Naprawy cząstkowe nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych na terenie miasta Zgierza w 2026 r. w technologii na gorąco oraz na zimno – zamówienie powtórzone (...)

Gmina Miasto Zgierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00396826
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00396826/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-18 16:22
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0022e55e-9b7f-48b0-92a8-81c44b849a00
Identyfikator
7322037248
Ostatnia aktualizacja
2026-08-18

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00396826 z dnia 2026-08-18

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Naprawy cząstkowe nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych na terenie
miasta Zgierza w 2026 r. w technologii na gorąco oraz na zimno – zamówienie
powtórzone (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zgierz

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057721

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Plac Jana Pawła II 16

1.4.2.) Miejscowość: Zgierz

1.4.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.4.4.) Województwo: łódzkie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.4.7.) Numer telefonu: 427143200

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umz.zgierz.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zgierz.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0022e55e-9b7f-48b0-92a8-81c44b849a00

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00396826

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-18

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Naprawy cząstkowe nawierzchni bitumicznych na drogach gminnych na terenie
miasta Zgierza w 2026 r. w technologii na gorąco oraz na zimno – zamówienie
powtórzone (...)

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie robót związanych
z usuwaniem uszkodzeń bitumicznych nawierzchni dróg stanowiących
własność Gminy Miasto Zgierz, mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu,
jak również przywracaniem ich wartości użytkowych oraz hamujących
proces powiększania się powstałych uszkodzeń bądź ich skutków
w technologii na gorąco oraz na zimno zgodnie ze specyfikacją techniczną
stanowiącą załącznik do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia.
2) Przedmiot zamówienia świadczony będzie przez Wykonawcę,
od poniedziałku do soboty, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych
od pracy, na podstawie pisemnych lub telefonicznych zleceń
upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego.
3) Na wykonanie robót Zamawiający złoży Wykonawcy zlecenie, które należy
traktować jako przekazanie terenu robót.
4) Naprawę nawierzchni dróg o nawierzchniach bitumicznych w technologii
na gorąco oraz na zimno Zamawiający planuje wykonać w zakresie:
a) Naprawa cząstkowa nawierzchni bitumicznych na powierzchni do 100
m² przy głębokości ubytku do 4cm – przewiduje się w ilości ok. 3000
m²,
b) Naprawa nawierzchni bitumicznych na powierzchni ponad 100 m²
( za 1 cm grubości warstwy) – przewiduje się w ilości ok. 100. m²,
c) Naprawa cząstkowa nawierzchni masą na zimno - przewiduje się
w ilości ok. 30 Mg m²,
d) Regulacja pionowa studzienek dla urządzeń podziemnych - przewiduje
się w ilości ok. 5 szt.
5) Zamawiający zastrzega możliwość zmian w ilości poszczególnych
zakresów robót. Poszczególne zakresy robót zostaną określone i
przekazane Wykonawcy przez Zamawiającego, w zależności od potrzeb,
sukcesywnie w ciągu roku.
6) Termin wykonania danego zakresu robót określonego w poszczególnych
zleceniach wynosi 2 dni od daty ich zlecenia Wykonawcy.

3.9.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-01-26

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-12-18

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Piotr Łuczak P.H.U. "MACIEJ"

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 310055136

4.3.3.) Ulica: Sienkiewicza 21

4.3.4.) Miejscowość: Uniejów

4.3.5.) Kod pocztowy: 99-210

4.3.6.) Województwo: łódzkie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 380531,25 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00096790/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-12

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 380484,58 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy - Roboty budowlane