„Budowa dróg na terenie Gminy Chełm w miejscowościach Uher, Parypse i Żółtańce-Kolonia”
Gmina Chełm
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396495
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396495/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 14:18
- Lokalizacja
- Pokrówka, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b75ae50d-04fb-47f6-9e65-4e701c16635a
- Identyfikator
- 5632161349
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396495 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Budowa dróg na terenie Gminy Chełm w miejscowościach Uher, Parypse i Żółtańce-Kolonia”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chełm
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198103
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Gminna 18
1.4.2.) Miejscowość: Pokrówka
1.4.3.) Kod pocztowy: 22-100
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.4.7.) Numer telefonu: 82 563 65 53
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gminachelm.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminachelm.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b75ae50d-04fb-47f6-9e65-4e701c16635a
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396495
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00072534
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Budowa dróg na terenie Gminy Chełm w miejscowościach Uher, Parypse i Żółtańce-Kolonia”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn.: „Budowa dróg na terenie Gminy Chełm w miejscowościach Uher, Parypse i Żółtańce-Kolonia” - zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wiedzą techniczną, na podstawie dokumentacji będącej w posiadaniu Zamawiającego i stanowiącej załącznik do SWZ.
Zakres robót obejmuje, w szczególności:
1) budowę dróg na terenie Gminy Chełm tj.:
a) budowa drogi wewnętrznej w miejscowości Uher;
b) budowa ciągu pieszo-jezdnego w miejscowości Parypse;
c) budowa drogi wewnętrznej w miejscowości Żółtańce-Kolonia
(ul. Wrzosowa),
na podstawie dokumentacji będącej w posiadaniu Zamawiającego i stanowiącej załącznik do SWZ;
2) oznakowanie miejsca robót;
3) roboty ziemne;
4) wykonanie warstw konstrukcyjnych – asfaltowych;
5) wykonanie poboczy;
6) porządkowanie terenu;
7) odbiory częściowe robót zanikających i odbiór końcowy robót;
8) wykonanie obsługi geodezyjnej, roboty pomiarowe i geodezyjne, wskazanie miejsc kolizji, tyczenie krawędzi i osi elementów zagospodarowania terenu;
9) wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego;
10) sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz inwentaryzacji robót zanikających,
11) przestrzeganie uwag zgłoszonych przez właścicieli sieci w uzgodnieniach dokumentacji.
Uwaga: Zakres prac nie obejmuje budowy kanału technologicznego w ramach realizacji przedmiotowej inwestycji.
3.9.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-04
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
5 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „LUBARTÓW” Spółka Akcyjna
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7141627101
4.3.3.) Ulica: Krańcowa
4.3.4.) Miejscowość: Lubartów
4.3.5.) Kod pocztowy: 22-100
4.3.6.) Województwo: lubelskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 452058,21 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00139658/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-27
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
konieczność wykonania robót dodatkowych
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1) budowa dróg na terenie Gminy Chełm tj.:
a) budowa drogi wewnętrznej w miejscowości Uher;
b) budowa ciągu pieszo-jezdnego w miejscowości Parypse;
c) budowa drogi wewnętrznej w miejscowości Żółtańce-Kolonia
(ul. Wrzosowa),
na podstawie dokumentacji będącej w posiadaniu Zamawiającego i stanowiącej załącznik do SWZ;
2) oznakowanie miejsca robót;
3) roboty ziemne;
4) wykonanie warstw konstrukcyjnych – asfaltowych;
5) wykonanie poboczy;
6) porządkowanie terenu;
7) odbiory częściowe robót zanikających i odbiór końcowy robót;
8) wykonanie obsługi geodezyjnej, roboty pomiarowe i geodezyjne, wskazanie miejsc kolizji, tyczenie krawędzi i osi elementów zagospodarowania terenu;
9) wprowadzenie stałej organizacji ruchu drogowego;
10) sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz inwentaryzacji robót zanikających,
11) przestrzeganie uwag zgłoszonych przez właścicieli sieci w uzgodnieniach dokumentacji,
12) wykonanie poboczy z kruszywa.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 459438,21 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |