Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Psary ul. Rakowska

Gmina Wisznia Mała

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00397201
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00397201/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 09:04
Lokalizacja
Wisznia Mała, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7b665025-78fd-4a68-bc67-a1ec947a6e48
Identyfikator
9151603764
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneFundamentowanie drógRoboty na placu budowy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397201 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Psary ul. Rakowska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wisznia Mała

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934897

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wrocławska 9

1.5.2.) Miejscowość: Wisznia Mała

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-114

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 71 3084800

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@wiszniamala.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiszniamala.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/PostepowaniaZamawiajacego/Details?przetargId=e6ee827c-dddf-41d4-b783-ed1db4d34d90

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Psary ul. Rakowska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b665025-78fd-4a68-bc67-a1ec947a6e48

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397201

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056772/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Psary ul. Rakowska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349151

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.22.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn: "Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Psary ul. Rakowska" obejmujące m.in.:
a) budowę jezdni o nawierzchni bitumicznej,
b) wykonanie nowych zjazdów i dojść do posesji,
c) częściowe utwardzenie poboczy,
d) wykonanie terenów zielonych,
e) odtworzenie rowów,
f) remont przepustów drogowych,
g) dostawę i montaż tablicy informującej o zrealizowaniu zadania dofinansowanego z budżetu Województwa Dolnośląskiego w 2026 roku, o wymiarach 42x29,7 cm, zamontowanej na trwałym wysięgniku. Treść oraz forma tablicy zostanie wykonana i opisana zgodnie ze wzorem zatwierdzonym przez Zamawiającego.

2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje poniższa dokumentacja:

A. Dokumentacja projektowa dla zadania "Przebudowa drogi gminnej - ul. Rakowskiej w Psarach":
a) Projekt architektoniczno-budowlany i techniczny branży drogowej pn.: "Przebudowa drogi gminnej - ul. Rakowskiej w Psarach, na działce ew.:488, i częściach działek 485, 486, 474/2 obręb Psary" wykonana przez GURT PROJEKT Karol Grodzki wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę nr 327/26
b) Projekt Zagospodarowania Terenu pn.: "Przebudowa drogi gminnej - ul. Rakowskiej w Psarach, na działce ew.: 488, i częściach działek 485, 486, 474/2 obręb Psary"
c) Projekt Wykonawczy pn.: "Przebudowa drogi gminnej - ul. Rakowskiej w Psarach, na działce ew.: 488, i częściach działek 485, 486, 474/2 obręb Psary"
d) Opinia Geotechniczna
e) Szczegółowa Specyfikacja Wykonania i Odbioru robót
B. Specyfikacja warunków zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami
C. Przedmiar robót.

Uwaga!!!!
Załączony przedmiary robót służy jako materiał pomocniczy, w celu zapoznania się Wykonawcy z charakterem przedmiotu zamówienia. Wykonawca powinien sprawdzić ilości i charakter prac oraz dokonać wyceny prac, opisanych w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, zgodnie z własnym rozpoznaniem przedmiotu zamówienia. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem budowlanym a przedmiarem robót Zamawiający za właściwe uzna zakres robót oraz ich ilości zawarte w dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45113000-2 - Roboty na placu budowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu do Zamawiającego na przedmiotowe zamówienie wpłynęły 4 oferty. Oferta najkorzystniejsza przewyższała kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.


Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt. 3: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższa ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane