Rozbudowa drogi powiatowej nr 3329 W Potworów - Jamki - Skrzyńsko

Powiat Przysuski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00397551
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00397551/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 10:36
Lokalizacja
Przysucha, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6c520804-f661-11ee-ac52-ee29f86ffd4f
Identyfikator
6010078283
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemnePróbne wiercenia i wykopyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnychRoboty budowlane w zakresie przejść w poziomieInstalowanie infrastruktury okablowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaInstalowanie znaków drogowych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397551 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 3329 W Potworów - Jamki - Skrzyńsko

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Przysuski

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223190

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 10

1.4.2.) Miejscowość: Przysucha

1.4.3.) Kod pocztowy: 26-400

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.4.7.) Numer telefonu: 48 675 25 53

1.4.8.) Numer faksu: 48 675 25 53 wew.21

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatprzysuski.eu

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.przysucha.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6c520804-f661-11ee-ac52-ee29f86ffd4f

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397551

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00279781

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Rozbudowa drogi powiatowej nr 3329 W Potworów - Jamki - Skrzyńsko

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z rozbudową drogi powiatowej nr 3329 W Potworów - Jamki - Skrzyńsko (od km 0+000 do km 0+720), w ramach zadania: Rozbudowa drogi powiatowej nr 3329 W Potworów - Jamki - Skrzyńsko.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1. Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji ZRID.
2. Wykonanie robót budowlanych (wraz z realizacją niezbędnej infrastruktury towarzyszącej) w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Projektanta wraz ze świadczeniami nie będącymi robotami budowlanymi.
3. Nadzór autorski nad opracowaną dokumentacją projektową – uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

W ramach zaakceptowanej kwoty kontraktowej należy zaprojektować i wykonać w szczególności następujące elementy:
1. Wykonanie kompletnych, wielobranżowych dokumentacji projektowych,
2. Wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego – projekt organizacji ruchu należy wykonać zgodnie z rozwiązaniami technicznymi wg standardów dla danej kategorii drogi,
3. Dokonanie inwentaryzacji i wycinki kolidujących z inwestycją drzew oraz wykonanie nasadzeń rekompensacyjnych nowej roślinności – w przypadku konieczności przygotować niezbędne materiały do wniosku i uzyskać zgodę na wycinkę chronionego/zabytkowego drzewostanu – jeśli taka sytuacja wystąpi,
4. Budowa urządzeń ochrony środowiska – jeśli wystąpią,
5. Wzmocnienie/wymiana podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia dróg,
6. Zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji nawierzchni jezdni oraz pobocza,
7. Zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji chodnika i zatok postojowych,
8. Zaprojektowanie i wykonanie kanalizacji deszczowej,
9. Zaprojektowanie i wykonanie oświetlenia w zakresie doświetlenia przejść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej,
10. Odtworzenie, wykonanie nowych i umocnienie rowów przydrożnych,
11. Uwzględnienie wszystkich elementów projektowych i spełnienie warunków zawartych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1518 z późn. zm.),
12. Wykonanie lub przebudowa zjazdów z kostki betonowej czerwonej na wszystkie działki przylegające do przedmiotowej drogi,
13. Budowa przepustów pod zjazdami do posesji w ciągu projektowanych rowów przydrożnych,
14. Przeniesienie ogrodzeń na działkach objętych podziałem, wynikającym z ustalenia linii rozgraniczających, w standardzie nie mniejszym niż ogrodzenie istniejące – jeśli taka sytuacja wystąpi,
15. Uzyskanie uzgodnienia z zarządcami dróg publicznych oraz właścicielami nieruchomości, w zakresie przywrócenia dróg oraz nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy, do stanu nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy oraz realizacja zobowiązania w tym zakresie,
16. Dokonanie regulacji prawnej istniejących działek w pasie drogowym,
17. Wznowienie/ustalenie granic pasa drogowego w liniach rozgraniczających w ramach projektowanej inwestycji.

Podczas projektowania należy uwzględnić optymalizację rozwiązań technicznych i kosztów późniejszego utrzymania w przewidywanym okresie eksploatacji. Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia i uzyskania zatwierdzenia przez Zamawiającego rozwiązań technicznych minimalizujących koszty eksploatacji. W przypadku zastosowania rozwiązań innowacyjnych, przed zatwierdzeniem Projektu Budowlanego, należy przedstawić instrukcję utrzymania i przewidywane koszty eksploatacji danego zaprojektowanego elementu.
W celu oszacowania i wyceny zakresu robót, dla potrzeby sporządzenia oferty, należy kierować się wynikami szczegółowych wizji terenowych i inwentaryzacji własnych, wynikami badań i pomiarów własnych, wynikami opracowań własnych, zapisami niniejszego PFU, ogólnodostępnymi materiałami, dokumentami, m. in. miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, danymi z ośrodków geodezyjnych, danymi dot. terenów zalewowych itp.
Wykonawca musi liczyć się z sytuacją, że zakres/rodzaje robót określone w PFU i przedmiocie zamówienia są orientacyjne i mogą ulec zmianie w trakcie i po opracowaniu dokumentacji projektowej, co będzie wynikiem prowadzonych prac projektowych i uzyskanych decyzji/uzgodnień/opinii.
Dane szacunkowe, które na etapie sporządzania projektów budowlanego i technicznego mogą ulec zmianie nie będą stanowić dodatkowych kosztów oraz nie będą skutkowały wydłużeniem terminu realizacji. Przy opracowywaniu dokumentacji należy przyjąć zasady i warunki podane w szczególności w:
1. ustawie o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985 r. (tj. Dz. U. z 2023r. poz. 645 z późn. zm.),
2. ustawie z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowywania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 162 z późn. zm.),
3. rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1518 z późn. zm.).
Przewidziana do realizacji droga musi odpowiadać warunkom określonym w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1518). Technologię robót nawierzchniowych dla projektowanych jezdni i chodników należy opracować na podstawie dokumentacji geotechnicznej oraz wytycznych Zamawiającego:
1. długość odcinka - 720mb,
2. kategoria ruchu - KR2,
3. kategoria drogi - droga powiatowa,
4. klasa drogi - Z,
5. prędkość projektowa Vp min. - 30 km/h,
6. obciążenie ruchem - 115 kN/oś,
7. liczba jezdni - 1,
8. liczba pasów ruchu jezdni - 2 (2 x 3,00m),
9. szerokość jezdni - podstawowa 6,0 m (może wystąpić poszerzenie jezdni na łukach wg Dz. U. 2022 poz. 1518),
10. przekrój jezdni- daszkowy,
11. pochylenie poprzeczne jezdni - 2%,
12. szerokość poboczy - 1,0 m,
13. nawierzchnia jezdni - beton asfaltowy,
14. odwodnienie - rowy przydrożne, kanalizacja deszczowa,

Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Oferta powinna obejmować realizację całości zamówienia.
Roboty powinny być wykonane zgodnie z Programem Funkcjonalno – Użytkowym z załącznikami , decyzją zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID), dokumentacją projektową, Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, zgodnie ze sztuką budowlaną oraz obowiązującymi normami i przepisami prawnymi.
Szczegółowy opis przedmiot zamówienia stanowi Program Funkcjonalno – Użytkowy z załącznikami (PFU) - załącznik nr 6 do SWZ oraz projekt umowy.

Dopuszczenie złożenia oferty zawierającej materiały lub urządzenia równoważne.
1) Zamawiający dołożył wszelkich starań, aby w opisie przedmiotu zamówienia nie znalazła się nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu. Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, ma ona charakter wyłącznie informacyjny.
2) Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia pojawiają się ewentualne wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wszelkie materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów, stanowią jedynie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, standardów jakościowych, technicznych i funkcjonalnych.
3) Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp dopuszcza możliwość zaoferowania przez Wykonawcę materiałów i urządzeń równoważnych w stosunku do wskazanych w dokumentacji opisie przedmiotu zamówienia pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych.
4) W przypadku oferowania równoważnego materiału lub urządzenia Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające, że oferowane materiały i urządzenia lub roboty budowlane spełniają wymagania równoważności t.j.: wykaz innych niż w SWZ materiałów i urządzeń oraz ich parametrów technicznych, karty katalogowe lub temu podobne dokumenty.
5) Obowiązek wykazania równoważności oferty spoczywa na Wykonawcy pod rygorem jej odrzucenia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Pzp.
6) Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, to Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich złożenia lub ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie na podstawie Art. 107 ust 2 pzp.
Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w formularzu oferty części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców o ile są znane.
Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia na roboty budowlane lub usługi.

3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych

45234140-9 - Roboty budowlane w zakresie przejść w poziomie

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-21

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

17 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Fart” Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 292371141

4.3.3.) Ulica: ŚCIEGIENNEGO 268a

4.3.4.) Miejscowość: Kielce

4.3.5.) Kod pocztowy: 25-116

4.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 2230841,16 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00331785/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-04

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Przekroczenie określonego przez prawo terminu wydawania przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Radomiu pozwolenia wodnoprawnego o 129 dni, którego uzyskanie było przedmiotem umowy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wydłużenie terminu realizacji umowy o 129 dni, w tym:
- Etapu I z 21.06.2025 r. do 28.10.2025 r.
- Etapu II z 21.10.2025 r. do 27.02.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

1. Przekroczenie określonego przez prawo terminu wydawania Decyzji ZRID przez Starostwo Powiatowe w Przysusze o 63 dni, którego uzyskanie było przedmiotem umowy.
2. Występowanie w okresie od 01.01.2026 r. do 28.02.2026 r. warunków atmosferycznych (intensywne opady śniegu, oraz ekstremalne mrozy) uniemożliwiających prowadzenie jakichkolwiek robót przez 59 dni.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wydłużenie terminu realizacji umowy o dodatkowe 122 dni, w tym:
- Etapu I z 28.10.2025 r. do 30.12.2025 r.
- Etapu II z 27.02.2026 r. do 29.06.2026 r.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 2214779,10 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca został obciążony karą w wysokości 16 062,06 zł. za 36 dni zwłoki w wykonaniu przedmiotu zamówienia.
2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane