Roboty pogłębiarskie na rzece Elbląg, Etap IV – Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską
Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396158
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396158/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 13:09
- Lokalizacja
- Gdynia, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-381eb875-a096-11ee-948d-82b0c04ef850
- Identyfikator
- 5860014932
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396158 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Roboty pogłębiarskie na rzece Elbląg, Etap IV – Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000145000
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Bernarda Chrzanowskiego 10
1.4.2.) Miejscowość: Gdynia
1.4.3.) Kod pocztowy: 81-338
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@umgdy.gov.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umgdy.gov.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-381eb875-a096-11ee-948d-82b0c04ef850
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396158
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji z ogłoszeniem na podstawie: art. 153 pkt 5 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Roboty pogłębiarskie na rzece Elbląg, Etap IV – Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty pogłębiarskie o długości 6600 m, na odcinku od km 6+600 do km 0+000 oraz
roboty pogłębiarskie o długości 2000 m na odcinku od punktu P1 do P2 wraz z wykonaniem badań i oczyszczeniem dna
rzeki z przeszkód ferromagnetycznych oraz wykonanie oznakowania nawigacyjnego w postaci 8 pław (4 walcowane
czerwone po lewej stronie i 4 stożkowe zielone po prawej stronie) na tym odcinku. Przedmiotowe zadanie stanowi część
drogi wodnej i zakresem obejmuje tor wodny na Rzece Elbląg. Roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia
należy wykonać zgodnie z OPZ (Załącznik nr 12 do SWZ) oraz dokumentacją techniczną stanowiącą Załączniki nr 13 -
17 do SWZ
3.9.) Główny kod CPV: 45247120-7 - Drogi wodne, z wyjątkiem kanałów
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-01-26
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2024-11-204.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): FABE POLSKA Sp. z o.o.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 363637578
4.3.3.) Ulica: Cybernetyki 19b
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 02-677
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 113768407,46 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 66175-2025
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Nie
5.2.) Termin wykonania umowy: 2025-02-28
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji prac zaistniały okoliczności nieprzewidziane w postaci występowania w obszarze robót zanieczyszczeń oraz elementów starych konstrukcji hydrotechnicznych (pale drewniane) , skutkujące koniecznością wykonania robót dodatkowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedmiotem zamówienia są roboty pogłębiarskie o długości 6600 m, na odcinku od km 6+600 do km 0+000 oraz
roboty pogłębiarskie o długości 2000 m na odcinku od punktu P1 do P2 wraz z wykonaniem badań i oczyszczeniem dna
rzeki z przeszkód ferromagnetycznych oraz wykonanie oznakowania nawigacyjnego w postaci 8 pław (4 walcowane
czerwone po lewej stronie i 4 stożkowe zielone po prawej stronie) na tym odcinku. Przedmiotowe zadanie stanowi część
drogi wodnej i zakresem obejmuje tor wodny na Rzece Elbląg. Roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia
należy wykonać zgodnie z OPZ (Załącznik nr 12 do SWZ) oraz dokumentacją techniczną stanowiącą Załączniki nr 13 -
17 do SWZ.
W ramach Aneksu nr 1 (roboty dodatkowe) dodano usunięcie zanieczyszczenia oraz elementy starych konstrukcji hydrotechnicznych.
5.4.6.) Wartość zmiany: 5053332
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na uwarunkowania techniczne, efektywność realizowanych robot oraz sprawność operacji refulacyjnych (utrzymaniowych), zasadne było wykonanie prac refulacyjnych (utrzymaniowych) na akwenie podejścia serwisowego do Wyspy umożliwiających efektywne podchodzenie i wyładunek jednostek realizujących prace.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedmiotem zamówienia są roboty pogłębiarskie o długości 6600 m, na odcinku od km 6+600 do km 0+000 oraz
roboty pogłębiarskie o długości 2000 m na odcinku od punktu P1 do P2 wraz z wykonaniem badań i oczyszczeniem dna
rzeki z przeszkód ferromagnetycznych oraz wykonanie oznakowania nawigacyjnego w postaci 8 pław (4 walcowane
czerwone po lewej stronie i 4 stożkowe zielone po prawej stronie) na tym odcinku. Przedmiotowe zadanie stanowi część
drogi wodnej i zakresem obejmuje tor wodny na Rzece Elbląg. Roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia
należy wykonać zgodnie z OPZ (Załącznik nr 12 do SWZ) oraz dokumentacją techniczną stanowiącą Załączniki nr 13 -
17 do SWZ.
W ramach Aneksu nr 1 dodano usunięcie zanieczyszczeń oraz elementów starych konstrukcji hydrotechnicznych.
W ramach Aneksu nr 2 dodano wykonanie prac refulacyjnych (utrzymaniowych) na akwenie podejścia serwisowego do Wyspy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 4481476,96
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na rozszerzenie Programu Wieloletniego o nowy odcinek P2-Port (na odcinku rzeki Elbląg do mostu Trasy Unii Europejskiej) zaistniała konieczność wykonania robót pogłębiarskich na odcinku od km 6+600 do km 7+450.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Przedmiotem zamówienia są roboty pogłębiarskie o długości 6600 m, na odcinku od km 6+600 do km 0+000 oraz
roboty pogłębiarskie o długości 2000 m na odcinku od punktu P1 do P2 wraz z wykonaniem badań i oczyszczeniem dna
rzeki z przeszkód ferromagnetycznych oraz wykonanie oznakowania nawigacyjnego w postaci 8 pław (4 walcowane
czerwone po lewej stronie i 4 stożkowe zielone po prawej stronie) na tym odcinku. Przedmiotowe zadanie stanowi część
drogi wodnej i zakresem obejmuje tor wodny na Rzece Elbląg. Roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia
należy wykonać zgodnie z OPZ (Zał.nr 12 do SWZ) oraz dokumentacją techniczną stanowiącą Zał. nr 13 - 17 do SWZ
Zakres rozszerzono o: usunięcie zanieczyszczenia oraz elementy starych konstrukcji hydrotechnicznych, prace refulacyjne (utrzymaniowe) na akwenie podejścia serwisowego do Wyspy, roboty pogłębiarskie na odcinku km 6+600 do 7+450 oraz sporządzenie analizy - koncepcji projektowej.
5.4.6.) Wartość zmiany: 6531080,53
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 61193101,06 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji z ogłoszeniem na podstawie: art. 153 pkt 5 ustawy - Roboty budowlane |