Wykonanie prac rekultywacyjnych, wykonania dróg i przepustów w ramach zadania pn.: ,,Scalenie gruntów położonych w obrębie Stanisławic, gmina Bochnia”
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00397109
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00397109/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-19 08:42
- Lokalizacja
- Nowy Wiśnicz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bbf273ce-06c0-4720-8e57-34a27d62df5e
- Identyfikator
- 8681603932
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-19
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397109 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie prac rekultywacyjnych, wykonania dróg i przepustów w ramach zadania pn.: ,,Scalenie gruntów położonych w obrębie Stanisławic, gmina Bochnia”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BOCHNI
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851665255
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Limanowska 11
1.4.2.) Miejscowość: Nowy Wiśnicz
1.4.3.) Kod pocztowy: 32-720
1.4.4.) Województwo: małopolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.4.7.) Numer telefonu: +48146128206
1.4.8.) Numer faksu: +48146108481
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd.bochnia.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzd.bochnia.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bbf273ce-06c0-4720-8e57-34a27d62df5e
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397109
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00326824
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Wykonanie prac rekultywacyjnych, wykonania dróg i przepustów w ramach zadania pn.: ,,Scalenie gruntów położonych w obrębie Stanisławic, gmina Bochnia”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac rekultywacyjnych, wykonania dróg i przepustów w ramach zadania pn.: ,,Scalenie gruntów położonych w obrębie Stanisławic, gmina Bochnia”.
2. Zadanie obejmuje wykonanie robót związanych z remontem oraz budową dróg dojazdowych, robót melioracyjnych i towarzyszących po scaleniu i wymianie gruntów w Stanisławicach. Zakres robót obejmuje wycinkę i nasadzenie drzew, przebudowę odcinka sieci SN 15kV, oczyszczenie rowów melioracyjnych. Dla trwałości zadania przewidziano wykonanie stabilizacji podłoża pod drogi spoiwem hydraulicznym i ułożenie na nim nowych warstw podbudowy drogowej i konstrukcji jezdni o nawierzchni tłuczniowej oraz o nawierzchni asfaltowej. Przewidziano również wykonanie pionowego oznakowania drogowego.
3. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy:
1) Etap I – częściowe wykonanie robót budowlanych:
a) drogowych;
b) melioracyjnych;
c) rekultywacyjnych;
d) zabezpieczenia sieci i przebudowy odcinka podziemnej sieci kablowej SN 15 kV,
2) Etap II – wykonanie pozostałych robót budowlanych niewykonanych w Etapie I.
4. Zadanie finansowane jest ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, projektowane postanowienia umowy oraz przedmiar robót – stanowiące załączniki do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-10-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): P-BUD Przemysław Birkowski
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: R-BUD Firma Usługowo – Transportowo – Handlowa Ryszard Birkowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 868 177 17 18
4.3.3.) Ulica: Zawada 86
4.3.4.) Miejscowość: Bochnia
4.3.5.) Kod pocztowy: 32-700
4.3.6.) Województwo: małopolskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3864674,56 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00449199/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-24
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zapewnienie przez Zamawiającego nadzoru nad realizacją zadania
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zamawiający zapewnia nadzór nad realizacją zadania i ustanawia Inspektora Nadzoru Inwestorskiego: Jerzy Kubacki
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu wykonania Etapu I umowy na podstawie § 17 ust. 1 pkt 1) lit. a) i f) oraz § 18 ust. 5 umowy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Etap I - wykonania robót budowlanych w terminie do dnia 01.12.2025 r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji zamówienia wystąpiły opady deszczu w ilości uniemożliwiającej prowadzenie robót budowlanych – co potwierdził uczestnik procesu budowlanego wpisem do dziennika budowy oraz wystąpienia innych przyczyn zewnętrznych niezależnych od Zamawiającego i Wykonawcy skutkujących niemożliwością prowadzenia prac budowlanych.
Szczegółowe zapisy odnośnie dokonanych zmian zawarto w protokole konieczności z dnia 13.11.2026 r. stanowiącego załącznik do aneksu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Roboty, obejmujące wykonanie robót określonych w § 1 ust. 3 pkt 1) niniejszej umowy (w wysokości około 21 % wszystkich robót planowanych do wykonania w roku 2025 w ramach niniejszej umowy), które objęte będą odbiorami częściowymi robót w roku 2025
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3864674,56 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |