Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Budynek Kunsztu Wodnego – wykończenie i wyposażenie” ....

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00397876
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00397876/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 11:44
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ef8fa68d-908d-11ec-94c8-de8df8ed9da1
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy wystawRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów wystawiania sztukiRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00397876 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Budynek Kunsztu Wodnego – wykończenie i wyposażenie” ....

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.4.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.4.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.4.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef8fa68d-908d-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397876

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2022/BZP 00061967

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Budynek Kunsztu Wodnego – wykończenie i wyposażenie” ....

Umowa dla części nr 1

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Część nr 1 – Wykonanie robót sanitarnych i teletechnicznych.
Zakres rzeczowy części nr 1 obejmuje:
A. Wykończenie i wyposażenie łazienek.
B. Budowę sieci teleinformatycznej w budynku Kunsztu Wodnego.
C. Dostawę wraz z montażem i uruchomieniem urządzeń CCTV dla potrzeb
budynku Kunsztu Wodnego.
D. Dostawę wraz z montażem i uruchomieniem systemu kontroli dostępu wraz z kioskiem dla klientów do sali wystawienniczej makiety.

3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45212310-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy wystaw

45212320-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów wystawiania sztuki

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-05-30

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

6 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Sprint S.A.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7390204115

4.3.3.) Ulica: ul. Budowlanych 64E

4.3.4.) Miejscowość: Gdańsk

4.3.5.) Kod pocztowy: 80-298

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 3365534,07 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/BZP 00198183/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2023-02-28

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność zrealizowania Umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań niż wskazane w dokumentacji projektowej ponieważ zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem Przedmiotu Umowy, zmiana zakresu Przedmiotu Umowy w wyniku rezygnacji przez Zamawiającego z realizacji części Przedmiotu Umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

konieczność zmiany sposobu spełnienia świadczenia w zakresie:
a) konieczności specjalistycznego czyszczenia armatury przenoszonej z zewnętrznych toalet do toalet wewnątrz budynku;
b) montażu switchy teletechnicznych wraz z akcesoriami;
c) montażu ograniczników przepięć dla systemu CCTV;
d) montażu zamków elektrycznych w drzwiach;
e) częściowej wymianie zamontowanych przyborów sanitarnych;
f) montażu dodatkowej bramki sensorycznej dla niepełnosprawnych;
g) wykonaniu dodatkowej instalacji elektrycznej do zasilania suszarek do rąk w łazienkach;
h) zainstalowaniu okablowania strukturalnego w sali wielofunkcyjnej;
i) ponadto, podczas wykonywania robót budowlanych okazało się że nie ma potrzeby wyposażania części sanitariatów w meble łazienkowe, tym samym zasadnym okazało się ograniczenie zakresu robót koniecznych do wykonania.

5.4.6.) Wartość zmiany: 55235,04

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

konieczność zmiany sposobu spełnienia świadczenia w zakresie:
a) konieczności specjalistycznego czyszczenia armatury przenoszonej z zewnętrznych toalet do toalet wewnątrz budynku;
b) montażu switchy teletechnicznych wraz z akcesoriami;
c) montażu ograniczników przepięć dla systemu CCTV;
d) montażu zamków elektrycznych w drzwiach;
e) częściowej wymianie zamontowanych przyborów sanitarnych;
f) montażu dodatkowej bramki sensorycznej dla niepełnosprawnych;
g) wykonaniu dodatkowej instalacji elektrycznej do zasilania suszarek do rąk w łazienkach;
h) zainstalowaniu okablowania strukturalnego w sali wielofunkcyjnej;

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

zmiana terminu zakończenia robót z dnia z dnia 30.11.2022 r. na 28.02.2023 r.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3420769,10 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane