Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard

MIASTO BIAŁOGARD - URZĄD MIASTA BIAŁOGARD

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00397310
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00397310/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 09:37
Lokalizacja
Białogard, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cfec5c8e-dc22-4b41-9b81-7674b3fc1830
Identyfikator
6721001814
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneBudowa obiektów inżynierii wodnejRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE 'MATEXIM' HEIDNER I WSPÓLNICY SPÓŁKA JAWNABiałogard, PL · lot 0
787 725 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397310 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO BIAŁOGARD - URZĄD MIASTA BIAŁOGARD

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920452

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 18

1.5.2.) Miejscowość: Białogard

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um.zamowienia.publiczne@bialogard.info

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bialogard.info

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cfec5c8e-dc22-4b41-9b81-7674b3fc1830

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cfec5c8e-dc22-4b41-9b81-7674b3fc1830

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397310

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030414/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. ”Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Białogard, dofinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, realizowany w ramach: Priorytetu 2 Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego, Działanie 2.13 Adaptacja do zmian klimatu (ZIT)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321098

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.22.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem na jej podstawie robót budowlanych, w ramach: Priorytetu 2 Fundusze Europejskie na rzecz zielonego Pomorza Zachodniego, Działanie 2.13, Adaptacja do zmian klimatu (ZIT).
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej zawierającej w szczególności:
- wielobranżowy projekt budowlany, projekt techniczny oraz projekty wykonawcze,
- projekt zagospodarowania terenu uwzględniający wytyczne Konserwatora Zabytków dla strefy „K” ochrony krajobrazu,
- Projekt Ochrony Drzew w procesie inwestycyjnym,
- dokumentację geotechniczną oraz operat wodnoprawny (jeżeli wymagany),
- szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
- kosztorys inwestorski oraz przedmiary robót;
2) wykonanie robót budowlanych obejmujących m. in.:
a) działania w zakresie hydrauliki:
- przekierowanie wód deszczowych z kanalizacji deszczowej w ul. Szpitalnej do stawu,
- przebudowa/ likwidacja studni przy stawie,
- przebudowa studni, w której nastąpi włączenie suchej rzeki z powrotem do kanalizacji,
- ręcznie wykoszenie skarp wraz z wygrabieniem oraz utylizacją (zgodnie z ustawą o odpadach),
- mechaniczne odmulenie dna stawu koparką hydrauliczną oraz utylizacja urobku (zgodnie z ustawą o odpadach),
- umocnienie brzegów poprzez wykonanie pojedynczej opaski z kiszki faszynowej,
- umocnienie skarp poprzez stosowanie darniowania pełnego (trawą z rolki),
- obsadzenie zbiornika roślinnością filtrującą,
- wykonanie suchej rzeki jako odpływ ze stawu do kanalizacji deszczowej;
b) działania w zakresie estetyki krajobrazu:
- poprowadzenie ścieżek z nawierzchni mineralnej (przepuszczalnej), ograniczone systemowymi obrzeżami,
- uporządkowanie istniejącej zieleni i cięcia pielęgnacyjne starodrzewu prowadzone przez uprawnionego dendrologa/arborystę,
- wykonanie elementów małej architektury: ławki, kosze, stojaki na rowery, tablice edukacyjne,
c) działania instalacyjne i teletechniczne:
- budowę energooszczędnego systemu oświetlenia parkowego LED (ok. 12–16 słupów),
- budowę instalacji zewnętrznych kamer monitoringu wizyjnego wraz ze skrzynkami technicznymi i dedykowanym przyłączem światłowodowym do Urzędu Miasta.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 787725,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 793350,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 787725,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.P.H.U. MATEXIM HEIDNER I WSPÓLNICY SP. J.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 330318169

7.3.3) Ulica: KRÓLOWEJ JADWIGI 4

7.3.4) Miejscowość: BIAŁOGARD

7.3.5) Kod pocztowy: 78-200

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 787725,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane