po terminietermin 2026-09-03 10:00

Dostosowanie piwnic Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Starej na Miejsce Doraźnego Schronienia. Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj

GMINA PORAJ

wadium 13 000 zł

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00397400
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00397400/01
Typ
Contract Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 10:00
Termin
2026-09-03 10:00
Lokalizacja
Poraj, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-68336053-e54e-4ede-8ef0-b2e993ec2696
Identyfikator
5771976351
Ostatnia aktualizacja
2026-08-25

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty izolacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalacyjne roboty elektrotechniczneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneTynkowanieInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalacje niskiego napięciaInstalowanie stacji rozdzielczychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychKabel niskiego i średniego napięciaUrządzenia do nadzoru wideo

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397400 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Dostosowanie piwnic Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Starej na Miejsce Doraźnego Schronienia. Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PORAJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398528

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jasna 21

1.5.2.) Miejscowość: Poraj

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-360

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ugporaj.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ugporaj.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie piwnic Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Starej na Miejsce Doraźnego Schronienia. Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68336053-e54e-4ede-8ef0-b2e993ec2696

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397400

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012831/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Dostosowanie piwnic Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Starej na Miejsce Doraźnego Schronienia. Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361066

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361066

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami, w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się w formie
elektronicznej za pośrednictwem „Platformy Zakupowej”, korzystając z przycisku „Wyślij wiadomość” znajdującego się na stronie
dotyczącej danego postępowania. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się
datę ich przesłania za pośrednictwem platformy poprzez kliknięcie przycisku „wyślij wiadomość” po których pojawi się komunikat, że
wiadomość została wysłana do Zamawiającego.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: GK.271.8.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Głównym celem inwestycji jest zmiana sposobu użytkowania kondygnacji podziemnej na miejsce doraźnego schronienia (MDS), zapewniające możliwość czasowego schronienia dla ludności w sytuacjach zagrożenia w budynku Szkoły Podstawowej im. Dywizji J.H. Dąbrowskiego w Kuźnicy Starej przy ulicy Szkolnej 17 nr ewidencyjny działki 118/3 pod Miejsce Doraźnego Schronienia.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

31321200-4 - Kabel niskiego i średniego napięcia

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-20

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

2. Warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego zgodnie z art. 112 ust. 2 ustawy.

1) Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym:

- Zamawiający nie formułuje warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie;

2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:

- Zamawiający nie formułuje warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie;

3) Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:

a) O udzielenie zamówienia mogą starać się Wykonawcy, którzy posiadają ważną polisę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej. Suma gwarancyjna musi wynosić nie mniej niż wartość netto oferowanej ceny, za którą Wykonawca zamierza wykonać przedmiot umowy na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia;
b) O udzielenie zamówienia mogą starać się Wykonawcy, którzy posiadają zdolność kredytową lub środki finansowe w kwocie nie mniejszej niż 400 000,00 zł. brutto.


4) Zdolności technicznej lub zawodowej

a) O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wykonawcy, którzy dysponują skierowanymi do realizacji zamówienia, posiadającymi uprawnienia do nadzoru robót w zakresie: ogólnobudowlanym (konstrukcyjno - budowlanym), posiadającym mi. 5 letnie doświadczenie w zawodzie. Osoba będzie pełniła funkcje kierownika robót.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 13 000,00 zł (słownie: trzynaście tysięcy złotych 00/100);
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert (oznaczony dniem i godziną) i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2.
3. Wadium może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Gminy Poraj w Międzypowiatowym Banku Spółdzielczym w Myszkowie Nr. rachunku: 59 8279 0000 0130 5920 2001 0003 z adnotacją: „Wpłata wadium – nr sprawy: GK.271.8.2026”
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98 t.j.).

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy (tzw. zmiany kontraktowe w oparciu o art. 455ust. 1
pkt 1 ustawy) w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami
zawartymi w załączniku nr 4 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1361066

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane