Modernizacja nawierzchni chodnika w ul. Lodowej wraz z budową drogi dla pieszych
Urząd Miasta Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00398263
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00398263/01
- Typ
- Contract Performing Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-08-19 12:58
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f9629f56-4700-4cf3-a8e4-12d489cd7ae0
- Identyfikator
- 7250028902
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-19
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00398263 z dnia 2026-08-19 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Modernizacja nawierzchni chodnika w ul. Lodowej wraz z budową drogi dla pieszych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104
1.4.2.) Miejscowość: Łódź
1.4.3.) Kod pocztowy: 90-926
1.4.4.) Województwo: łódzkie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@li.lodz.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9629f56-4700-4cf3-a8e4-12d489cd7ae0
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00398263
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-19
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S 141-487539
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Modernizacja nawierzchni chodnika w ul. Lodowej wraz z budową drogi dla pieszych
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Postępowanie prowadzone jest pod nazwą: „Modernizacja nawierzchni chodnika w ul. Lodowej wraz z budową drogi dla pieszych”
2. Przedmiotem zamówienia jest realizacja przez Wykonawcę zadania inwestycyjnego obejmującego modernizację nawierzchni chodnika w ul. Lodowej na odcinku od istniejącego chodnika do posesji nr 103 wraz z budową drogi dla pieszych na odcinku od ul. Śląskiej do istniejącego chodnika.
Zakres robót obejmuje modernizację nawierzchni istniejących chodników o łącznej długości odcinka 433 m, istniejących zjazdów oraz budowę drogi dla pieszych w tym: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, podbudowy oraz inne roboty w zakresie zgodnym z kosztorysem (tabelą elementów scalonych), opisami przedmiotu zamówienia i STWiORB.
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zapisami projektu umowy zawartymi w załączniku nr 9 do SWZ.
4. Pod pojęciem „modernizacja” Zamawiający rozumie działania zgodnie z definicją „remontu” zawartą w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025r., poz. 418).
3.9.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
3.10.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-29
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
3 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Zakład Remontowo Drogowy sp. z o.o. sp.k.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7292718439
4.3.3.) Ulica: ul. Piotrkowska 276 bud. A
4.3.4.) Miejscowość: Łódź
4.3.5.) Kod pocztowy: 90-361
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 932453,96 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 188-643019
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-13
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 3
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wniosek Wykonawcy o zmianę terminu realizacji przedmiotu Umowy ze względu na wystąpienie okoliczności niezależnych od Stron, m.in.:
1. uzyskanie prawomocnej decyzji zezwalającej na wycinkę drzew dopiero w dniu 14.12.2025r., co uniemożliwiało wcześniejsze prowadzenie robót,
2. konieczność realizacji czynności wynikających z decyzji środowiskowych, w tym zabezpieczenia i przeniesienia siedlisk ślimaka winniczka,
3. ograniczoną dostępność terenu budowy w początkowym okresie realizacji robót.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmieniono termin realizacji przedmiotu umowy do dnia 28.01.2026r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wniosek Wykonawcy o zmianę terminu realizacji przedmiotu Umowy ze względu na wystąpienie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Konieczność wykonania robót dodatkowych. Zakres robót dodatkowych obejmuje relokację siedlisk ślimaka winniczka przed przystąpieniem do usunięcia 3 drzew i 40 m2 krzewów.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana wynagrodzenia Wykonawcy o wartość robót dodatkowych z kwoty brutto 932 453,96 zł do kwoty brutto 936 918,47 (wzrost o 4 464,51 zł brutto) oraz zmiana terminu realizacji przedmiotu Umowy do dnia 23.03.2026r.
5.4.6.) Wartość zmiany: 4464,51
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wniosek Wykonawcy o zmianę terminu realizacji przedmiotu Umowy ze względu na wystąpienie niesprzyjających warunków atmosferycznych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmieniono termin realizacji przedmiotu umowy do dnia 13.04.2026r.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 936918,47 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiającym jest Miasto Łódź – Zarząd Dróg i Transportu, ul. Tuwima 36. 90-002 Łódź, NIP: 7251859255, w imieniu i na rzecz którego, na podstawie umowy nr CUW-WE.263.1.15.2024 z dnia 01.08.2024 r. wraz z aneksami oraz na podstawie udzielonych pełnomocnictw do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia i wyboru najkorzystniejszej oferty oraz zawarcia umowy działa Pełnomocnik Zamawiającego (Inwestor Zastępczy) – spółka: Łódzkie Inwestycje sp. z o.o., ul. Wólczańska 17, 90-731 Łódź, NIP: 7272866705, REGON: 524493860.| 2026-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Roboty budowlane |