Dostosowanie wybranych pomieszczeń w budynkach do wymogów budowli ochronnych
Miasto Tomaszów Lubelski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00397759
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00397759/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-19 11:19
- Lokalizacja
- Tomaszów Lubelski, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-90f82c0d-6215-4035-a4c6-369ebc55287b
- Identyfikator
- 9211981749
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-19
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane
Wykonawcy
2 przyznane
MARIUSZ PIÓROTomaszów Lubelski, PL · lot 0
847 626,75 PLNMARIUSZ PIÓROTomaszów Lubelski, PL · lot 1
666 761,67 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397759 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie wybranych pomieszczeń w budynkach do wymogów budowli ochronnych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Tomaszów Lubelski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369110
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lwowska 57
1.5.2.) Miejscowość: Tomaszów Lubelski
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-600
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@tomaszow-lubelski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tomaszow-lubelski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-90f82c0d-6215-4035-a4c6-369ebc55287b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie wybranych pomieszczeń w budynkach do wymogów budowli ochronnych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-90f82c0d-6215-4035-a4c6-369ebc55287b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397759
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00074137/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Dostosowanie wybranych pomieszczeń w budynkach do wymogów budowli ochronnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00315335
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1 Część I: Dostosowanie wybranych pomieszczeń w budynku zlokalizowanym przy ul. Matejki 7, 22-600 Tomaszów Lubelski do wymogów budowli ochronnych4.1.1 Zakres zadania obejmuje:
1. Wykonanie urządzenia budowlanego /tunelu wyjścia zapasowego dla MDS
2. Wykonanie utwardzeń – opaski wokół wyjścia zapasowego oraz odtworzenie opaski przy budynku
3. Przebudowa pomieszczeń piwnic budynku
Przebudowa obiektu z dostosowaniem kondygnacji piwnic na potrzeby ochrony ludności
sprowadza się do wymiany drzwi wejściowych prowadzących bezpośrednio z zewnątrz do kondygnacji piwnic, przebudowa istniejących toalet, wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej wraz z wykonaniem otworu drzwiowego w wewnętrznej ścianie nośnej, wykonanie wyjścia zapasowego z kondygnacji piwnic, a także przebudowa wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych.
Wyjście zapasowe zaprojektowano w miejscu istniejącej stolarki okiennej. Wyjście w postaci systemowej rury DN800 zakończonej studzienką wyłazową z wyjściem poza prognozowaną strefą zagruzowania budynku. Projektowane utwardzenia w formie opaski wokół wyłazu z projektowanej studzienki o szerokości 40cm /bez obrzeża/ wykonane ze spadkiem 2% od wyłazu, co ma zabezpieczyć wyłaz przed napływem wody opadowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 704989,04 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.2 Część II: Dostosowanie wybranych pomieszczeń w budynku zlokalizowanym przy ul. Żołnierzy Września 1, 22-600 Tomaszów Lubelski do wymogów budowli ochronnych - dotyczy segmentu starego przedszkola4.2.1 Zakres zadania obejmuje:
1. Wykonanie urządzenia budowlanego /tunelu wyjścia zapasowego dla MDS
2. Wykonanie utwardzeń – opaski wokół wyjścia zapasowego oraz odtworzenie opaski przy budynku
3. Przebudowa pomieszczeń piwnic budynku.
Przebudowa obiektu z dostosowaniem kondygnacji piwnic na potrzeby ochrony ludności sprowadza się do wymiany drzwi wejściowych prowadzących bezpośrednio z zewnątrz do kondygnacji piwnic, przebudowa istniejących toalet,
wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej, wykonanie wyjścia zapasowego
z kondygnacji piwnic a także przebudowa wewnętrznych instalacji sanitarnych
i elektrycznych.
Wyjście zapasowe zaprojektowano w miejscu istniejącej stolarki okiennej. Wyjście w postaci systemowej rury DN800 zakończonej studzienką wyłazową z wyjściem poza prognozowaną strefą zagruzowania budynku. Projektowane utwardzenia w formie opaski wokół wyłazu z projektowanej studzienki o szerokości 40cm /bez obrzeża/ wykonane ze spadkiem 2% od wyłazu, co ma zabezpieczyć wyłaz przed napływem wody opadowej. Wykonawca zobowiązany będzie w trakcie realizacji i po wykonaniu robót do wykonania stosownych pomiarów, badań, prób, sprawdzeń niezbędnych do dokonania odbioru końcowego oraz sporządzenia dokumentacji powykonawczej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.5.) Wartość części: 553210,18 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 847626,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1327137,48 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 847626,75 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDIMAR Usługi Budowano-Remontowe Mariusz Pióro
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 921-127-69-27
7.3.3) Ulica: ul. Wojtkowiaka 12
7.3.4) Miejscowość: Tomaszów Lubelski
7.3.5) Kod pocztowy: 22-600
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 847626,75 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 666761,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 935387,79 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 666761,67 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDIMAR Usługi Budowano-Remontowe Mariusz Pióro
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 921-127-69-27
7.3.3) Ulica: ul. Wojtkowiaka 12,
7.3.4) Miejscowość: Tomaszów Lubelski
7.3.5) Kod pocztowy: 22-600
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 666761,67 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |