Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C – ul. Nad Kiczą w Tucholi
Gmina Tuchola
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396305
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396305/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 13:39
- Lokalizacja
- Tuchola, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-be042847-18b6-4edf-868b-90ded86f0a7e
- Identyfikator
- 5611487583
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396305 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C – ul. Nad Kiczą w Tucholi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tuchola
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351156
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: plac Zamkowy 1
1.4.2.) Miejscowość: Tuchola
1.4.3.) Kod pocztowy: 89-500
1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi212@tuchola.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.miasto.tuchola.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be042847-18b6-4edf-868b-90ded86f0a7e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396305
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00494596
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C – ul. Nad Kiczą w Tucholi
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
3.2. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C – ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z rozbudową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej. Długość projektowanej ulicy wynosi 159,32 m.
Przedsięwzięcie swoim zakresem robót obejmuje:
rozbiórkę jezdni o nawierzchni bitumicznej,
rozbiórkę nawierzchni z kostki betonowej,
rozbiórkę krawężników i obrzeży betonowych,
wykonanie robót ziemnych,
budowę oświetlenia przejścia dla pieszych,
rozbudowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudowę wodociągu,
ustawienie krawężników betonowych, oporników betonowych i obrzeży betonowych,
budowę jezdni ul. Nad Kiczą o nawierzchni z kostki betonowej szarej,
budowę poszerzenia jezdni o nawierzchni z kostki granitowej,
budowę drogi dla pieszych o nawierzchni z kostki betonowej szarej,
budowę dojścia do posesji o nawierzchni z kostki betonowej żółtej,
budowę zjazdów zwykłych o nawierzchni z kostki betonowej grafitowej,
budowę pobocza o nawierzchni z kruszywa łamanego,
odtworzenie jezdni o nawierzchni bitumicznej po robotach związanych z budową kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej,
ustawienie znaków stałej organizacji ruchu.
Planowany obiekt budowlany zlokalizowany jest na działkach o nr ewid. 896/1, 899/2, 900/4, 2356/2, 2356/10 (powstała w wyniku podziału działki o nr ewid. 2356/6), 2356/7, 2357/2, 2357/7, 2357/8, 3533, 3536 położonych w obrębie ewid. [0001] Miasto Tuchola, jednostka ewid. [041606_4] Tuchola – Miasto.
Planowana inwestycja zgodnie z art. 39 ust. 6ba pkt. 4 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 889) nie wymaga budowy kanału technologicznego.
W ramach inwestycji planowana jest budowa ul. Nad Kiczą w Tucholi o nawierzchni z kostki betonowej szarej i szerokości od 4,00 do 5,05 m. Zaprojektowano poszerzenie jezdni o nawierzchni z kostki granitowej 16/18 cm.
Do posesji zlokalizowanych wzdłuż projektowanej drogi zaprojektowano zjazdy zwykłe o nawierzchni z kostki betonowej grafitowej typu prostokąt (sposób połączenia zjazdów z jezdnią drogi gminnej – skosy 1,50 : 1,50 m).
Przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 241 zaplanowano drogę dla pieszych o szerokości zmiennej 1,80 - 2,50 m o nawierzchni z kostki betonowej szarej. W ramach udogodnienia dla osób niewidomych przy projektowanym przejściu dla pieszych przewidziano nawierzchnie z płytek polimerobetonowych ostrzegawczych w kolorze żółtym oraz nawierzchnie z płytek polimerobetonowych wskaźnikowych podłużnie ryflowanych w kolorze żółtym.
Do posesji zlokalizowanych wzdłuż projektowanej ulicy przewidziano dojścia do posesji o nawierzchni z kostki betonowej żółtej.
Wzdłuż ulicy zaprojektowaniu obustronne pobocza o szerokości 0,75 m o nawierzchni z kruszywa łamanego.
Zaplanowano odtworzenie jezdni o nawierzchni bitumicznej po robotach związanych z budową kanalizacji deszczowej i przebudową sieci wodociągowej.
Jezdnie projektowanych dróg zaplanowano obramować krawężnikiem betonowym najazdowym 15x22 cm, a połączenie istniejącej nawierzchni bitumicznej ul. Nad Kiczą oraz drogi wojewódzkiej nr 241 zaplanowano oddzielić za pomocą opornika betonowego 12x25 cm.
Projektowane zjazdy zwykłe należy obramować za pomocą opornika betonowego 12x25 cm, natomiast drogi dla pieszych i dojścia do posesji obrzeżem betonowym o wymiarach 8x30 cm.
W ramach przedsięwzięcia zaplanowano osłonięcie istniejących kabli energetycznych i telekomunikacyjnych za pomocą rur osłonowych dwudzielnych ∅110 mm. Długość przewidzianego ułożenia rury dwudzielnej wynosi 42,5 m.
W ramach inwestycji zaplanowano również rozbudowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci wodociągowej.
Zakres robót sanitarnych obejmuje budowę:
kolektora deszczowego z rur PP DN/ID 300 SN8kN/m2 – 884,6 m,
separatora 20/2020/4 – 1 kpl.,
studni rewizyjnych z kręgów betonowych DN1200 – 1 kpl.,
studni rewizyjnych PP DN600 – 4 kpl.,
studni deszczowe prefabrykowane dn 500 – 4 kpl.,
przykanalików deszczowych z rur PCV 200/5,9mm SN 8 kN/m2 – 11,5 m,
wylotu 0216 DN 300 – 1 kpl.,
narzutu kamiennego z palisadą – 5/7 m2/mb,
wodociągu z rur PE 160 RC SDR 17 PN 10 – 86,67 m,
przełączenia istniejącego przyłącza wody DN 50 mm – 3 m,
hydrantu podziemnego – 1 kpl.
Przedsięwzięcie obejmuje również budowę oświetlenia przejścia dla pieszych.
Szczegółowy opis zamówienia zawierają niżej wymienione dokumenty:
- DECYZJA Starosty Tucholskiego nr 7.12.2025 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, z dnia 16 października 2025 r., znak BD.6740.7.12.2025.WK, w sprawie zatwierdzenia projektu zagospodarowania terenu i projektu architektoniczno-budowlanego oraz udzielenia zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, polegającej na budowie odcinka drogi gminnej nr 010774C ulicy Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej, na terenie działek nr ewid. 896/1, 2356/7, 2357/7, 2357/8, 3533, 3536, 2356/10*, 899/2, 900/4, 2356/2, 2357/2 położonych w obrębie geodezyjnym miasto Tuchola, gmina Tuchola (* nieruchomość powstała w wyniku podziału, planowana do przejęcia na rzecz Gminy Tuchola);
- PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C - ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej,
- PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANY – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C - ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej,
- ZAŁĄCZNIKI PROJEKTU – ZAŁĄCZNIKI PROJEKTU BUDOWLANEGO – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C – ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej,
- PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT TECHNICZNY TOM I/III – Projekt Branży Drogowej – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C - ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej,
- PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT TECHNICZNY TOM II/III – Projekt Branży Sanitarnej – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C - ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej,
- PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT TECHNICZNY TOM III/III – Projekt Branży Elektrycznej – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C - ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej,
- PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT WYKONAWCZY TOM I/III – Projekt Branży Drogowej – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C - ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej,
- PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT TECHNICZNY TOM II/III – Projekt Branży Sanitarnej – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C - ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej,
- PROJEKT BUDOWLANY – PROJEKT WYKONAWCZY TOM I/III – Projekt Branży Elektrycznej – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C - ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej,
- PROJEKT STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C – ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej (w zakresie nowego odcinka drogi gminnej i włączenia w drogę wojewódzką),
- PROJEKT STAŁEJ ORGANIZACJI RUCHU – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C – ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej oraz przebudową sieci wodociągowej (w zakresie drogi gminnej),
- SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT BUDOWLANYCH – TOM I/III Branża Drogowa – Budowa odcinka drogi gminnej nr 010774C – ul. Nad Kiczą w Tucholi wraz z budową i przebudową sieci kanalizacji deszczowej, budową i przebudową sieci wodociągowej i budową linii kablowej oświetlenia zewnętrznego przejścia dla pieszych,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ rozdz. 3 i załącznikach do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-12-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-05-314.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MP Budownictwo Drogowe Piotr Paszko Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 555-213-01-86
4.3.3.) Ulica: Wiejska
4.3.4.) Miejscowość: Charzykowy
4.3.5.) Kod pocztowy: 89-606
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 387105,60 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00605585/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-14
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
z uwagi na trudne warunki atmosferyczne wydłużono termin realizacji zamówienia
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia (w umowie stosuje się zamiennie: „termin wykonania umowy”/ „termin realizacji zadania”/ „termin realizacji inwestycji”) w terminie: od dnia zawarcia umowy do dnia 30 czerwca 2026 r. – jest to dzień zakończenia robót budowlanych i dopełnieniu formalności związanych zakończeniem budowy w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Tucholi.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 387105,60 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |