Adaptacja Willi Victoriusa przy ul. Armii Krajowej 21 – 25 w Grudziądzu na potrzeby Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego.

GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00396445
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00396445/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 14:05
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1e27470c-dee3-4897-8a8c-9d0ad0da4697
Identyfikator
8762426842
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi nadzoru budowlanegoUsługi nadzoru technicznego konstrukcji inżynieryjnych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396445 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Adaptacja Willi Victoriusa przy ul. Armii Krajowej 21 – 25 w Grudziądzu na potrzeby Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA - MIASTO GRUDZIĄDZ

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118833

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Ratuszowa 1

1.4.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.4.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.4.7.) Numer telefonu: 564510233

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.grudziadz.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.grudziadz.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e27470c-dee3-4897-8a8c-9d0ad0da4697

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396445

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00512161

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Adaptacja Willi Victoriusa przy ul. Armii Krajowej 21 – 25 w Grudziądzu na potrzeby Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego.

Umowa dla części nr 2

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Część nr 2 – pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi przy realizacji zadania „Adaptacja Willi Victoriusa przy ul. Armii Krajowej 21-25 w Grudziądzu na potrzeby Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Czapskiego”, polegającego w szczególności na:a)udziale w naradach i komisjach technicznych w celu oceny lub rozstrzygnięcia technicznych spraw budowy w toku realizacji;b)sprawdzaniu dokumentów rozliczeniowych przedkładanych przez wykonawcę robót;c)sprawdzaniu i określenie stanu zaawansowania robót;d)potwierdzeniu zgłoszenia wykonawcy robót o zakończeniu robót oraz udział w odbiorze końcowym - w tym sporządzenie protokołu odbioru robót;e)udziale w przeglądach poodbiorowych.Zmiany Umowy:1.Zamawiający na podstawie art436 pkt4 P.z.p., przewiduje możliwość dokonania zmiany Wynagrodzenia w przypadku wystąpienia:1)zmiany stawki podatku od towarów i usług;2)zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę;
3)zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne lub;4)zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych
- jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę. 2.Zmiany wysokości Wynag. na podstawie ust. 1 będą dokonywane według zasad opisanych poniżej:1)w przypadku wystąpienia okoliczności, o której mowa w ust. 1 pkt 1 cena brutto danego elementu przedmiotu umowy ulegnie zmianie o wartość różnicy pomiędzy nową wartością podatku od towarów i usług , a dotychczasową wartością podatku od towarów i usług (ustaloną w oparciu o stawkę podatku od towarów i usług). W takiej sytuacji cena brutto, o której mowa w zdaniu poprzednim będzie obejmowała stawkę i wartość podatku, wynikającą z przepisów obowiązujących w dniu wystawienia faktury. Cena netto Przedmiotu Umowy nie ulegną zmianie;2)w przypadku wystąpienia okoliczności, o której mowa w ust. 1 pkt 2 cena danego elementu przedmiotu umowy zostanie zmieniona o kwotę odpowiadającą wartości udokumentowanej zmiany kosztu Wykonawcy przypadającego na daną cenę elementu przedmiotu umowy, wynikającej ze zmiany kwoty wynagrodzeń osób bezpośrednio wykonujących czynności objęte daną ceną elementu przedmiotu umowy do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty zmiany minimalnego wynagrodzenia albo wysokości minimalnej stawki godzinowej tych osób;3)w przypadku wystąpienia okoliczności, o której mowa w ust. 1 pkt 3 ceny danego elementu przedmiotu umowy, zostaną zmienione o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy przypadającego na daną cenę elementu przedmiotu umowy, jaką będzie on zobowiązany dodatkowo ponieść w celu uwzględnienia tej zmiany, przy zachowaniu dotychczasowej kwoty netto wynagrodzenia osób bezpośrednio wykonujących czynności objęte daną ceną elementu przedmiotu umowy;4)w przypadku wystąpienia okoliczności, o której mowa w ust. 1 pkt 4 ceny danego elementu przedmiotu umowy zostaną zmienione o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy przypadającego na daną cenę elementu przedmiotu umowy, jaką będzie on zobowiązany dodatkowo ponieść w celu uwzględnienia tej zmiany, przy zachowaniu dotychczasowej kwoty netto wynagrodzenia osób bezpośrednio wykonujących czynności objęte daną ceną elementu przedmiotu umowy.
3.W przypadku wystąpienia okoliczności, o której mowa ust. 1 pkt 2-4 warunkiem dokonania zmiany cen elementu przedmiotu umowy jest złożenie przez Wykonawcę Zamawiającemu wniosku o dokonanie ich zmian wraz z dokumentami potwierdzającymi zasadność zmiany danej ceny elementu przedmiotu umowy, a w szczególności: 1)szczegółową kalkulacją kosztów pracy ponoszonych na realizację prac objętych daną ceną elementu przedmiotu umowy obejmującą: a)imienny wykaz osób bezpośrednio wykonujących prace objęte daną ceną elementu przedmiotu umowy wraz ze wskazaniem wielkości ich zaangażowania czasowego w wykonywanie tych prac na rzecz Zamawiającego, tj. udziału procentowego prac wykonywanych przez te osoby na rzecz Zamawiającego w łącznym czasie pracy tych osób;b)wysokość wynagrodzenia za pracę albo wysokość stawki godzinowej osób,
o których mowa powyżej i związane z tym obciążenia publicznoprawne lub wysokość zmiany składek na ubezpieczenie społeczne bądź zdrowotne uiszczanych dla osób, będącą konsekwencją zmiany obowiązującego minimalnego wynagrodzenia albo minimalnej stawki godzinowej lub wysokość zmiany kosztów wynikających z wpłat na pracownicze plany kapitałowe i łączną kwotę wynagrodzenia należnego Wykonawcy w związku z ww. zmianami mającymi wpływ na wykonanie przedmiotu umowy;
c)określenie procentowego udziału elementów cenotwórczych składających się na daną cenę elementu przedmiotu umowy, ze szczególnym wykazaniem procentowanego udziału kosztów pracy w danej cenie elementu przedmiotu umowy;2)kopiami dokumentów potwierdzających ponoszenie przez Wykonawcę kosztów pracy w kwotach wykazanych powyżej.4.Na podstawie dokumentów przedłożonych wraz z wnioskiem, o którym mowa powyżej, Wykonawca powinien wykazać, że zaistniała zmiana ma bezpośredni wpływ na koszty wykonania prac objętych daną elementu przedmiotu umowy oraz określić stopień, w jakim wpłynie ona na wysokość danej ceny elementu przedmiotu umowy. 5.Zamawiający może żądać od Wykonawcy dodatkowych wyjaśnień w zakresie odnoszącym się do przedstawionej kalkulacji kosztów, w tym w szczególności wyjaśnień, których celem jest jednoznaczne i wyczerpujące wykazanie, w jaki sposób zmiany przepisów, o których mowa w ust. 1 pkt 2-4 wpłynęły na koszt wykonana przez Wykonawcę prac objętych daną ceną elementu przedmiotu umowy.6.Wniosek o dokonanie zmiany cen elementu przedmiotu umowy, o którym mowa w ust.2:1)dotyczący okoliczności wymienionych w ust. 1 pkt 2 lub 3 powinien zostać złożony przez Wykonawcę w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów będących przyczyną ich zmian. Jeżeli Wykonawca w terminie, o którym mowa w zdaniu poprzednim nie wystąpi do Zamawiającego z wnioskiem o dokonanie zmian cen elementu przedmiotu umowy, to wówczas Strony przyjmować będą, że zmiana przepisów nie ma wpływu na koszty wykonania przedmiotu umowy przez Wykonawcę;2)dotyczący okoliczności wymienionych w ust. 1 pkt 4 powinien zostać wniesiony przez Wykonawcę w terminie 30 dni od dnia zawarcia umowy o prowadzenie pracowniczego planu kapitałowego będącego przyczyną ich zmian. Jeżeli Wykonawca w terminie, o którym mowa w zdaniu poprzednim nie wystąpi do Zamawiającego z wnioskiem o dokonanie zmian cen elementu przedmiotu umowy, to wówczas Strony przyjmować będą, że zmiana przepisów nie ma wpływu na koszty wykonania Przedmiotu Umowy przez Wykonawcę.7.Ciężar dowodu, że okoliczności wymienione w ust. 1 pkt 2-4 mają wpływ na koszty wykonania prac objętych daną ceną elementu przedmiotu umowyspoczywa na Wykonawcy.8.Zmiana wysokości cen elementu przedmiotu umowy w wysokości wskazanej odpowiednio w ust. 1 pkt 2-4, pod warunkiem ich wykazania przez Wykonawcę w sposób opisany w niniejszym paragrafie, nastąpi począwszy od zaistnienia zdarzenia, o który, mowa w ust. 1 pkt 2-4. Zmiany wysokości cen elementów przedmiotu umowy zostaną potwierdzone przez Strony poprzez zawarcie aneksu do umowy.
9.W przypadku, gdy dana okoliczność wskazana w ust. 1 pkt 1-4 dotyczyć będzie Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca realizuje świadczenia wchodzące w skład Przedmiotu Umowy, to w takim przypadku Wykonawca do wniosku, obowiązany jest dołączyć dowody potwierdzające, iż zmiana wysokości cen elementu przedmiotu umowy w wysokości wskazanej odpowiednio w ust. 1 pkt 1 – 4 została uwzględniona w umowie łączącej Wykonawcę z takim Podwykonawcą.
1.Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia istotnych zmian postanowień umowy zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 P.z.p. na następujących warunkach:1)w przypadku wystąpienia konieczności przedłużenia terminu wykonania robót budowlanych objętych nadzorem o czas opóźnienia, jeżeli takie opóźnienie jest lub będzie miało wpływ na wykonanie przedmiotuumowy w przypadku:a)wykopalisk uniemożliwiających wykonanie robót lub wykopalisk archeologicznych nieprzewidzianych w SWZ,
b)szczególnie niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów,
c)siły wyższej, klęski żywiołowej,
d)niewypałów i niewybuchów,
e)odmiennych od przyjętych w dokumentacji technicznej warunkówterenowych, w szczególności istnienia podziemnych urządzeń, instalacji lub obiektów infrastrukturalnych,f)konieczności zmiany Harmonogramu z przyczyn, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.2)w przypadku powstania okoliczności będących następstwem działania organów administracji, w szczególności przekroczeniezakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji rozstrzygnięć, a w szczególności decyzji, uzgodnień, zezwoleń;
3)w przypadku powstania konieczności zrealizowania robót budowlanych przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji technicznej:a)w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziłoby niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy,
b)w przypadku zaistnienia odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków terenowych, w szczególności stwierdzenia istnienia nieujętych w dokumentacji projektowej podziemnych urządzeń, instalacji lubobiektów infrastrukturalnych,c)jeżeli rozwiązania te będą miały znaczący wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji, poprawy bezpieczeństwa, które ze względu na postęp techniczno-technologiczny nie były znane w okresieopracowywania dokumentacji projektowej.

3.9.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71631400-4 - Usługi nadzoru technicznego konstrukcji inżynieryjnych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-11

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

14 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Usługi dla budownictwa „ROSBUD” Tomasz Rosłan

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8761947102

4.3.4.) Miejscowość: Grudziądz

4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 49200,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00122866/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana terminu wykonania umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

§ 3 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie:
Wykonawca zobowiązuje się zrealizować Przedmiot umowy w terminie do dnia 30.06.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 49200,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane