Rozbudowa II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku o budynek sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami szatniowymi, dydaktycznymi oraz bibliotecznymi.
MIASTO RYBNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396425
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396425/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 14:01
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c99698db-ec2c-11ee-9c02-ce2b643d361d
- Identyfikator
- 6420010758
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396425 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku o budynek sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami szatniowymi, dydaktycznymi oraz bibliotecznymi.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2
1.4.2.) Miejscowość: Rybnik
1.4.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.4.7.) Numer telefonu: 324392302
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c99698db-ec2c-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396425
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00282080
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Rozbudowa II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku o budynek sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami szatniowymi, dydaktycznymi oraz bibliotecznymi.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Rozbudowa polegająca na dobudowie do budynku istniejącego nowego segmentu, tj. obiektu kubaturowego uformowanego na planie wielokąta, o jednej kondygnacji podziemnej i dwóch nadziemnych, połączonego z budynkiem istniejącym dwoma łącznikami (na poziomie parteru oraz I piętra).
Powierzchnia zabudowy: 1.214,35 m² Powierzchnia użytkowa: 1.674,30 m² Kubatura: 15.601,00 m³
Wysokość: 12,45 m.
Program funkcjonalno-użytkowy: hol wejściowy, szatnia na odzież wierzchnią, sala gimnastyczna (621,13 m2), mała sala gimnastyczna (51,38 m2), szatnie z sanitariatami, dwie sale dydaktyczne, biblioteka z czytelnią, pomieszczenia, techniczne i gospodarcze.
W obiekcie zapewniono dostęp na wszystkie kondygnacje klatkami schodowymi oraz dźwigiem osobowym. Budynek wyposażono w instalacje
elektryczne i teletechniczne, wod-kan, c.o., klimatyzacji i wentylacji mechanicznej.
Dostarczono sprzęt sportowy i meble.
Przedmiot zamówienia obejmował również
przebudowę sieci ciepłowniczej wraz z budową przyłącza, budowę przyłącza wodociągowego, budowę przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej.
Zagospodarowanie terenu w zakresie nawierzchni utwardzonych wokół budynku
i na wewnętrznym dziedzińcu, schodów wejściowych, terenów zielonych,
oświetlenia oraz elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki
rowerowe).
3.9.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45212222-8 - Roboty budowlane związane z salami gimnastycznymi
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-09
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
540 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budowlane "DOMBUD" Spółka Akcyjna
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 634-012-65-65
4.3.3.) Ulica: Drzymały
4.3.4.) Miejscowość: Katowice
4.3.5.) Kod pocztowy: 40-059
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 18985021,48 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00407549/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-20
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 10
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność oczekiwania na zmianę decyzji dotyczącej sposobu prowadzenia robót w pasie drogowym (zgodnie z zapisem §19 ust. 1 pkt 6 umowy) oraz oczekiwanie na przebudowę kolidującego odcinka sieci gazowej (zgodnie z zapisem §19 ust. 1 pkt 5 umowy)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
) zmiana terminu wykonania przedmiotu
umowy do 585 dni (w tym wykonanie robót do 525 dni i procedura odbiorowa do 60 dni)
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
) konieczność zabezpieczenia głębokiego wykopu fundamentowego szczelną ścianką stalową z uwagi na występowanie w rejonie inwestycji gruntu niespoistego o niewielkim kącie stoku naturalnego, z równoczesnym zabezpieczeniem przebiegających w jej pobliżu podziemnych kabli elektroenergetycznych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wykonanie ww. robót dodatkowych pozwoliło na realizację robót stanowiących podstawowy zakres przedmiotu umowy
5.4.6.) Wartość zmiany: 203505
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania zwiększonego zakresu robót, tożsamych rodzajowo
z robotami składającymi się na przedmiot zamówienia, a wynikających z doprecyzowania rozwiązań projektowych i służących poprawie stanu technicznego infrastruktury istniejącej
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
w ramach zwiększonego zakresu robót wykonano płytę podposadzkową w obrębie holu wejściowego w postaci płyty żelbetowej z dodatkową ścianką fundamentową w zamian za płytę betonową na gruncie, a także wymieniono przykanaliki kanalizacji deszczowej, których stan techniczny po odsłonięciu w trakcie robót ziemnych w obrębie patio określono jako awaryjny, nie gwarantujący skutecznego działania
5.4.6.) Wartość zmiany: 116267,18
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej w zakresie dotyczącym warunków ochrony przeciwpożarowej wraz z ich uzgodnieniem z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana terminu wykonania przedmiotu
umowy do 711 dni (w tym wykonanie robót do 651 dni i procedura odbiorowa do 60 dni)
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania zwiększonego zakresu robót, tożsamych rodzajowo
z robotami składającymi się na przedmiot zamówienia, a wynikających z doprecyzowania rozwiązań projektowych w zakresie ochrony przeciwpożarowej
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
w ramach zwiększonego zakresu robót zabudowano zewnętrzną stolarkę aluminiową o wyższej klasie odporności ogniowej względem ujętej w dokumentacji projektowej, dodatkowe siłowniki do okien napowietrzających oraz certyfikowany przeciwpożarowy wyłącznik prądu (PWP) obejmujący swym działaniem nową część budynku
5.4.6.) Wartość zmiany: 149459,77
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania zwiększonego zakresu robót, tożsamych rodzajowo z robotami składającymi się na przedmiot zamówienia, a mających wpływ na poprawę warunków użytkowych i funkcjonalnych, wynikających z doprecyzowania rozwiązań projektowych, a także decydujących
o spełnieniu wymogów warunków technicznych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
w ramach zwiększonego zakresu robót wykonano przedścianki na styku budynku istniejącego i dobudowywanego, zmieniono materiał rur spustowych prowadzonych w izolacji termicznej, wprowadzono zmiany
w zakresie:
- instalacji elektrycznych i sanitarnych
- konstrukcji sufitów podwieszanych
- wyposażenia
- poziomu posadzki i drzwi istniejącej klatki
schodowej przy wyjściu na patio
- ukształtowania spadków dachowych, wykonano podejścia instalacyjne w miejsce przyszłej lokalizacji sklepiku szkolnego oraz doposażono drzwi ppoż. w dźwignie antypaniczne
5.4.6.) Wartość zmiany: 240450,24
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania zwiększonego zakresu robót, tożsamych rodzajowo z robotami składającymi się na przedmiot zamówienia, a mających wpływ na poprawę warunków użytkowych i funkcjonalnych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
) w ramach zwiększonego zakresu robót zamontowano kotarę dzielącą salę gimnastyczną na 2 części oraz dodatkowe kosze do koszykówki, zrezygnowano z częściowego wykorzystania starej betonowej kostki brukowej do odtworzenia nawierzchni i zastąpiono ją nową, zabezpieczono panele sterownicze kompaktowych przepompowni ścieków poprzez ich zabudowę w zamykanych skrzynkach oraz wykonano instalację przesyłającą sygnał z paneli sterowniczych o ewentualnej awarii do pomieszczenia portierni w istniejącym budynku szkoły, zabudowano elementy małej architektury zgodne z Systemem Informacji Miejskiej
5.4.6.) Wartość zmiany: 130393,81
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wydania zamiennego rozwiązania projektowego z uwagi na kolizję zaprojektowanego dojścia do budynku od strony północnej z przeznaczonym do zachowania drzewem (zgodnie z zapisem §19 ust. 1 pkt 4 umowy)
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy do 725 dni (w tym wykonanie robót do 665 dni i procedura odbiorowa do 60 dni)
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 9
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania zwiększonego zakresu robót, tożsamych rodzajowo z robotami składającymi się na przedmiot zamówienia, a mających wpływ na poprawę warunków użytkowych i funkcjonalnych, wynikających z doprecyzowania rozwiązań projektowych, a także decydujących o spełnieniu wymogów warunków technicznych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
w ramach zwiększonego zakresu robót wykonano dodatkową konstrukcję żelbetową oraz balustradę przy dojściu do budynku od strony północnej, zamieniono nieotwierane okno o odporności ogniowej do pomieszczenia portierni oknem otwieranym bez odporności ogniowej z równoczesnym zastosowaniem rolety przeciwpożarowej o wymaganej odporności ogniowej oraz wprowadzono korektę w zakresie biurek komputerowych i szafek na odzież zewnętrzną
5.4.6.) Wartość zmiany: 76325,65
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 10
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
) trwająca procedura obowiązkowej kontroli obiektu przez KM PSP w konsekwencji wydania sprzeciwu co do zamiaru przystąpienia do użytkowania obiektu
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana terminu wykonania przedmiotu
umowy do 742 dni (w tym wykonanie robót do 665 dni i procedura odbiorowa do 77 dni)
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 19901459,13 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Poza ww. zmianami, zawarto również aneks (nr 5), wprowadzający do umowy zapisy regulujące korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 27 grudnia 2021| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |