07 stycznia 2026 r. ostateczności decyzji Starosty Tucholskiego z dnia 22 grudnia 2025 r., znak NIŚ.613.73.2025,
– PROJEKT UMOWY na realizacje zamówienia.
Zgodnie z wymaganiami gestora sieci wodno-kanalizacyjnej, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zadania bezwzględnie uwzględniał zapisy pkt 12.2. normy PN-EN 1610:2015-10 Budowa i badania przewodów kanalizacyjnych, dotyczące kontroli wizyjnej kanałów, i aby po wykonaniu inwestycji (nowej nawierzchni) przeprowadzona została kontrola wizyjna istniejących kanałów na terenie inwestycji.
Działania takie zostały wprowadzone przez Zamawiającego z uwagi na zgłaszane przez gestora sieci przypadki uszkodzenia przez wykonawców prac drogowych istniejących kanałów, które często znacznie utrudniają, a zdarza się, że czasem wręcz uniemożliwiają prawidłową eksploatację tychże kanałów.
Zamawiający ponadto informuje, że w załączonych dokumentach nie uwzględniono, iż w ramach inwestycji do odzyskania są wkopane kręgi rozsączające. Pozyskany materiał należy składować w miejscu wskazanym przez Zamawiającego. Powyższe prace należy ująć w kalkulacji kosztów inwestycji.
Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ rozdz. 3 oraz załącznikach do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-20
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-07-154.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Sprzętowo-Transportowy Czesław Pawłowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 561-000-09-81
4.3.3.) Ulica: Towarowa
4.3.4.) Miejscowość: Tuchola
4.3.5.) Kod pocztowy: 89-500
4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 678161,79 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00165124/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-29
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 678161,79 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |