„Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 107450L dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Jaworów na odcinku od km 0+000 do km 0+568”
Gmina Żyrzyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00398260
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00398260/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-19 12:57
- Lokalizacja
- Żyrzyn, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-88bab42a-960e-4645-9e91-fc9106a4a65b
- Identyfikator
- 7162689805
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-19
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398260 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 107450L dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Jaworów na odcinku od km 0+000 do km 0+568”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żyrzyn
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020115
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Powstania Styczniowego 10
1.4.2.) Miejscowość: Żyrzyn
1.4.3.) Kod pocztowy: 24-103
1.4.4.) Województwo: lubelskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.4.7.) Numer telefonu: 818814226
1.4.8.) Numer faksu: 818814226
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ugzyrzyn@post.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zyrzyn.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88bab42a-960e-4645-9e91-fc9106a4a65b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398260
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026/BZP 00189118
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 107450L dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Jaworów na odcinku od km 0+000 do km 0+568”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem inwestycji jest: „Przebudowa (modernizacja) drogi gminnej nr 107450L dojazdowej do gruntów rolnych w msc. Jaworów na odcinku od km 0+000 do km 0+568”
Zakres inwestycji obejmuje m.in.:
Wykonanie wzdłuż jezdni obustronnego opornika z kruszywa łamanego 0-31,5mm gr. 20cm i szer. 50cm (125cm na mijankach);
Wykonanie na całym odcinku wzmocnienia istniejącej nawierzchni z kruszywa łamanego poprzez wykonanie:
• warstwy podbudowy wyrównawczo-wzmacniającej z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie o średniej grubości 8cm;
• warstwy podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie o średniej grubości 8cm;
• warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC11W KR1/2 śr. gr. 3cm;
• warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S KR1/2 gr. 3cm;
Wykonanie po obu stronach drogi, wzdłuż krawędzi jezdni asfaltowej, poboczy ulepszonych kruszywem łamanym o szer. 0,75m;
Stan projektowany
Początek opracowania drogi znajduje się w km 0+000,00 (wierzchołek W1), zaś koniec w km 0+568,00 (wierzchołek W5).
Projektowana droga przebiega po śladzie istniejącej drogi. Przebieg drogi określono na
planie sytuacyjnym wierzchołkami W1-W5.
Na całym odcinku zaprojektowano drogę z jezdnia asfaltową o szerokości 3,5m i przekroju
szlakowym z obustronnymi poboczami z kruszywa łamanego o szerokości 0,75m.
Ponadto zaprojektowano dwie mijanki w km: 0+012,50, 0+417,10 w celu
poszerzenia jezdni na długości 25,0m do 5,0m.
Parametry techniczne drogi gminnej:
Klasa techniczna drogi – „D”
Długość odcinka drogi: 568,0mb
Przekrój jezdni: szlakowy
Szerokość jezdni: 3,5m
Pobocze : obustronne z kruszywa łamanego o szer. 0,75m
Chodniki: brak
Prędkość projektowa Vp=30km/h
Odwodnienie: powierzchniowe w kierunku poboczy
Mijanki: 2 szt. w km: 0+012,50, 0+417,10
Rozwiązania konstrukcyjne:
W ramach przebudowy przewidziano, w uzgodnieniu z Inwestorem, wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni z kruszywa w następujący sposób:
a. Jezdnia asfaltowa – wzmocnienie istn. nawierzchni z
warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S KR ½ wg PN-EN-13108-1 - gr. 3 cm
warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC11W KR ½ wg PN-EN-13108-1 - gr. 3 cm
warstwa podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5mm o grubości 8cm
warstwa podbudowy wyrównawczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0-31,5mm o grubości 8cm
istniejąca podbudowa z kruszywa
b. Opornik
podbudowa z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie – gr 20cm
c. pobocze
nawierzchnia z kruszywa łamanego 0-31,5mm stabilizowanego mechanicznie - gr. 12cm
Mijanki.
W związku z szerokością projektowanej jezdni asfaltowej tj. 3,5m zaprojektowano dwie mijanki w km: 0+012,50, 0+417,10 w celu poszerzenia szerokości jezdni na długości mijanki tj. 25m do 5,0m. Zastosowano skosy wjazdowe i wyjazdowe na mijankę w proporcji 1:4.
Odwodnienie
Droga gminna posiada odwodnienie powierzchniowe w kierunku poboczy z kruszywa oraz terenów zielonych, które występują obustronnie wzdłuż całej drogi. Dotychczasowy sposób odwodnienia nie ulegnie zmianie.
1. Zamówienie należy wykonać w szczególności zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczna wykonania i odbioru robót oraz innymi dokumentami stanowiącymi załącznik nr 10 do SWZ z uwzględnieniem zapisów SWZ i umowy (załącznik nr 9 do SWZ).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają w szczególności:
1) dokumentacja projektowa,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
3) pomocniczo przedmiar robót.
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418) wraz z przepisami wykonawczymi, normami i instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, pod nadzorem przedstawicieli Zamawiającego – Inspektora Nadzoru Inwestorskiego oraz samego Zamawiającego.
4. Przedmiot zamówienia należy wykonywać z udziałem osób posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie.
5. Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. z 2025 r. poz. 418).
6. Wykonanie przedmiotu zamówienia i oddanie do użytku musi być również zgodne z wszystkimi aktami prawnymi właściwymi dla przedmiotu zamówienia, z przepisami techniczno-budowlanymi, obowiązującymi normami i wytycznymi.
7. Stosownie do treści art. 102 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że wymagania o których mowa w przywołanym przepisie Zamawiający określił w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót oraz w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiącymi załącznik nr 10 do niniejszej specyfikacji.
Rozwiązania równoważne
8. Jeżeli dokumentacja opisująca przedmiot zamówienia, w tym dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego.
9. Pod pojęciem „minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne” Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych, jakościowych i funkcjonalnych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Oznacza to że, wskazaniom tym towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
10. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) w sytuacji gdyby w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, w tym w dokumentacji projektowej lub STWiORB, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne".
11. Na każde żądanie Zamawiającego, w tym przed rozpoczęciem stosowania materiałów i urządzeń przewidzianych do zastosowania przy realizacji niniejszego zamówienia, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty potwierdzające ich dopuszczenie do obrotu i stosowania w budownictwie.
12. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne z opisanymi przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że zaproponowane przez niego materiały i/lub urządzenia spełniają (są równoważne) wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie nazwy (typy, rodzaje) i producentów przyjętych do wyceny i zastosowania przy realizacji zamówienia oferowanych produktów i/lub systemów oraz przedłożyć odpowiednie dokumenty (w języku polskim) opisujące parametry techniczne oraz producenta, wymagane przepisami certyfikaty i inne dokumenty, pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszym SWZ. Zastosowane materiały i urządzenia winny być dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane.
13. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
14. W przypadku, niewskazania przez Wykonawcę w ofercie rozwiązania równoważnego Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ i jej załącznikach.
15.Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza w przedmiotowym postępowaniu zobowiązany będzie dostarczyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy kosztorys ofertowy z podziałem na koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne.
3.9.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-19
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
4 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7141627101
4.3.3.) Ulica: Krańcowa 7
4.3.4.) Miejscowość: Lubartów
4.3.5.) Kod pocztowy: 21-100
4.3.6.) Województwo: lubelskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 289914,97 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026/BZP 00253270/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-11
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 289914,97 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane |