Modernizacja placówek edukacyjnych Powiatu Białogardzkiego
Powiat Białogardzki - Starostwo Powiatowe w Białogardzie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00397535
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00397535/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-19 10:33
- Lokalizacja
- Białogard, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-84906e82-2fc7-11ef-b373-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 6721720236
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-19
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397535 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja placówek edukacyjnych Powiatu Białogardzkiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Białogardzki - Starostwo Powiatowe w Białogardzie
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920831
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Plac Wolności 16-17
1.4.2.) Miejscowość: Białogard
1.4.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.4.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat-bialogard.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-bialogard.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-84906e82-2fc7-11ef-b373-0e435a8a43bc
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397535
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00378515
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja placówek edukacyjnych Powiatu Białogardzkiego
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji trzech placówek edukacyjnych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja placówek edukacyjnych Powiatu Białogardzkiego”.
1) Liceum Ogólnokształcące w Białogardzie ul. Grunwaldzka 46, 78-200 Białogard
Opis inwestycji: Demontaż starej podłogi, kompleksowe wykonanie podłogi sportowej (legary, parkiet, lakierowanie, malowanie linii)
2) Zespół Szkół im. Jana Pawła II, ul. Zamoyskiego 3a, 78-200 Białogard
Opis inwestycji: Modernizacja ciągów komunikacyjnych na potrzeby uczniów niepełnosprawnych w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II. Modernizacja parkietu w sali gimnastycznej, sali korekcji wad postawy oraz integracji sensorycznej. Modernizacja niezbędnego dla uczniów poruszających się na wózkach podnośnika dźwigowego. Modernizacja oświetlenia z dostosowaniem do Polskich Norm. Modernizacja części dachu.
3) Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Białogardzie, ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 14, 78-200 Białogard.
Opis inwestycji: Modernizacja i dostosowanie do potrzeb uczniów ciągów komunikacyjnych w ZSP. Modernizacja kotłowni szkolnej, zmniejszająca pobór energii. Modernizacja i doposażenie Sali ćwiczeń – siłowni w nowoczesny sprzęt służący rozwojowi fizycznemu uczniów. Modernizacja pomieszczeń sanitarno – higienicznych z natryskami na sali gimnastycznej. W budynku, w którym prowadzone są warsztaty zawodowe: w Centrum Kształcenia Zawodowego (CKZ przy ul. Mickiewicza 26) modernizacja oświetlenia działów elektrycznego, mechanicznego oraz ciągów komunikacyjnych na oświetlenie led zgodne z wymogami zawartymi w Polskiej Normie Energetycznej (PN-EN 12464-1:2022-01 Światło i oświetlenie miejsc pracy. Cz. I: Miejsca pracy we wnętrzach) oraz zmniejszające pobór. Modernizacja szatni uczniowskich w CKZ.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-02
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): IrBud Ireneusz Dębski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 320499629
4.3.3.) Ulica: Sosnowa
4.3.4.) Miejscowość: Mielenko
4.3.5.) Kod pocztowy: 76-032
4.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 2242278,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00446820/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-23
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 2
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana terminu wykonania przedmiotu zamówienia wynika z wstrzymania robót budowlanych w obiekcie hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie. Zamawiający przewidział możliwość dokonania zmiany terminu realizacji robót o czas wstrzymania robót przez Zamawiającego na podstawie § 15 ust. 4 pkt 2 umowy nr IZR.273.4.2024.AR. z dnia 2 sierpnia 2024 r. Aneks do umowy zawiera się na podstawie art. 455 ust. 1 ustawy Pzp, która dopuszcza zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, a zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru umowy. Umowa zostaje wydłużona o obecny czas wstrzymania robót tj. 102 dni.
Podstawą wstrzymania prac Wykonawcy był protokół z narady koordynacyjnej z dnia 23 maja 2025 r. oraz konieczność zlecenia przez Zamawiającego pomiarów geodezyjnych, ekspertyzy geologicznej i przygotowanie na ich podstawie projektu wykonawczego wzmocnienia nośności posadzki pomieszczenia głównego hali sportowej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie z dnia 2 sierpnia 2024 r. nr IZR.273.4.2024.AR :
1) § 3 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Zamawiający wymaga wykonania zamówienia w terminie do dnia 13 grudnia 2025 r.”
2) Dodaje się w § 3 po ust. 2 ust. 2a w brzmieniu:
„2a. Strony uzgadniają wspólnie, że termin określony w ust. 2 może ulec zmianie/wydłużeniu o czas niezbędny do zakończenia wszystkich robót dodatkowych, których zamawiający nie mógł przewidzieć przed wszczęciem postępowania.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność zawarcia aneksu do umowy nr IZR.273.4.2024.AR z dnia 2 sierpnia 2024 r. oraz jej aneksu nr 1 z dnia 2 września 2025 r., dotyczących wykonania robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja placówek edukacyjnych Powiatu Białogardzkiego”, wynika z rozstrzygnięcia odrębnego postępowania i zawarcia umowy na roboty dodatkowe.
Po przeprowadzeniu stosownej procedury i wyłonieniu Wykonawcy robót dodatkowych, w dniu 17 listopada 2025 r. Zamawiający zawarł umowę z Przedsiębiorstwem Instalacyjno-Budowlanym „INSTALBUD” na wykonanie wzmocnienia nośności posadzki ww. pomieszczenia hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Bogusława X w Białogardzie. Umowa ta przewiduje termin realizacji wynoszący 5 miesięcy, tj. do dnia 17 kwietnia 2026 r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
W umowie z dnia 2 sierpnia 2024 r. nr IZR.273.4.2024.AR oraz aneksie nr 1 z dnia 2 września 2025 r.:
1) w § 3 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
„2. Zamawiający wymaga wykonania zamówienia w terminie do dnia 29 lipca 2026 r.”
2) w § 3 ust. 2a otrzymuje brzmienie:
„2a. Strony uzgadniają wspólnie, że: Realizacja zamówienia przez Wykonawcę rozpocznie się po zakończeniu realizacji prac związanych z wykonaniem nowej posadzki w obiekcie hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Białogardzie. Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę o możliwym terminie rozpoczęcia robót związanych z montażem nowego parkietu sportowego.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2242278,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
W dniu 01.04.2026 r. podpisano aneks nr 3 dotyczący dodania § 8 w/w Umowy ustępy od 20 do 24 o treści dotyczących po wejściu w życie przepisów wprowadzających Krajowy System e-Faktur (KSeF).W dniu 20.04.2026 r. podpisano aneks nr 4, zmieniający § 5 pkt 6 kierownika budowy. Aneks został zawarty w związku z pisemnym wnioskiem Wykonawcy o wyrażenie zgody na zmianę osoby pełniącej funkcję kierownika budowy, realizującego obowiązki wynikające z przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane oraz postanowień Umowy. Zmiana kierownika budowy nie wpływa na zakres przedmiotu Umowy, wysokość wynagrodzenia ani pozostałe prawa i obowiązki Stron, z zastrzeżeniem zmian wynikających z niniejszego aneksu. Wykazano ze nowy kierownik budowy spełnia wymagania z postępowania przetargowego.
| 2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane |