Kompleksowa termomodernizacja budynku komunalnego wraz z rozbiórką budynków magazynowych, gospodarczych i przybudówek zlokalizowanych przy ul. Przemysłowej 38 w Wejherowie

Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00397168
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00397168/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 08:57
Lokalizacja
Wejherowo, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-55cd39ca-9a5c-40d3-97b0-2853cea54c1a
Identyfikator
192985797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty rozbiórkoweRoboty remontowe i renowacyjneRoboty elewacyjneIzolacja cieplnaEnergia słonecznaInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówUsługi wywozu odpadów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397168 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynku komunalnego wraz z rozbiórką budynków magazynowych, gospodarczych i przybudówek zlokalizowanych przy ul. Przemysłowej 38 w Wejherowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wejherowski Zarząd Nieruchomości Komunalnych

1.3.) Oddział zamawiającego: WZNK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192985797

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana III Sobieskiego 251, 84-200 Wejherowo

1.5.2.) Miejscowość: Wejherowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@wznk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wznk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wznk.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa termomodernizacja budynku komunalnego wraz z rozbiórką budynków magazynowych, gospodarczych i przybudówek zlokalizowanych przy ul. Przemysłowej 38 w Wejherowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-55cd39ca-9a5c-40d3-97b0-2853cea54c1a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397168

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00013954/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Kompleksowa termomodernizacja budynku komunalnego wraz z rozbiórką budynków magazynowych, gospodarczych i przybudówek zlokalizowanych pzy ul. Przemysłowej 38 w Wejherowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027) w ramach projektu pn. "Termomodernizacja mieszklanych budynków komunalnych w Wejherowie" w ramach 18.ZIT21-27.TERMO - Termomodernizacja mieszkalnych budynków komunalnych w Wejherowie, Działanie FEPM.02.02 Efektywnośc energetyczna - mechanizm ZIT na terenie obszaru metropolitalnego

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329231

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZP.7.RB.TPBN.WR.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2716078,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest ,,Kompleksowa termomodernizacja budynku komunalnego wraz
z rozbiórką budynków magazynowych, gospodarczych i przybudówek zlokalizowanych przy ul. Przemysłowej 38 w Wejherowie w celu znaczącego obniżenia zapotrzebowania energetycznego.”
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) docieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji,
2) docieplenie stropodachu,
3) demontaż pieców kaflowych,
4) izolacja podłóg,
5) wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
6) likwidacja mostków cieplnych,
7) wykonanie remontu w lokalach mieszkalnych,
8) wykonanie instalacji dzwonkowej do każdego z lokalu mieszkalnego,
9) rozbiórka budynków przybudówek, budynków magazynowych i gospodarczych,
10) wywóz i utylizacja gruzu porozbiórkowego,
11) wykonanie pełnej instalacji fotowoltaicznej wraz z montażem banków energii,
12) wykonanie przebudowy instalacji wodociągowej,
13) wykonanie przebudowy kanalizacji sanitarnej,
14) wymiana parapetów zewnętrznych na nowe z blachy powlekanej,
15) wykonanie pionowej izolacji przeciwwodnej zewnętrznych ścian fundamentowych,
16) wykonanie opaski odwadniającej wokół budynku z kostki brukowej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

09330000-1 - Energia słoneczna

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty

Uzasadnienie faktyczne
W dniu 18.08.2026 r. dokonano otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu. W postępowaniu zostały złożone cztery oferty. W toku oceny ofert Zamawiający stwierdza, że ceny zaoferowane przez Wykonawców przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.
Oznacza to, że realizacja zamówienia za cenę wynikającą z najkorzystniejszej oferty wymagałaby zwiększenia środków finansowych przeznaczonych na jego sfinansowanie.
Zamawiający przeanalizował możliwość zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty. W wyniku dokonanej analizy stwierdzono, że Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia zabezpieczonej kwoty do poziomu odpowiadającego cenie najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2936960,44 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3223587,15 PLN

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane