Budowa drogi gminnej bez nazwy oznaczonej symbolem 14 KDD w MPZP Wilanowa Zachodniego, na terenie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej.
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00398027
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00398027/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-19 12:08
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-36bd896b-45f3-407a-973b-3f5cb270d230
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-19
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398027 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa drogi gminnej bez nazwy oznaczonej symbolem 14 KDD w MPZP Wilanowa Zachodniego, na terenie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA
1.2.) Oddział zamawiającego: Dzielnica Wilanów
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Franciszka Klimczaka 2
1.4.2.) Miejscowość: Warszawa
1.4.3.) Kod pocztowy: 02-797
1.4.4.) Województwo: mazowieckie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wilanow.zzp@um.warszawa.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wilanow.um.warszawa.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36bd896b-45f3-407a-973b-3f5cb270d230
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398027
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/BZP 00062502
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa drogi gminnej bez nazwy oznaczonej symbolem 14 KDD w MPZP Wilanowa Zachodniego, na terenie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na „Budowie drogi gminnej bez nazwy oznaczonej symbolem 14 KDD w MPZP Wilanowa Zachodniego, na terenie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej. Roboty budowlane należy wykonać na podstawie dokumentacji technicznej (Załącznik nr 8 do SWZ), tj.: projektu budowlanego, projektu technicznego i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), autorstwa Drogowiec sp. z o.o. oraz na podstawie decyzji Prezydenta m. st. Warszawy nr 1/WIL/ZRID/2024 z dnia 09.05.2024 r. zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej zezwolenia na realizację inwestycji drogowej i decyzji nr WA.5183.44.19.2020.JG z dnia 25 marca 2020 r., wydanej przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
185 dni4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): WOD-KAN-BRUK sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8262156925
4.3.3.) Ulica: ul. Łomnica 39
4.3.4.) Miejscowość: Żelechów
4.3.5.) Kod pocztowy: 08-430
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 4540787,77 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00226068/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-26
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
1) zwiekszenie zakresu przebudowy konstrukcji jezdni poprzez przebudowę odcinka starej nawierzchni jezdni wraz z krawężnikami w rejonie połączenia z Al. Rzeczpospolitej,
2) wykonanie dodatkowych elementów organizacji ruchu, zgodnie z zaktualizowanym projektem stałej organizacji ruchu, który wprowadził znaczne zmiany związane z umieszczeniem słupków blokujących typ "Warszawski Współczesny" oraz dodatkowego oznakowania pionowego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
- zmiana par. 1,
zmiana par. 2 ust. 1 - termin wykonania Przedmiotu umowa ustala się na dzień 28.11.2025 r. (219 dni).
- zmiana par. 8 ust. 1 umowne całkowite wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie przedmiotu Umowy określa się na kwotę brutto: 4 874 844,44 zł.
5.4.6.) Wartość zmiany: 334056,67
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Okoliczności powstałe w trakcie realizacji Umowy, niezależne od Wykonawcy, opisane w piśmie Wykonawcy z dnia 30 października 2025 roku
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Termin realizacji Przedmiotu umowy wynosi 310 dni od dnia podpisania Umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Termin realizacji Przedmiotu umowy wynosi 401 dni od dnia podpisania Umowy.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Okoliczności powstałe w trakcie realizacji Umowy, niezależne od Wykonawcy, w trakcie realizacji Umowy w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Budowa drogi gminnej bez nazwy oznaczonej symbolem 14 KDD w MPZP Wilanowa Zachodniego", opisane w piśmie Wykonawcy z dnia 4 lutego 2026 roku.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 4874844,44 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |