Zintegrowany rozwój szkolnictwa branżowego w pow. rac. w kier. regionalnych inteligentnych specjalizacji w CKZiU nr 1 w Raciborzu– wykonanie dok.proj. oraz robót budowlanych
POWIAT RACIBORSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00396803
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00396803/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-18 15:57
- Lokalizacja
- Racibórz, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-759ec707-2d75-487a-89ca-3196552eb77e
- Identyfikator
- 6391982788
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-18
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396803 z dnia 2026-08-18 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Zintegrowany rozwój szkolnictwa branżowego w pow. rac. w kier. regionalnych inteligentnych specjalizacji w CKZiU nr 1 w Raciborzu– wykonanie dok.proj. oraz robót budowlanych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIAT RACIBORSKI
1.2.) Oddział zamawiającego: Powiat Raciborski
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255111
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Plac Stefana Okrzei 4
1.4.2.) Miejscowość: Racibórz
1.4.3.) Kod pocztowy: 47-400
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.4.7.) Numer telefonu: 32 45 97 385
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatraciborski.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.powiatraciborski.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-759ec707-2d75-487a-89ca-3196552eb77e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396803
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00435112
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie będzie realizowane w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.14-Infrastruktura kształcenia zawodowego.
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Zintegrowany rozwój szkolnictwa branżowego w pow. rac. w kier. regionalnych inteligentnych specjalizacji w CKZiU nr 1 w Raciborzu– wykonanie dok.proj. oraz robót budowlanych
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Zadanie polega na:
1) wykonaniu dokumentacji projektowej w oparciu o Program funkcjonalno – użytkowy pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa branżowego w powiecie raciborskim w kierunku regionalnych inteligentnych specjalizacji – zakres w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu przy ul. Wileńskiej 6 i 8” z lipca 2025 r oraz pozostałe dokumenty dołączone do SWZ;
2)uzyskaniu wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii i zgód oraz uzyskanie zezwolenia na realizację robót budowlanych od organu administracji architektoniczno-budowlanej;
3)wykonaniu robót budowlanych zakresu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu w Raciborzu przy ul. Wileńskiej 6 i 8 na podstawie dokumentacji projektowej, w zakresie i ilościach zgodnych z Programem funkcjonalno-użytkowym oraz pozostałymi dokumentami dołączonymi do SWZ.
Zadanie pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa branżowego w powiecie raciborskim w kierunku regionalnych inteligentnych specjalizacji – zakres w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu” obejmuje:
a)adaptację dwóch pracowni w budynku szkoły przy ulicy Wileńskiej 6, tj.: pracowni zawodowej budownictwa (sala 302) oraz pracowni zawodowej aranżacji wnętrz (sala 111) poprzez wykonanie robót ogólnobudowlanych, elektrycznych, teletechnicznych
i sanitarnych,
b)adaptację pracowni zawodowej analityki w budynku szkoły przy ulicy Wileńskiej 8 (sala 13) poprzez wykonanie robót ogólnobudowlanych, elektrycznych, teletechnicznych i sanitarnych,
c)zapewnienie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, tj.:
- dostosowanie klatki schodowej w budynku szkoły przy ul. Wileńskiej 8 poprzez montaż platformy dla osób z niepełnosprawnościami (od parteru do III piętra),
- adaptację toalet na I i II piętrze z wydzieleniem pomieszczenia dla osób
z niepełnosprawnościami w budynku szkoły przy ul. Wileńskiej 8 poprzez wykonanie robót ogólnobudowlanych, elektrycznych (w tym montaż instalacji przyzywowej) i sanitarnych,
- zakres dojścia do obiektów i komunikacji pomiędzy obiektami (zagospodarowanie terenu), w tym przełożenie podbudów i nawierzchni w miejscach, gdzie jest to konieczne w celu wyrównania terenu oraz likwidacja obrzeża betonowego,
- wykonanie pochylni dla osób z niepełnosprawnościami oraz modernizacji schodków terenowych za budynkiem szkoły (ul. Wileńska 6).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Programie funkcjonalno – użytkowym pn. „Zintegrowany rozwój szkolnictwa branżowego w powiecie raciborskim w kierunku regionalnych inteligentnych specjalizacji – zakres w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu w Raciborzu przy ul. Wileńskiej 6 i 8”.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45214220-8 - Roboty budowlane w zakresie szkół średnich
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-11-06
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
200 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SONBUD JASIUKAJĆ SP.JAWNA
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6392010679
4.3.3.) Ulica: Mikołaja
4.3.4.) Miejscowość: Racibórz
4.3.5.) Kod pocztowy: 47-400
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 505199,13 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00540267/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-03
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 4
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana w wyznaczeniu osób reprezentujących Zamawiającego na budowie.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W przedmiotowej umowie zmianie uległ § 17 ust. 1 pkt 1, dotyczący przedstawicieli Zamawiającego na budowie.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana w wyznaczeniu osoby reprezentującego Wykonawcę na budowie – kierownika budowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W przedmiotowej umowie zmianie uległ§ 17 ust.1 pkt 2 , dotyczący przedstawicieli Wykonawcy na budowie.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wstrzymanie w całości prowadzenia robót budowlanych związanych z realizacją zadania na czas przeprowadzania egzaminów maturalnych oraz nie udostępnienie Wykonawcy istniejących toalet na II piętrze w budynku szkoły przy ul. Wileńskiej 8 w Raciborzu do wykonania ich adaptacji, z uwagi na zapewnienie odpowiedniej ilości sanitariatów uczniom do dnia 25.05.br. w tym budynku.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W przedmiotowej umowie zmianie uległ § 6 ust.1 pkt 2 , dotyczący zakończenia całości przedmiotu umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wstrzymanie prowadzenia robót budowlanych w Sali nr 111, związanych z realizacją zadania na czas przeprowadzania egzaminów zawodowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W przedmiotowej umowie zmianie uległ § 6 ust.1 pkt 2 , dotyczący zakończenia całości przedmiotu umowy.
5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 489032,76 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Umowa nie została wykonana należycie w zakresie terminu zakończenia całości przedmiotu umowy - zwłoka w terminie wykonania umowy wyniosła 8 dni. W pozostałym zakresie umowa została wykona należycie.| 2026-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |