Budowa zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej w Babicach

GMINA OŚWIĘCIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00396391
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00396391/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 13:55
Lokalizacja
Oświęcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-10bcf749-12bd-48d1-8807-e6e9f09e263a
Identyfikator
5492198593
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychUsługi wycinania drzewWznoszenie ogrodzeńUsługi w zakresie trawnikówOznakowanie drogoweSadzenie drzew

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396391 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej w Babicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA OŚWIĘCIM

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181876

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: ul. Zamkowa 12

1.4.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.4.3.) Kod pocztowy: 32-600

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.4.7.) Numer telefonu: 33 844 95 89

1.4.8.) Numer faksu: 33 844 95 10

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gminaoswiecim.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaoswiecim.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-10bcf749-12bd-48d1-8807-e6e9f09e263a

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396391

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00129168

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej w Babicach

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zadanie "Budowa zatoki postojowej przy Szkole Podstawowej w Babicach”.
Zakres zadania obejmuje w szczególności :
1. budowę zatoki postojowej na fragmencie ul. Różanej w rejonie szkoły,
2. przebudowę drogi dla pieszych,
3. przebudowę zjazdu i dojścia do furtki wraz z odtworzeniem placu manewrowego w obrębie posesji szkolnej,
4. przebudowę poboczy,
5. likwidację istniejącego ogrodzenia, bramy wjazdowej oraz furtki wraz z odbudową elementów w nowej lokalizacji,
6. wycinkę drzew będących w kolizji z zamierzeniem oraz wykonanie nasadzeń,.
7.wykonanie oznakowania zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu,
8. regulacje i zabezpieczenia,
9. opracowanie i wprowadzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu.
2. Szczegółowy zakres robót obejmuje dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót, uzgodnienia, pozwolenie na budowę.
3. Załączona dokumentacja projektowa jest realizowana etapowo, a wskazany powyżej zakres jest jednym z jej elementów.
4. Zasady wykonania przedmiotu zamówienia, a w szczególności:
1) Obowiązki stron;
2) Uczestnicy procesu inwestycyjnego;
3) Terminy
4) Zasady wykonania i rozliczania robót;
5) Wstrzymanie wykonywania robót;
6) Rodzaje odbiorów i zasady ich przeprowadzania;
7) Kontrola jakości - ujawnienie i usuwanie wad i usterek;
8) Kary umowne;
9) Wynagrodzenie Wykonawcy i zasady płatności;
10) Zmiany umowy;
określone zostały szczegółowo w Istotnych Postanowieniach Umowy - Załącznik Nr 8 do SWZ.
5. Gwarancja - długość okresu gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane materiały wynosi minimalny okres 60 miesięcy, a maksymalny okres 72 miesiące od podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego. Ww. okres stanowi kryterium oceny ofert.
6. Wykonawca winien posiadać polisę ubezpieczeniową, że jest on ubezpieczony od wszelkiego ryzyka i odpowiedzialności związanej z realizacją Umowy.
7. Opracowanie tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz wprowadzenie i utrzymanie oznakowania.
8. Wykonawca zobowiązany będzie do utrzymywania porządku na placu budowy, bieżącego wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy na składowisko odpadów wraz z pokrywaniem kosztów ich składowania i utylizacji.
9. Zapewnienia obsługi geodezyjnej inwestycji, w tym sporządzenia inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej przedmiotu.
10. Wykonawca zobowiązany jest sporządzić kosztorys ofertowy uproszczony zgodnie z załączonym przedmiarem robót na zasadach określonych w pkt 20.3 SWZ.
11. Wynagrodzenie Wykonawcy ma charakter kosztorysowo- rozliczeniowy.
12. Rozliczenie Wykonawcy za przedmiot umowy nastąpi fakturą końcową po zakończeniu wszelkich prac i odbiorze ich przez Zamawiającego na podstawie kosztorysu powykonawczego w oparciu o faktyczne wykonanie ilości robót zatwierdzonego przez Zamawiającego (Inspektora nadzoru inwestorskiego) i ceny jednostkowe wynikające z kosztorysu ofertowego na podstawie bezusterkowego protokołu odbioru końcowego.
13. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia robót lub wprowadzenia robót zamiennych na zasadach określonych w istotnych postanowieniach umowy.
14. Wykonawca zobowiązany będzie do utrzymywania porządku na placu budowy, bieżącego wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy na składowisko odpadów wraz z pokrywaniem kosztów ich składowania i utylizacji.
15. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne".
1) Użyte w niniejszej SWZ oraz dokumentacji projektowo-przedmiarowej nazwy własne, znaki towarowe, firmy producenta, patenty lub wskazania pochodzenia są przykładowe i towarzyszy im sformułowanie: "LUB RÓWNOWAŻNE"/ maja one na celu tylko i wyłączenie określenie standardów i parametrów jakościowych, użytkowych oraz funkcjonalnych materiałów, urządzeń lub innych rozwiązań w sytuacyjni gdy Zamawiający nie może ich opisać za pomocą dokładnych określeń.
2) Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów i urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach , stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producentów ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego producenta lub konkretny produkt dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu , uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosowanych dokumentów uwiarygodniających te materiały lub urządzania wraz z ofertą.
3) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełnią wymagania określone przez Zamawiającego. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego SWZ jest obowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego w niniejszej SWZ.
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonywanych prac z dokumentacja projektową.

3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

77211600-8 - Sadzenie drzew

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-10

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

130 dni

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Usług Budowlanych "DĘBOWSKI" S. J.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5492433580

4.3.3.) Ulica: Ul. Polna 8,

4.3.4.) Miejscowość: Zaborze

4.3.5.) Kod pocztowy: 32-600

4.3.6.) Województwo: małopolskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 160532,28 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00199543/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-14

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

I. Dopuszczalne są również zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, których łączna wartość jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10% wartości pierwotnej umowy, (…) albo 15% w przypadku zamówień na roboty budowlane, a zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru umowy;

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Z uwagi na brak dostępu materiałów roślinnych wymaganych decyzjami strony zgodnie postanowiły ograniczyć zakres przedmiotu zamówienia poprzez zaniechanie obowiązku wykonania nasadzeń drzew.

5.4.6.) Wartość zmiany: 18819,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 133618,85 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane