Przebudowa sali wykładowej nr 457 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

Politechnika Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00397423
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00397423/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 10:05
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-14fb4619-a0af-4a44-b1e1-87dd4d62be89
Identyfikator
5840203593
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty murarskieRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty malarskieRoboty izolacyjneInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie sufitów podwieszanychPokrywanie podłóg i ścianInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoletyMikrofony i głośniki

Wykonawcy

1 przyznane

BIANKOWSCY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMiechucino, PL · lot 0
582 036 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397423 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa sali wykładowej nr 457 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Gdańska

1.3.) Oddział zamawiającego: Sekcja Zamówień Publicznych Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gabriela Narutowicza 11/ 12

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-233

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 347 24 86

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szp.wilis@pg.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pg.edu.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1336134

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa sali wykładowej nr 457 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14fb4619-a0af-4a44-b1e1-87dd4d62be89

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397423

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00163374/25/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont sali wykładowej nr 457 GG

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00316084

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP 10/WILIŚ/2026, CRZP 134/002/R/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 390343,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie
sali, znajdującej się w budynku Gmachu Głównego, na poziomie IV, zlokalizowanego na Politechnice Gdańskiej, ul. Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk.
2. Zakres prac obejmuje roboty budowlane wraz z innymi branżami (w szczególności dotyczącymi: instalacji elektrycznych,
teletechnicznych, wodno- kanalizacyjnych, stolarki budowlanej) a także dostarczenie i montaż grzejników, ekranów
akustycznych oraz wymianę wyposażenia sali (wykładziny, rolety), mające na celu dostosowanie sali wykładowej do aktualnych potrzeb oraz do aktualnych wymagań technicznych.
3. Wszelkie roboty budowlane muszą być realizowane w oparciu o Decyzję Konserwatora Zabytków, stanowiącą załącznik do SWZ.
4. Zakres robót budowlanych i innych prac w szczególności obejmuje:
1) Demontaż wyposażenia (w tym: tablic, ekranu, projektora itp.).
2) Demontaż wykładziny winylowej (PCV) na podłodze i podeście wykładowcy i montaż nowej wykładziny winylowej
3) Demontaż balustrady podestu.
4) Demontaż rolet tekstylnych.
5) Demontaż umywalki, bojlera i instalacji wod.-kan.
6) Demontaż grzejników i montaż nowych grzejników
7) Demontaż instalacji zasilania i niskoprądowych natynkowych wraz z lampami i osprzętem.
8) Usunięcie mebli (biurka, ławek, krzeseł i itp.).
9) Oczyszczenie ścian i sufitu z wtórnych powłok malarskich wraz z uzupełnieniem tynków
10) Gruntowanie ścian i sufitu wraz z naniesieniem zaprawy cienkowarstwowej i malowaniem
11) Montaż nowych naściennych absorberów akustycznych z perforowanej płyty fornirowanej wraz z lakierowaniem
12) Wypełnienie wolnej przestrzeni za panelami wełną mineralną na podkonstrukcji na bazie sklejki.
13) Montaż sufitów podwieszanych i ekranów akustycznych zgodnie z rysunkami i dokumentacją projektową
14) Demontaż, renowację i powtórny montaż listew przypodłogowych
15) Renowację istniejących trzech par drzwi drewnianych (jedna para dwuskrzydłowa) – zgodnie z załączonym do dokumentacji projektowej programem prac konserwatorskich i restauratorskich
16) Malowanie rur pionów i podejść instalacji centralnego ogrzewania
17) Modernizację rozdzielnicy elektrycznej wraz z rozbudową i montaż nowej szafy dystrybucyjnej
18) Montaż wewnętrznej instalacji zasilającej wraz z oświetleniem ogólnym i awaryjnym
19) Wykonanie okablowania strukturalnego dla potrzeb systemu SSP, nagłośnienia oraz systemu sterowania roletami
20) Wykonanie dostawnej pochylni umożliwiającej wjazd wózkiem inwalidzkim na podest przy tablicy o wysokości 24,5 cm.
21) Montaż 2 rolet okiennych wewnętrznych zaciemniających w kolorze jasno-szarym
22) Montaż nowej, drewnianej balustrady zabezpieczającej przed upadkiem na podeście wykładowcy
23) Montaż ośmiu nowych głośników pod stropem
5. Szczegółowy zakres prac został opisany w dokumentacji projektowej i STWiORB. Dokumentacja projektowa i STWiORB, stanowiące załączniki do SWZ, określają i obejmują w całości przedmiot zamówienia, dając Wykonawcom pełną wiedzę o zamówieniu i umożliwiając złożenie kompletnej oferty.
6. Prace związane z przebudową pomieszczenia prowadzone będą w budynku czynnym, użytkowanym w normalnym trybie i na czas ich wykonania nie zostanie on zamknięty.
7. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w niniejszej SWZ oraz na podstawie projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45262522-6 - Roboty murarskie

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45442100-8 - Roboty malarskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

39515400-9 - Rolety

32340000-8 - Mikrofony i głośniki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 582036,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 784750,46 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 582036,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biankowscy Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 388145545

7.3.3) Ulica: Jarzębinowa 11

7.3.4) Miejscowość: Miechucino

7.3.5) Kod pocztowy: 83-334

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 582036,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane