Budowa toru rowerowego typu pumptrack w miejscowości Wilkszyn, gm. Miękinia
Gmina Miękinia
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396687
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396687/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 14:59
- Lokalizacja
- Miękinia, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-04cd11fb-08e6-4106-8b05-d875776790e6
- Identyfikator
- 9131502020
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396687 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa toru rowerowego typu pumptrack w miejscowości Wilkszyn, gm. Miękinia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miękinia
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935046
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Kościuszki 41
1.4.2.) Miejscowość: Miękinia
1.4.3.) Kod pocztowy: 55-330
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miekinia.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miekinia.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04cd11fb-08e6-4106-8b05-d875776790e6
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396687
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00105182
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa toru rowerowego typu pumptrack w miejscowości Wilkszyn, gm. Miękinia
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa toru rowerowego typu pumptrack oraz budowa instalacji oświetlenia, monitoringu, budowa obiektów małej architektury oraz utwardzenie powierzchni gruntu.
2. Projektowany obiekt ma charakter sportowo – rekreacyjny i służy do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu poprzez jazdę na rowerach, ale także łyżworolkach, deskorolkach czy hulajnogach.
3. Tor składa się z garbów (muld) oraz profilowanych ramp łukowych na zakrętach (band) ułożonych w rytmiczne sekwencje. Pumptrack jest idealny do dynamicznej jazdy dla osób początkujących jak i zaawansowanych, nadaje się do ćwiczeń balansu oraz kontroli nad prędkością.
4. Poza torem rowerowym, inwestycja obejmuje:
1) utwardzenie terenu – budowa dojścia do obiektu z kostki betonowej
2) budowę miejsc postojowych
3) budowę instalacji oświetlenia terenu
4) budowę instalacji monitoringu
5) budowę obiektów małej architektury w miejscu publicznym: ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, tablicy z regulaminem obiektu
6) demontaż istniejącego obiektu małej architektury (drabinki do ćwiczeń)
7) usunięcie karpin pozostałych po wycince drzew na obszarze inwestycji
8) budowa zjazdu z ul. Leśnej
5. Projekt budowlany dla przedmiotowej inwestycji został zatwierdzony decyzją Starosty Średzkiego nr 27/2026 z dnia 22.01.2016r.
6. Teren objęty zakresem opracowania znajduje się w Wilkszynie w sąsiedztwie terenów rekreacyjnych i sportowych. W bezpośrednim otoczeniu znajduje się orlik, boisko oraz plac zabaw. Teren nie jest ogrodzony. Przez teren przebiegają ścieżki piesze o charakterze przedeptów, nie utwardzone.
7. Pumptrack ma powierzchnię 289 m2. Zaprojektowany został w formie pętli. Wzdłuż toru zaprojektowano chodnik z kostki betonowej o szerokości 1,5 m, z poszerzeniem przy wejściu na tor. W tym miejscu wyposażono obiekt w ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Przy obiekcie zlokalizowano także tablicę z regulaminem.
8. Charakterystyczne parametry obiektu:
1) Powierzchnia projektowanego pumptracka w rzucie poziomym: 289 m2
2) Długość konstrukcji toru: 91 m
3) Szerokość konstrukcji toru: 34,95 m
4) Wysokość konstrukcji toru w najwyższym miejscu: 1,1 m
5) Szerokość toru jazdy: 2 m
9. Minimalna odległości obiektu od granicy działki:
1) Od strony południowo-wschodniej: 17,2 m
2) Od strony północno-zachodniej: 48,8 m
3) Od strony południowo-zachodniej: 37,9 m
4) Od strony północno-wschodniej: > 50 m
5) Odległość od najbliższego budynku z pom. przezn. na pobyt ludzi: >50 m
10. Rozwiązania materiałowe – warstwy projektowane toru rowerowego:
1) warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 5-7 cm
2) warstwa kruszywa łamanego gr. 10 cm
3) mineralno-piaszczysta geometria toru zagęszczona mechanicznie gr. min. 20 cm
4) warstwa kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 20 cm
5) grunt nośny
11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Velo Projekt sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5423238102
4.3.3.) Ulica: Sienna 64
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 00-825
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 650670,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00183288/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Mając na uwadze specyfikę realizowanego obiektu sportowego i spodziewaną intensywność jego eksploatacji już od pierwszego dnia po otwarciu zachodzi konieczność odpowiedniego zabezpieczenia skarp toru przed erozją i uszkodzeniami
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
rozszerzenie pierwotnego zakresu prac o wykonanie trawników z trawy rolowanej (z rolki) na skarpach toru rowerowego typu pumptrack w miejsce pierwotnie przewidzianego trawnika siewnego
5.4.6.) Wartość zmiany: 26291,25
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 676691,25 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |