Remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska.

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00398072
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00398072/01
Typ
Contract Performing Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-08-19 12:17
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ffe970ad-27e6-4d81-a62b-a11283c8b9f0
Identyfikator
5732308295
Ostatnia aktualizacja
2026-08-19

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie naprawy dróg

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398072 z dnia 2026-08-19

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151406009

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 9

1.4.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.4.3.) Kod pocztowy: 42-217

1.4.4.) Województwo: śląskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.4.7.) Numer telefonu: 34/3229221

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd.przetargi@czestochowa.powiat.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzdczestochowa.4bip.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ffe970ad-27e6-4d81-a62b-a11283c8b9f0

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398072

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00134062

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska.
Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej DP nr 1051 S w m. Aleksandria, dł. 730m, gmina Konopiska polegająca na odbudowie stanu pierwotnego jezdni.
Przeznaczeniem obiektu jest prowadzenie ruchu kołowego poruszającego się lokalnie. Przedmiotowa droga jest obiektem liniowym o nawierzchni z mieszanki mineralno - bitumicznej. Droga jest obiektem ogólnodostępnym pełniącym funkcje komunikacyjne.
Podstawowe parametry techniczne inwestycji:
DP1051S szerokość jezdni: 5,80 m (2 x 2,90m):
Klasa drogi: Z1/2,
Kategoria obciążenia ruchem KR 3
przekrój: jedno-jezdniowa dwukierunkowa
Szerokość jezdni na prostej: 5,80m
Pochylenie poprzeczne jednostronne 2% do 4%
Pochylenie poprzeczne daszkowe 2%
Nawierzchnia: AC
Zakres prac do wykonania:
- Rozebranie nawierzchni bitumicznej frezarką - średnia grubość 12 cm z odwozem na plac składowy na odległość do 5 km i przekruszeniem . Destrukt własność PZD (50 % pozyskanego destruktu przeznaczone do utwardzenia poboczy) – 4234,00m2;
- Mechaniczne ścięcie zawyżonego pobocza grubości 10 cm z odwozem urobku na odległośc do 2 km (wraz z utylizacją) - jednostronnie 1 m – 730,00m2;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 25 cm z odwozem urobku na odległość do 5 km (wraz z utylizacją) – 4599,00m2;
- Stabilizacja istniejącego podłoża spoiwem hydraulicznym przy użyciu zespołu do stabilizacji Rm=2,5 Mpa grubość warstwy 20 cm po zagęszczeniu ( możliwe doziarnienie pospółka średnia gr. warstwy 10 cm ) celem doprowadzenia do nośności E2 ≥ 120 Mpa – 4599,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 31,5/63 - warstwa dolna gr. 15 cm po zagęszczeniu – 4599,00m2;
- Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej ulepszonej – 8873,00m2;
- Skropienie nawierzchni drogowej ulepszonej emulsją asfaltową – 8873,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 - warstwa górna gr.5 cm cm po zagęszczeniu – 4526,00m2;
- Regulacja pionowa wpustów ściekowych ulicznych na istniejących studzienkach ściekowych – 12,00szt.;
- Regulacja pionowa wpustów ściekowych ulicznych na istniejących studzienkach ściekowych wraz z montażem płyty pośredniej i pierścienia odciążającego ( wpust nowy klasa D 400 ) – 3,00szt.;
- Podbudowa z mieszanki mineralno - bitumicznej grysowej AC 16 P 35/50 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 9 cm – 4453,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa ścieralna/ AC 11 S 50/70 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 4 cm – 4420,00m2;
Pobocza i rowy
- Rozebranie nawierzchni zjazdów i chodników z kostki brukowej i jej ponowne ułożenie z uzupełnieniem podbudowy z kruszywa łamanego. Zjazdy obramowane od jezdni krawężnikiem betonowym ( zjazdy 110 m2 + chodnik 5 m2 ) – 115,00m2;
- Regulacja pionowa zasuw wodociągowych na pierścieniach betonowych – 10,00szt.;
- Renowacja rowu z wyprofilowaniem dna i skarp ( 30 % zamulenia ) z odwozem urobku na odległość do 2 km – 600,00m;
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym - warstwa dolna; grubość 10 cm po zagęszczeniu (jednostronnie 1,0 m ) – 700,00m2;
- Utwardzenie poboczy i zjazdów destruktem asfaltowym po przekruszeniu - warstwa górna grubość 4 cm po zagęszczeniu (jednostronnie 1,0 m ) – 750,00m2;
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia "jeśli budżet pozwoli", o którym mowa w art. 441 Pzp, czyli tzw. prawo opcji.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z opcji w terminie do 5 miesięcy od zawarcia umowy.
Zakres robót uzupełniających opisuje przedmiar robót - roboty opcjonalne.

3.9.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45233140-2 - Roboty drogowe

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-10

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

5 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5751839378

4.3.3.) Ulica: Klonowa 11

4.3.4.) Miejscowość: Lubliniec

4.3.5.) Kod pocztowy: 42-700

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 793778,04 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00196322/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-10

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 0

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 912351,27 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający, Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie, ul. Sobieskiego 9, 42-217 Częstochowa, skorzystał z prawa opcji o którym mowa w ust. 4 treści SWZ. W ramach opcji Zamawiający zlecił wykonanie części robót określonych w kosztorysie ofertowym dla robót opcjonalnych.
Wartość wynagrodzenia dla Wykonawcy należnego w ramach opcji, zgodnie z wyceną robót określonych w kosztorysie ofertowym złożonym przez Wykonawcę wyniósł ogółem 118.573,23 zł brutto (słownie: sto osiemnaście tysięcy pięćset siedemdziesiąt trzy złote 23/100), netto: 96.401,00 zł (słownie: dziewięćdziesiąt sześć tysięcy czterysta jeden złotych 00/100) oraz podatek VAT 23 %.
2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane